Не доведеться платити десять тисяч: знайдено їжу, здатну замінити Ozempic для схуднення

Про це розповіли вчені, але треба правильно обрати серед каш.

Вчені, вага, схуднення, дослідження, медики, корисні поради, здоров'я
За останні кілька років харчові волокна стали новим білком.

Дослідження мікробіому кишківника спровокували революцію в науці про харчування, і за останні кілька років харчові волокна стали новим білком – їх у великій кількості додають до їжі, щоб живити наш кишківник і зміцнювати здоров’я. Однак нещодавнє дослідження на мишах показує, що не всі добавки з клітковиною однаково корисні, пише ScienceAlert.

Форма, яку легко знайти в вівсі та ячмені - бета-глюкан - може контролювати рівень цукру в крові та сприяти втраті ваги серед мишей, яких годували дієтою з високим вмістом жиру. Дослідники кажуть, що це єдиний тип добавки, який зменшив вміст жиру та масу тіла гризунів протягом 18 тижнів. Інші розглянуті волокна, включаючи пшеничний декстрин, пектин, стійкий крохмаль і целюлозу, не мали такого ефекту.

"Ми знаємо, що клітковина важлива й корисна. Але вся справа в тому, що існує дуже багато різних типів клітковини. Ми шукаємо клітковину, що буде найбільш корисною для схуднення та покращення гомеостазу глюкози, щоб розповісти про це фермерам", - пояснили вчені.

Харчові волокна є основним джерелом енергії для бактерій, що живуть у нашому кишківнику. Однак, здебільшого менш як 5% людей споживають рекомендовані 25–30 грамів клітковини на день. Щоб компенсувати це, зростає популярність харчових добавок з клітковиною та продуктів з так званою невидимою клітковиною. 

Деякі волокна, такі як бета-глюкани вівса та декстрин пшениці, є водорозчинними, тобто вони легко ферментуються кишковими бактеріями. Інші, такі як целюлоза та стійкий крохмаль, менш розчинні або нерозчинні, тобто вони прилипають до інших матеріалів, утворюючи стілець.

Поточне дослідження протестувало кілька форм клітковини на одній когорті мишей. Вчені виявили, що лише бета-глюкан збільшує кількість ілейбактерій, знайдених у кишківнику миші. Інші дослідження на мишах пов’язують цю бактерію з втратою ваги. Миші, яких годували бета-глюканом, показали зниження маси тіла та вмісту жиру - порівняно з мишами, яких годували іншими формами клітковини.

Висновки збігаються з іншим недавнім дослідженням, в якому гризунів годували ячмінним борошном, багатим на бета-глюкан. Попри те, що щури продовжували їсти стільки ж жирної дієти, скільки й раніше, їхні витрати енергії зросли, і вони все одно втрачали вагу. Вчені також дійшли висновку, що в мишей покращився загальний стан здоров'я кишківника та печінки.

"Ми також думаємо, що в мишей могло покращитися здоров’я кишкового бар’єру та периферичних органів, таких як печінка", - пояснили науковці.

Отже, результати дослідів показують, що деякі волокна можуть краще підходити для зниження ваги та контролю інсуліну, ніж інші. І таким чином стати недорогим конкурентом популярного сьогодні препарату для схуднення Ozempic, ціна якого в середньому по Україні близько 10 тисяч гривень. Віддавайте перевагу вівсяним і ячмінним кашам і все буде добре.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube