Зв'язок між місячними та розумовими здібностями жінок досконально вивчений: ось відповідь

Критичні дні обросли безліччю міфів і хибних уявлень

Менструація, міфи, здоров'я, наука, дослідження
Нове дослідження розвіяло ще один міф про менструацію.

Нове дослідження розвіяло ще один міф про менструацію. Воно довело, що місячні не впливають на когнітивні, тобто розумові здібності жінок. Дослідження показало, що гормональні зміни під час менструального циклу не впливають на запам'ятовування слів і навігацію, що залишаються незмінними протягом усього циклу.

Менструація трапляється з 1,8 мільярдом жінок щомісяця. Вона обросла безліччю хибних уявлень, йдеться в публікації IFLScience. Довкола неї існують навіть дикуваті міфи, наприклад, що жінки під час менструації приваблюють хижаків. Існує також припущення, що менструація може впливати на когнітивні здібності організму, притлумлюючи їх. Звісно, це неправда. 

У нещодавньому дослідженні вчені довели це. Вони продемонстрували, що вербальні та просторові навички, такі як пошук слів і навігація, залишаються відносно постійними протягом менструального циклу. Це свідчить, що на них жодним чином не впливають гормональні коливання, як вважалося раніше.

Експеримент довів: гормони не впливають на розумові здібності жінок 

Всі учасниці медичного й наукового експерименту були жінками, віком від 18 до 35 років, не використовували гормональні протизаплідні засоби, не мали супутніх захворювань і мали цикл тривалістю від 21 до 35 днів. 

В одному дослідженні учасники виконували вдома завдання на вербальну пам'ять протягом 80 днів (два-три менструальних цикли). В іншому вони виконували завдання в комп'ютерній лабораторії або під час менструації, або за два-три дні до овуляції, або за тиждень до наступної менструації. Цього разу тести включали завдання на вільне володіння мовою, завдання на обертання голови та навігаційні завдання. У кожній точці відбирали зразки слини для оцінки рівня гормонів учасниць.

Виявилось, менструальний цикл не впливає на ці навички. Результати дослідження продемонстрували "значну узгодженість" у вербальній та просторовій продуктивності жінок. 

"Ми дійшли висновку, що вербальні та просторові навички залишаються відносно стабільними протягом менструального циклу у жінок. Зв'язок вербальної та просторової продуктивності з гормонами яєчників, ймовірно, слабкий і не залежить від індивідуальної чутливості до гормонів", - пишуть дослідники. 

Проте міжіндивідуальну варіативність варто вивчати далі: менструація може по-різному впливати на процес пізнання у різних людей. Наприклад, на тих, хто має нерегулярний цикл або особливо чутливий до гормональних змін.

Можливо ви пропустили...

З якими цілями Безугла провокує всіх своїми висловлюваннями.

Політтехнолог Борис Тізенгаузен розглядає заяву Марʼяни Безуглої щодо виходу з партії «Слуга Народу». Розкриваємо, що може приховуватися за цим рішенням, як це вплине на політичну картину та чому нардепка прийняла такий крок. Зацікавлені? Дізнайтеся більше у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube