Щоб не стати жертвами харчового отруєння, правильно розморожуємо, миємо та обробляємо продукти
Спекотна погода на тлі відключень світла і "випадіння" холодильників із життя дещо ускладнила наші стосунки з їжею. Для хвороботворних бактерій зараз у кухні - просто рай, оскільки дуже тепло, волого і є чим поживитися. А за температури від 30 градусів вони здатні подвоювати свою чисельність кожні пів години - не встигнеш озирнутися, як їх уже мільйон. Але ми також дещо вміємо і можемо себе убезпечити за допомогою найпростіших кроків.
Зараз для життя та процвітання бактеріям підходять не лише продукти, а й руки та кухонні поверхні. Тепло, волога шкіра та контакт з продуктами, що залишає на руках залишки їжі, олії, бруду, робить їх зручним майданчиком для мікробів. Тому режим миття рук на літо посилюється:
Що ж до кухонних поверхонь, на них можуть залишатися мікрочастинки їжі, які служать живильним середовищем для бактерій, в процесі готування на них потрапляє волога і вони контактують з сирими продуктами. Тому дотримуємося правил:
Бактерії та інші патогени у спеку можуть легко переноситися з одного продукту в інший, що загрожує отруєнням.
Як цього не допустити:
Через відключення світла нам доводиться робити це частіше, ніж звичайно, а в умовах спеки помилки в процесі теж загрожують отруєннями. І +25 на кухні - зовсім не привід розморозити м'ясо "по-швидкому", поклавши його на сонячне підвіконня. Безпечних методів розморожування рівно три, це холодильник, мікрохвильова піч і холодна вода.
Холодильник: найбезпечніший, але й довгий спосіб, що вимагає не забути з вечора перекласти те саме м'ясо з морозилки в основний відсік. Розморожування великого шматка м'яса може тривати цілий день. Покладіть заморожені продукти в герметичний пакет на нижню полицю холодильника в контейнер або на тарілку, щоб сік не протікав на інші продукти.
М'ясний фарш, птиця, морепродукти можуть лежати у холодильнику при розморозці 1-2 дні, свинина та баранина - 2-3 дні.
Холодна вода: помістіть продукти в герметичний пакет та опустіть у холодну воду. Змінюйте її кожні пів години, щоб вона залишалася холодною. Це швидше, ніж розморожування у холодильнику, але потребує постійної уваги - невеликі шматки м'яса можуть розморозитись за кілька годин. Після розморожування продукти слід приготувати, не відкладаючи на годину.
Мікрохвильова піч : використовуйте функцію розморожування - defrost, дотримуючись інструкцій виробника. Цей метод є найшвидшим, але продукти повинні бути приготовані негайно.
І ще кілька правил, щодо розморожування:
Більшість небезпечних бактерій гине за температури вище 60 градусів, а найнадійніший спосіб визначити, чи безпечно приготовлена їжа - це харчовий термометр. Колір та текстура – на жаль, не показники готовності. Він вставляється у саму товсту частину м'яса, й у різних його видів є межі:
Якщо ж ви вважаєте, що перевірка термометром – це для слабаків, пам'ятайте:
І загалом, оглядайте зараз свою кухню частіше на предмет того, що має лежати в холодильнику, але чомусь не лежить. Бактерії швидко розмножуються, тож більш ніж на дві години не можна залишити на столі не тільки готову страву, а й нарізані овочі чи фрукти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.