Надзвичайно приємно, коли час спеки мине, дістати з кухонної шафки щось, що нагадувало б про літні барви.
Надзвичайно приємно восени, коли час літньої спеки мине, наче й не було, а прохолода ляже на міста, - дістати з кухонної шафки щось, що нагадувало б про літні барви та смаки. Наприклад, консервовані тропічні фрукти. Так-так, саме консервовані лимони, мандарини чи солодкі апельсини й банани, а не цукати. Сьогодні ми розповімо, як їх приготувати.
Звісно ж, ви можете купити баночки готової консервації, скажімо, з лимоном у міжнародних відділах більшості продуктових магазинів. Але за ціною та якістю домашні консервовані лимони не мають собі рівних. Все, що вам потрібно - це лимони, сіль і час!
Лимони чистять, розрізають, залишаючи один кінець недоторканим, потім щедро солять, втискують у щільну банку і залишають принаймні на кілька тижнів, поки вони не стануть м'якими.
Не потрібно промивати лимон перед використанням, незалежно від того, чи вийняли ви його з оливкової олії, чи прямо з розсолу. Просто відрегулюйте кількість солі у страві. Почніть зі столової ложки, а потім спробуйте на смак і додайте ще.
Коли лимони будуть готові, викиньте насіння, відокремте м'якуш від шкірки та зберігайте їх окремо в оливковій олії. Шкірку можна подрібнити та використовувати всюди, де потрібен яскравий, сильний смак - наприклад, у салатах, свіжих кашах чи тушкованих курячих стегенцях.
Консервовані лимони повинні зберігатися в холодильнику щонайменше від шести місяців до року, якщо не довше. Й чим довше вони стоять, тим сильніше розкриваються в смаку.
Порада від Інформатора: покуштуйте їх перед вживанням. Переконайтеся, що вони повністю занурені в рідину, перевіряючи, чи немає ознак плісняви. Невелика зміна кольору - це нормально, але пліснява свідчить про те, що вони зіпсувались.
Обчистіть мандарини від шкірки та білих "ниточок". Викладіть мандарини на дно півлітрової баночки, додайте в кожну баночку по пів палички кориці та пів зірочки бодяну. Далі вичавіть сік половини лимона в кожну баночку і доверху залийте кожну окропом.
Накрийте металевими кришками і залиште відпочити на 10 хвилин. Відважте 300 г цукру - по 150 г на 0,5 баночку, злийте до нього рідину з банок, прокип'ятіть 2 хвилини й поверніть до баночок гарячий сироп. Простерилізуйте баночки впродовж 10 хвилин та законсервуйте їх. Переверніть догори дном, закутайте в рушник та поставте остигати. Консервовані мандарини готові.
Банани обчистіть від шкірки й наріжте кружечками. Вичавіть сік лимона. Викладіть банани в просторий жароміцний посуд, засипте цукром. Додайте лимонний сік, корицю, перемішайте і
закип'ятіть.
Готуйте на повільному вогні, періодично помішуючи. Простерилізуйте банки (прокип'ятіть). Як тільки варення буде готове, а ви це одразу зрозумієте за особливою податливістю, яку придбають шматочки бананів, його потрібно розкласти по банках і залити залишками сиропу.
Накрийте кришками та стерилізуйте ще 10 хвилин для 0,5-літрових банок і 15 хвилин для 0,7-літрових. Закатайте, накрийте і залиште до повного охолодження. Зберігайте в прохолодному темному місці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.