Пасуля - це сербська перша страва з квасолі.
Рецепт сербського супу сподобається всім прихильникам запозичених до української - страв світової кухні. Готувати його просто. А щоб смакувало ще краще, Інформатор має для вас смачну пораду!
Цю страву на свій манер готують поляки й українці - на Закарпатті. Тож ми покажемо, як ця страва готується в оригіналі та розповімо, яка є відмінність в закарпатьскій кухні.
Квасолю замочіть на ніч. Залийте новою водою та поставте варитися. За годину-півтори квасоля буде готова. Додайте віджату квашену капусту, кмин, перець горошком, нехай вариться хвилин 7-10.
Зробіть заправку для пасулі. Цибулю подрібніть та обсмажте до прозорості. Часник і бекон дрібно поріжте і додайте до цибулі. Сильно не рум'яньте. Борошно обсмажте на сухій сковороді до бежевого кольору і добре розмішайте зі сметаною. Сметану трохи розведіть водою.
У каструлю до супу додайте овочі та бекон, як закипить – вилийте сметану з борошном. Швидко розмішайте, щоб борошно не згорнулося грудочками. Вирівняйте смак сіллю-цукром, додайте лавровий лист, перець. Нехай суп настоїться! Подавайте зі сметаною та зеленню.
Порада від Інформатора: замість бекону можна взяти будь-які копченості (ковбасу, копчену курку, копчені реберця).
Квасолю звечора залийте холодною водою, злийте воду через 12 годин, промийте та перекладіть у велику каструлю. Знов залийте холодною водою. Додайте сіль, ретельно перемішайте. Варіть квасолю 2 години ( в цілому час варіння залежить від сорту квасолі). Зніміть з каструлі наліт від варки квасолі паперовим рушником.
Наріжте чищену картоплю часточками або кубиками, вкиньте до квасолі. Додайте до квасолі жирну сметану (або молоко). Дайте супу сильно покипіти одну хвилини, потім прикрутіть вогонь до середнього.
Тим часом, поки вариться картопля, препасеруйте на пательні борошно на рослинній олії. Все постійно мішайте, аби борошно не підгоріло й не утворились грудочки. Знявши суміш з вогню, додайте до борошна солодку мелену паприку. Влийте суміш до супу. Присоліть та поперчіть, вкиньте кріп. Суп готовий, смачного!
Порада від Інформатора: соліть квасолю в кінці варіння, так вона звариться швидше. Як бачимо, закарпатська пасуля готується без квашеної капусти й бекону із додаванням солодкої паприки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.