Сільські мешканці переживуть міських - у них є одна перевага

Читать на русском

Експерти стверджують, що регулярний контакт зі здоровим ґрунтом має фізичні та психологічні переваги для дорослих та дітей.

Читать на русском
Психологія, вчені, корисні поради, земля, здоров'я, медицина
Трохи бруду - то корисно!

Експерти стверджують, що регулярний контакт зі здоровим ґрунтом має фізичні та психологічні переваги для дорослих та дітей.

Вчені давно знають, що трохи бруду може бути корисним. Дослідження показали, що люди, які виросли на фермах, наприклад, рідше хворіють на астму, алергію й хворобу Крона, ймовірно, через те, що вони мають доступ до різноманітних мікробів. У 1970-х роках вчені навіть виявили бактерію Mycobacterium vaccae, що мешкає в ґрунті. Вона має протизапальну дію на наш мозок, одночасно знижуючи рівень стресу і покращуючи імунну відповідь організму людини, йдеться в матеріалі NYTimes.

Сьогодні люди приймають пробіотики та шукають їжу з живими культурами. Та коли ми торкаємося ґрунту або просто перебуваємо на природі, то вдихаємо величезну кількість мікробного різноманіття. 

Нещодавній фінський експеримент показав, що діти, які відвідують міські дитячі садки, де була висаджена природна "лісова підлога", мали сильнішу імунну систему і здоровіший мікробіом, ніж діти, які відвідують дитячі садки з гравійними майданчиками. Дітлахи з першої групи також продовжували мати корисні бактерії для кишечника і шкіри через два роки після цього.

Джерело фото: The New York Times.
Садівництво - це чудовий спосіб провести час на свіжому повітрі. Джерело фото: The New York Times.

Проте копирсання в землі корисне не лише для дітей. Дорослі теж можуть отримати користь від впливу мікробів, що мешкають у ґрунті. Дорослі можуть пропускати землю крізь пальці, а потім підносити руки до обличчя й вдихати аромат землі - разом з невидимими корисними бактеріями.

Ми правда недооцінюємо, наскільки сильний вплив отримуємо, просто перебуваючи на свіжому повітрі. Тож цієї весни знайдіть трохи часу, щоб вийти на вулицю і забруднитися. Катання на гірських велосипедах, кемпінг і піші прогулянки - це легкі способи контакту з різноманітною мікробною екосистемою.

Робіть, як діти - ліпіть із бруду "пироги".
Робіть, як діти - ліпіть із бруду, "купаючись" в землі.

Діти люблять неструктуровані ігри в грязюці. Тож можна вирізати ділянку землі в кутку двору, наповнити нею пластикові контейнери й дозволити дітям копати тунелі, водити вантажівки або шукати заховані іграшки.

Зберіть листя та мох, щоб створити мініатюрний чарівний ландшафт, використовуючи палички для побудови хатинок, кору для підлоги та каміння для сидіння. Разом з дітьми ви також можете зробити готелі для нешкідливих жуків, які заохочують комах ховатися всередині. А ще можна зробити й заготувати в холодну пору року насіннєві бомби, аби підгодовувати ними птахів. 

Посадіть щось на власному балконі

Садівництво здавна асоціюється зі зниженням депресії, тривожності та стресу, а ще воно вимагає багато часу, проведеного на землі. Тож, якщо ви не маєте заміського будинку чи грядки, використайте для взаємодії з землею балкон своєї квартири. 

Помідори - одна з найпростіших у вирощуванні культур, тому що вони потребують дуже незначного догляду і можуть бути посаджені в горщик або підвісний кошик на балконі. Ще варіанти: полуниця й зелень - базилік, м'ята або шніт-цибуля.

Прополювання бур'янів на городі теж може приносити глибоке задоволення й реалізації задуманого. Рийтеся та копирсайтеся в землі якомога частіше, якщо це робить вас щасливими!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.