Ложка дьогтю про користь ківі: всі забувають про одну річ

Реакція може виникати навколо губ, язика та в горлі

Лікар Комаровський, ківі, фрукти, корисні поради, здоров'я
Ківі використовували як ліки - для прискорення росту в дітей, для боротьби з кишковими розладами та болем

Ківі - це ягода деревовидної ліани родом з Китаю, розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Ще XII столітті ківі використовували як ліки - для прискорення росту в дітей, для боротьби з кишковими розладами та болем. Ефективність ківі при лікуванні закрепів - медично доведена, наголосив лікар Комаровський. Дозування ківі для лікування закрепу - 200 г на добу. В середньому дорослим щодня слід з'їдати три ківі. Ківі має багато розчинної та нерозчинної клітковини, що полегшує дефекацію на шляху з кишківника. 

"Підгодувати мікробіом кишечника за допомогою ківі - це чудово. Ягода майже ніколи і ні в кого не викликає підвищеного газоутворення (здуття)", - наполягає медик.

Ківі містить фермент актинідин, що розм'якшує м'ясо. Їсти його можна разом зі шкіркою (проте алергікам краще бути уважними - прим. ред.). Шкірка ківі містить багато калію, заліза, вітамін С тощо.

ківі Комаровський 1
В Україні ківі експортує Італія, Туреччина тощо.

Інша користь ківі

  • Ківі також корисний при синдромі подразненого кишківника.
  • Ківі містить багато аскорбінової кислоти. 
  • Ківі має низький глікемічний індекс.
  • Ківі покращує настрій, особливо з легким білим вином в помірній кількості. 
  • У ківі низька калорійність.
  • Він чудовий при схудненні та здоровому харчуванні.  
ківі Комаровський 2
Лікувати закрепи ківі - це нескладно, смачно і безпечно!

"Ложка дьогтю" щодо ківі

В 1981 році медики вперше офіційно повідомили про алергічну реакцію на ківі - а саме на актинідин, що міститься в ньому. Ця реакція може виникати навколо губ, язика та в горлі, і тільки в рідкісних випадках - по всьому організму. 

"Алергія на ківі стосується всіх його сортів, і кулінарна обробка її не зменшує. Тож, якщо у вас є алергія на ківі, уникайте його споживання. Бо в цьому випадку ківі доведеться поєднувати не з білим і легким, а з антигістамінними засобами", - додав лікар. 

З китайської, ківі - це макаковий персик, китайці також називали його китайським аґрусом. Перші згадки про нього датовані XII століттям.  На початку XX століття європейка привезла в Європу насіння ківі. В 1906 році ківі вперше тут посадили, в 1910 - зірвали перші ягоди, а сто років тому - в 1924 році селекціонер Хейворт Райт вивів однойменний сорт, популярний донині.

Назву "ківі" придумали новозеландці, на честь пташки, форма тіла та оперення якої віддалено нагадують ці волохаті ягоди. Нині у світі щорічно вирощують понад чотири мільйони тонн ківі, половина цього врожаю - з Китаю. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube