Жінки все-таки прикидаються: розбитий ще один міф

Один із самих усталених стереотипів, що жінки мерзнуть швидше і легше, здається непохитним

холод чоловік і жінка обійми
Іноді справа не в холоді, а в бажанні обійматися.

Звичайно, дуже приємно, коли у прохолодний вечір чоловік накидає на жіночі плечі куртку чи піджак. Але, можливо, вона трішки лукавить та зовсім не мерзне, а просто хоче прояви турботи та уваги. Хоча один із самих усталених стереотипів, що жінки мерзнуть швидше і легше, здається непохитним, насправді все не так.

Результат нового дослідження вчених із Національних інститутів охорони здоров'я США здивував їх самих - здається, жінки прикидаються мерзлячками, повідомляє ScienceAlert.

Насправді вивчення того, як чоловічі та жіночі тіла переносять низькі температури, практично не проводилися. Всі взяли на віру, що жінки замерзають швидше, і з фізіологічних причин: нижча порівняно з чоловіками швидкість виробництва тепла, великі втрати тепла та потреби у ньому.

Крім того, жінки в наукових дослідженнях не надто й враховувалися. Так склалося, що дослідження у галузі людської фізіології зосереджені найчастіше на чоловічому тілі, яке береться як основа та стандарт. Тому ніхто особливо не вдавався у статеві відмінності у терморегуляції.

Тому результати цього дослідження і виявилися трохи дивними - вони суперечать стереотипу, що склався.

При низьких температурах внутрішня температура тіла у жінок все одно вища, ніж у чоловіків.
При низьких температурах внутрішня температура тіла у жінок однаково вище, ніж чоловіків.

У ході експерименту групу з 28 чоловіків і жінок щодня поміщали в кімнату з певною температурою, видавши відповідний для позначки на градуснику одяг. За час дослідження було перевірено, наскільки комфортно почуваються учасники в діапазоні температур від 31 до 17 градусів.

У результаті не було виявлено ніяких статевих відмінностей у поглинанні глюкози, електричної активності м'язів, температурі шкіри. Понад те, при нижчих температурах повітря внутрішня температура тіла в жінок була вищою, ніж у чоловіків. А мінімум температури комфорту у них на градус нижче – 22 проти 23 у чоловіків.

Щоправда, великої переваги в цьому немає, кажуть дослідники, оскільки при 17 градусах відмінностей у відчутті дискомфорту або тремтіння, що виникає, вже не було.

Отримані результати - привід для вчених заглибитись у цю тему та провести більші дослідження. Зрозуміло, основні відмінності в терморегуляції викликані фізичними характеристиками, властивими статі. І, якщо говорити про жінок, тут відіграють роль і більший високий відсоток жирової тканини, яка допомагає зберігати тепло. І гормональні відмінності – у жінок вищий рівень естрогену, що може впливати на реакцію організму на холод. І більш низька швидкість метаболізму, що може позначитися на тому, як швидко вони витрачають енергію та підтримують тепло. І більше розвинений периферичний кровообіг, тобто активний кровотік до шкіри та кінцівок, що допомагає зберігати тепло в цих частинах тіла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube