Помилки у використанні засобів захисту у випадку зі шкірою можуть дорого обійтися
З огляду на прогнози, літо буде спекотним, тож це означає, що першочерговим завданням на найближчі місяці стає захист від сонця. По-перше, кожен новий вплив ультрафіолету збільшує ризик раку шкіри. По-друге, п'ять сонячних опіків, починаючи з одержаних у дитинстві, подвоюють шанси на меланому.
Звичайно, найвірніший засіб – взагалі не виходити на сонце, але це мало хто може. Тому, якщо ви ще не зробили це, саме час вирушати за єдино надійним засобом порятунку - сонцезахисним кремом. А щоб не витратити гроші даремно, скористайтесь порадами експертів, зібраних The Guardian.
Це чинник захисту, який пов'язаний не з тривалістю перебування на сонці, і з кількістю сонячного впливу. На нього, своєю чергою, впливає і географічне розташування, і час доби, і тип шкіри, і правильність і частота нанесення крему.
Цифри, вказані біля абревіатури SPF, визначаються відсотком UVB-променів, які вони блокують.
Так, SPF 15 усуває 93% UVB-випромінювання, SPF 30 – 97%, SPF 50 – 98%, а SPF 100 блокує вже 99% UVB-випромінювання.
Але сонцезахисний крем на літо має захищати не тільки від середніх променів UVB, а й від довгих UVА.
UVB-промені можуть пошкодити зовнішні шари шкіри, глибоко вони не проникають, але дуже потужні. Можуть викликати сонячні плями, опіки та пухирі, які можуть призвести до раку шкіри.
UVA-промені становлять 95% всіх ультрафіолетових променів, що падають на Землю. Викликають зморшки, засмагу, опіки шкіри, надмірна дія призводить до раку шкіри.
І якщо показник захисту сонцезахисного крему від UVB-променів видно відразу - це SPF, то інформацію про захист від UVA-променів потрібно шукати на упаковці. Головне - крем має бути широкої дії, тобто захищати від двох видів променів.
Звичайно, здається, якщо SPF 30 блокує 97% UVB-випромінювання, а SPF 50 - 98%, різниця в один відсоток виглядає незначною. При цьому ціна суттєво відрізняється, тож незрозуміло, навіщо платити більше?
Але тут справа не лише у захисті від сонця, а й від помилки, яку роблять майже всі. Зазвичай, люди використовує менше рекомендованої дози, що, звісно, знижує захист. Тож SPF 30 діятиме, як 15, а SPF 50 - як 30.
І оскільки передозування нікому не загрожує, дерматологи радять користуватися кремом із найвищим захистом.
Якщо коротко, то ні, для всіх частин тіла мінімальний рівень захисту має бути 30. Але є нюанси, виходячи з яких, добре мати креми для різних випадків. Бо, наприклад, для щоденного крему для обличчя більше підходить менш водостійкий та тонований. А більш водостійкий і, відповідно, важкий годиться для відпочинку на воді та відкритому повітрі.
Є й момент ціни, тому багато хто купує для обличчя дорожчий крем, а для тіла – дешевше.
Різниця в їхній дії на різні рівні шкіри. Мінеральний чи фізичний містить оксид цинку або оксид титану, або те й інше одразу. Ці мінерали розташовуються на верхньому шарі шкіри, відштовхуючи сонячні промені від її поверхні та не дозволяючи їм проникати вглиб. Такі креми рекомендуються людям із чутливою шкірою.
В хімічного кремі є маса сонцезахисних елементів, які поглинають ультрафіолетове випромінювання та видаляють його шкідливу енергію зі шкіри перед тим, як вона зможе пошкодити клітини.
Як правило, більше, ніж нам усім здається, кажуть дерматологи. Якщо говорити про крем, то для обличчя та шиї це половина чайної ложки або два пальці, покриті кремом на всю довжину, для тіла - приблизно 100-грамова чарка.
Якщо це сонцезахисний спрей, наносити його потрібно до появи однорідного блиску на шкірі.
Ну, хіба що одяг, бо тут з дозуванням не помилишся. Причому зовсім не обов'язково купувати одяг з UPF - захистом від ультрафіолету, який відразу ж піднімає ціну звичайної футболки.
Найкращий надійний захист від сонця - це одяг темного кольору, який може бути насичено синім, червоним, коричневим. Біла бавовняна футболка дасть лише дев'ять UPF, а сіра - вже 98.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.