В цей день народилися український актор Ігор Ласточкін та американський актор Джеймс Сімпсон
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
Якщо туман із ранку - скоро настане відлига: прикмети та заборони на 21 листопада
Петро Чорний - 7000 АЛЛО
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Кулінарний рецепт від Інформатора
Хитрий овоч на сніданок, який замінить модні препарати для схуднення
Продукти з високим вмістом клітковини можуть підвищити вироблення гормону, який імітує такі препарати, як Ozempic і Wegovy. Батат сповнений поживних речовин, які підтримують роботу організму й стабільний рівень цукру в крові, і навіть може знизити ризик раку.
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
21.11.2024
За ступенем важливості для людського організму печінка цілком порівнянна із серцем, адже вона виконує для нас безліч функцій. Фільтрує кров, видаляючи з неї токсини та відходи, обробляє вуглеводи, жири та білки, отримані з їжі, перетворюючи вуглеводи на глюкозу - основне джерело енергії для організму. Печінка зберігає вітаміни A, D, E і K, мінерали та глюкозу, виробляє жовч, що допомагає травленню. Захищає організм від інфекцій та хвороб, допомагає підтримувати баланс гормонів.
Враховуючи, як багато функцій печінки пов'язані з обробкою та засвоєнням їжі, цей орган має найтісніший зв'язок із харчуванням. Тому коли в раціоні є продукти для здоров'я печінки, це сприятливо позначається не тільки на ній, а й на всьому організмі.
Продукти для печінки
Щоб печінка могла ефективно та безперебійно виконувати безліч своїх завдань, разом із їжею в організм повинні надходити необхідні для її здоров'я корисні речовини, вітаміни та мінерали.
Що корисно печінці:
Антиоксиданти: вітаміни С та E, бета-каротин допомагають захищати печінку від ушкоджень, спричинених вільними радикалами. Джерела: цитрусові, ягоди, горіхи, насіння, зелені овочі (шпинат, капуста) та олії.
Вітаміни групи В: вітаміни B2, B6, B12, ніацин (вітамін B3) та фолієва кислота (вітамін B9) відіграють важливу роль у метаболізмі в печінці, забезпеченні енергії, синтезі білків та гормонів. Джерела: м'ясо, риба, яйця, молочні продукти, злаки, горіхи та зелені овочі.
Жиророзчинні вітаміни: вітаміни D, A, E і K беруть участь у метаболізмі та захисті печінки. Джерела: риба, молочні продукти, яйця, зелені овочі, печінка та олії.
Мінерали: цинк сприяє загоєнню тканин печінки та захищає її клітини від ушкоджень. Селен - захист від окисного стресу та запальних процесів. Магній полегшує виведення жовчі та активує ферменти. Тому харчування для печінки має включати: індичку, курку, бобові, зернові, морепродукти - джерела цинку. Горіхи та насіння, яловичина, зернові, гриби, яйця, селера та шпинат - джерела селену. Зелені овочі, темний шоколад, зернові та злаки, мідії та креветки - джерела магнію.
Омега-3 жирні кислоти: допомагають у захисті печінки від запалення. Джерела: жирна риба - лосось, сардини та тріска, горіхи, насіння та олії.
Харчові волокна: допомагають травленню та важливі для контролю ваги, що добре позначається на здоров'ї печінки. Джерела: яблука, груші, апельсини, банани, броколі, капуста, шпинат, помідори, вівсянка, ячмінь, гречка, кукурудза, бобові, цільнозернові макарони та хліб.
Що їсти для здоров'я печінки: важливі антиоксиданти
Їхню роль у функціонуванні цього органу неможливо переоцінити, оскільки це головніпомічники у всіх завданнях, за які відповідає печінка.
Що роблять антиоксиданти:
Захищають від окислювального стресу, якому печінка постійно піддається через обробку токсинів.
Підтримують детоксикацію: печінка – головний “чистильник” організму, а антиоксиданти допомагають їй у цьому процесі, захищаючи її клітини від ушкоджень, спричинених токсинами, видаляючи шкідливі речовини та підтримуючи функцію печінки.
Запобігають запаленням, які можуть виникати через пошкодження клітин печінки.
Підтримують відновлення печінки, сприяючи регенерації її тканин та покращенню її функції після ушкоджень чи хвороб.
Знижують ризики захворювань печінки: антиоксиданти у раціоні зменшують ризик розвитку жирової дистрофії печінки, гепатиту та цирозу.
Тобто харчування для покращення здоров'я печінки неможливо без продуктів-антиоксидантів. Їх ми можемо знайти у цій п'ятірці :
Фрукти та ягоди: чорниця, малина, журавлина та ожина, апельсини, грейпфрути та лимони.
Овочі: темно-зелені - шпинат, калі, броколі та капуста. Червоні та помаранчеві - морква, червоний перець і гарбуз.
Горіхи та насіння: волоські горіхи, мигдаль, фундук, лісові та кедрові горіхи, лляне насіння, чіа та кунжут.
Зелений чай - містить поліфеноли, які є потужними антиоксидантами і допомагають захистити печінку від пошкоджень.
Часник та цибуля - за рахунок змісту аліцину та інших сполук із сіркою, які мають антиоксидантні та протизапальні властивості.
Як покращити печінку
Печінка має дивовижну здатність до регенерації - це єдиний орган у людському організмі, здатний відновлювати свої тканини після пошкоджень та навіть часткового видалення. Але це не означає, що з нею можна поводитися, як заманеться.
По-перше, не всі пошкодження печінки можуть бути відновлені. Наприклад, при тривалому та сильному пошкодженні, викликаному алкоголем, вірусами або тривалим запаленням, процес відновлення може бути порушений, і це може призвести до хронічних захворювань печінки – цирозу або раку.
По-друге, для підтримки здоров'я цього важливого органу важливі не тільки корисні продукти для печінки в раціоні, але і ще ряд умов. Найважливіші:
Помірне вживання алкоголю чи його повна відсутність: спиртне сприяє розвитку жирової дистрофії печінки, алкогольного гепатиту та цирозу.
Фізична активність: зв'язок найпряміший - регулярні фізичні вправи сприяють зниженню рівня жирів у печінці. Крім того, тренування покращують обмін речовин та знижують запалення.
Підтримка здорової ваги: зайва вага збільшує ризик розвитку жирової дистрофії печінки та інших захворювань.
Уникнення токсинів: уникайте контакту з токсичними речовинами у побутовій хімії та пестицидах, приймайте медикаменти лише за призначенням лікаря.
Медичний контроль: стежте за рівнем холестерину, глюкози в крові та артеріального тиску - діабет та гіпертонія негативно впливають на здоров'я печінки.
Уникнення вірусних інфекцій: це стосується запобіжних заходів щодо вірусних гепатитів В і С.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.