Шість швидких і простих способів покращити свою мобільність
Погана мобільність може сильно вплинути на якість вашого життя, а також на те, як ви почуваєтеся щодня. Крім того, дослідники дійшли висновку, що вона пов'язана з більш ранньою смертю.
З 2002 по 2011 рік бразильські дослідники спостерігали за двома тисячами людей у віці від 51 до 80 років. Ті мусили сісти на підлогу стоячи, а потім встати назад, і все це без використання рук. Протягом наступних дев'яти років ті, хто не пройшов цей тест, мали показники вищої смертності.
Малорухливість - це смертельно серйозна загроза, особливо з віком. Але є гарна новина для 25-річних - найкращий спосіб її зберегти - це ніколи її не втрачати, пишуть автори матеріалу в The Guardian. Ось прості вправи, які зроблять вас більш гнучкими.
Експерти радять думати про всі ці вправи як про щось, чим ви будете займатися щодня хвилин по 10 - до кінця свого активного, наповненого радістю та енергією руху життя!
Вам доведеться напружувати м'язи, щоб утримати рівновагу, і ледь помітно рухатися всупереч уривчастому ритму поїзда чи автобуса. Є щось розслаблююче в цій вправі, переконайтесь самі.
Всі думають, що вони все ще можуть це робити, але ж лише тому, що давно не пробували. Робіть цю вправу протягом місяця по 3 хвилини на день - і вам це вдасться.
У перший тиждень робіть махи ногами - поставте п'яту перед собою на низький стілець і робіть махи до неї, з прямою спиною, по 30 секунд на кожну ногу, трьома підходами. Другий тиждень - стегнова петля: стоячи з прямими ногами, прогніть поперек і спробуйте прогнутися в талії так, щоб ви опинилися під кутом 90 градусів. Але не примушуйте себе: просто опустіться якомога нижче, тримаючи спину все ще вигнутою і не згинаючи коліна, - і так три підходи по 10 нахилів.
Третій тиждень - те ж саме, тільки з розділеною стійкою, ваша вага на передній, прямій нозі - три підходи по вісім на кожну ногу. І, нарешті, тиждень переходу з положення навпочіпки в положення з прямими ногами, згинаючись в талії так, щоб голова була на одному рівні з колінами.
Ви маєте спертись спиною на стіну так, ніби сидите на стільці, але стільця бути не повинно. Почніть з 10 секунд, і за два тижні вам, вірогідно вдасться втриматись в такому положенні 15 секунд. Щоб посилити вправу, можна піднімати руки перед собою.
Сядьте біля стіни, підтягнувши таз так, щоб вся спина стикалася зі стіною. Торкніться її головою і підніміть підборіддя до стелі, а потім втягніть його назад до грудей. Якщо ви достатньо дорослі, то зможете відчути, як ваша шия видає хрусткий звук, коли випрямляється.
Сядьте, зсутулившись біля стіни, з витягнутими ногами. Покладіть одну ногу на протилежне стегно. Зігніть іншу ногу і спробуйте сісти якомога пряміше біля стіни. Потім повторіть з іншого боку. Намагайтеся закрити проміжок між попереком і стіною. Це просто неймовірна розтяжка, свідчать фахівці.
З прямими ногами перед собою ваша спина одразу не буде прямою, а згинатиметься всередину, що є прокляттям роботи за столом.
Тому поставте стілець на відстані витягнутої руки і встаньте біля стіни, торкаючись її всіма кінчиками ніг, аж до п'ят. Перетягніть стілець перед собою і покладіть на нього руки. Це точно таке ж положення з прямою спиною, як і на підлозі, тільки ви розслабляєтесь. Це ще одна двохвилинна вправа, і вже за два тижні ви зможете сидіти прямо.
Працюючи за столом, ваша голова магнітом тягнеться до екрану, поки у вас не з'явиться викривлена шия, яка, крім усього іншого, дуже старить. Тож, за робочим столом намагайтеся сидіти на ногах, а не на п'ятій точці. Таким чином, ваша спина буде рівною, тулуб підніметься, а плечі опустяться назад.
Проста розтяжка, яку ви ще можете робити за робочим столом, - це витягнути руки за спиною, зчепивши кисті долонями назовні. Якщо у вас дуже скуті плечі, можете почати зі згинання рук у ліктях. Затримайтеся на хвилину в такому положенні.
Спробуйте стояти на одній нозі з заплющеними очима протягом 60 секунд. Підтягніться на перекладині, проходячи повз неї в парку, - забігаючи наперед, це вам, швидше за все, також навряд чи вдасться з першого разу. Однак, не впадайте у відчай, трішки терпіння - і все вийде!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.