Не вірте продавцям березового соку: ось, що в ньому насправді міститься

Берези, що прокинулися після зими, вже “качають” головний весняний напій

березовий сік ліс весна
Час збору обмежується погодою та природою - поки не розпуститься листя.

Квітень, що насувається і стрімке потепління на всій території України проявляються не лише у вигляді бруньок та листочків, а й продавців березового соку. Час його збору обмежено погодою - із встановлення середньодобової температури +5 до моменту розпускання листя. Термін зберігання – дуже короткий, буквально 2-3 дні, після чого починається процес бродіння. Але це не завада для гурманів - як радить шеф-кухар Євген Клопотенко, можна відразу додати в сік родзинки, ягоди, цитрусові, аби за кілька днів отримати освіжаючий лимонад з насиченим смаком.

Багато корисного, але потроху

Навколо березового соку, як будь-якого іншого популярного напою, безліч міфів про неймовірну цілющість - від позбавлення від шлунково-кишкових хвороб та головного болю до вигнання глистів та допомоги у схудненні. Але серйозних досліджень, що доводять ефективність березового соку щодо тих чи інших захворювань, ніхто не проводив. Встановлено хіба що його короткочасну протизапальну дію, та й то поки що лише для щурів.

А ось хімічний склад соку відомий, але потрібно враховувати, що він сильно варіюється в залежності від місця та часу збору, віку дерев та умов, у яких вони росли, ґрунту та клімату.

Концентрація корисних речовин у соку залежить від багатьох факторів.
Концентрація корисних речовин у соку залежить від багатьох факторів.

Цілком точно, що березовий сік - напій низькокалорійний, в 100 мл міститься всього 3 калорії та 1 грам вуглеводів. Багато амінокислот, але їхня концентрація досить низька. Антиоксидантну дію соку теж взято не зі стелі, флавоноїди та поліфеноли в ньому дійсно є, але в дуже скромних кількостях. Для порівняння: у 100 г чорниці їх приблизно в сто разів більше, ніж у 100 мл соку. Є трошки вітаміну С і групи В, є органічні кислоти та дубильні речовини, є корисні мінерали. Причому серед них є і ті, яких багато в соку, наприклад, марганець цинк та мідь. 200 мл березового соку - і добова потреба в марганці, необхідному для здоров'я кісток та суглобів, забезпечена.

Алергікам та діабетикам краще утриматися

Тому любителі березового напою можуть сміливо його пити – шкоди точно не буде, а освіжаючий та тонізуючий ефект гарантований, до того ж, це приємне та корисне доповнення у справі дотримання водного балансу.

Сезон збору дуже короткий - у середньому, два тижні.
Сезон збору дуже короткий – у середньому, два тижні.

Єдине застереження: якщо ви купуєте сік у бабусь біля метро, ​​ краще прокип'ятіть його перед вживанням. У процесі збору або якщо він наливався не в дуже чисту ємність, в соку можуть виявитися хвороботворні бактерії. Те, що не випили одразу, відправляйте у холодильник. До речі, максимальна добова доза - не більше трьох склянок, так що не перестарайтеся.

З обережністю лікарі рекомендують ставитись до березового соку алергікам, що реагують на пилок берези. Щоб не спровокувати свербіж, кропив'янку та набряки, краще уникати цього напою.

Оскільки березовий сік має сечогінний ефект, не потрібно захоплюватися ним і людям із сечокам'яною хворобою. Те саме стосується і діабетиків, адже у складі соку є фруктоза та сахароза.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube