Часточки лимона, скибочки хліба і відкриті консерви: помилки зберігання їжі в холодильнику

Як найкраще зберегти залишки їжі свіжими, та як довго вони залишатимуться безпечними для вживання.

Корисні поради, лайфхак, здоров'я, кухня, продукти, їжа
Правильне зберігання харчів - це здоров'я та економія

Нічого дивного, якщо у вас в холодильнику лежить половинка лимона, можливо, загорнута в харчову плівку. Чи засохла з одного кінця половина огірка. А може, відкрита майже не використана банка каперсів чи оливок, термін зберігання яких давно минув.

Також часто для рецепту потрібно лише половина цибулини або третина шматка сиру - особливо, коли готуємо на одну особу. Згідно зі звітом ООН за поточний рік, близько п'ятої частини продовольства викидається. Тож як найкраще зберегти залишки їжі свіжими - та як довго вони залишатимуться безпечними для вживання. Розглянемо окремо різні види продуктів - за порадами експертів The Guardian.

Авокадо

Видаліть кісточку, залиште шкірку і покладіть половинку на тарілку зрізом донизу. Змастіть зріз лимонним або лаймовим соком - це мінімізує окислення й врятує м'якоть авокадо від сірості та кашоподібного стану. 

Тофу

Тофу може зберігатися протягом двох-трьох днів в пластиковому контейнері, занурений в чисту холодну воду (не ту, в якій він продається), але воду слід міняти щодня. Також тофу можна заморозити. 

Консерви

Консерви - це велика проблема для холодильника, оскільки, за даними Агентства зі стандартів якості харчових продуктів, після відкриття консервної банки олово з неї швидше потрапляє у вміст.

Виливайте залишки в миску або герметичний контейнер перед тим, як зберігати вміст в холодильнику. Використовуйте чисту кришку, придатну для харчових продуктів, щоб захистити консерви від потьоків і розливів. З'їжте протягом двох днів або заморозьте.

Порізані фрукти

Порізані фрукти - це складна справа. Цитрусові дуже швидко окислюються через вміст цукру і кислоти - ви можете розраховувати на використання скибочок або часточок тільки в той день, коли ви їх нарізали.

Щоб вони виглядали і були свіжими, покладіть їх у миску, наповнену подрібненим або колотим льодом - як на рибному ринку.

Лимонні дольки

Часто залишки лимонних часточок можна просто подати разом зі стравою, до якої вони частково використовувалися як приправа.

Тісто для млинців

Відразу перекладіть тісто в герметичний контейнер або банку з-під джему в холодильнику, інакше повітря може призвести до зміни його кольору. Діставши потім з холодильника, добре перемішайте, коли тісто нагріється. 

Яйця

Зберігайте залишки яєць у пластиковому контейнері або мисці, накритій харчовою плівкою. Білки зберігайте близько 10 днів у холодильнику, жовтки - заморозьте.

Продукти в розсолі

(каперси й корнішони)

Після відкриття потрібно уникати потрапляння якомога більшої кількості кисню в банки, оскільки це призведе до появи плісняви та неприємного запаху. Найпростіший спосіб - взяти папір для випічки, вирізати диск, достатньо великий, щоб покрити рідину в банці, і притиснути його, щоб створити блок між інгредієнтами та кришкою. Це допоможе уникнути потраплянню кисню до оливок, маринованих огірків чи будь-яких інших консервованих продуктів. Зберігайте засолені продукти в холодильнику.

Порызані фрукти різних видів краще зберігати окремо, і всі - у льоді.
Порізані фрукти та овочі різних видів краще зберігати окремо, і всі - у льоду.

Сік

Деякі невідкриті магазинні соки можуть зберігатися протягом багатьох місяців, але більшість з них мають відносно короткий термін придатності (від кількох днів до тижнів) після того, як пломба була порушена. Тож, читайте етикетку й дотримуйтесь інструкцій виробника. Найчастіше це означає,  що сік слід випити протягом трьох-п'яти днів. 

Немолочне молоко

Альтернативне молоко часто зберігається в холодильнику набагато довше, ніж рекомендовані п'ять або близько того днів. Ви можете зцідити молоко в скляну пляшку, навіть якщо воно призначене для зберігання в картонній упаковці. Вівсяне та мигдальне молоко зберігається найдовше, а соєве швидше псується. Якщо ви зберігаєте його у склі, ви зможете краще бачити, чи не розділилося молоко. Якщо ж добре збовтати його, то, ймовірно, воно знову стане цілісним. Таким чином, ви зможете відчути на смак, чи не зіпсувалося воно.

Хліб

Якщо хліб нагрівається в хлібнику, він швидше за все запліснявіє, оскільки будь-яка волога в ньому конденсується. Замість цього зберігайте свій хліб у бавовняному або паперовому пакеті або в холодильнику. Ви також можете заморозити хліб для більшої довговічності. Їсти хліб, з одного боку якого вже з'явилася пліснява, навіть зрізавши її, експерти зі здорового харчування не радять. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube