Смерть у стоматолога: Комаровський обговорив моторошні трагедії з експертом з Ізраїлю

Яким є правильне знеболення, та на що пацієнтам слід звернути увагу

Здоров'я, наркоз, лікар Комаровський, медицина, стоматологія, резонанс
Комаровський про міфи про наркоз - ризики та наслідки

Останнім часом в україні почастішали випадки трагічних смертей в стоматолгічних кабінетах чи після відвидин стоматологів. Жертвами ставали навіть діти, а причиною називають ускладнення після наркозу. Не дивно, що пересічні українці почали задаватись питанням, наскільки безпечною є анестезія в умовах стоматологічного кабінету чи лікарняного відділення. 

Відомий український лікар Євген Комаровський поспілкувався на цю тему з сертифікованим ізраїльським анестезіологом Борисом Брилем. Той пояснив, що в медицині розвинених країн анестезія, седація чи знеболення є звичайною практикою, якщо пацієнтові некомфортно чи занадто страшно, через що він себе не контролює. Седація застосовується і для дітей.

За словами спеціаліста, вона може мати різні форми - від місцевого знеболення до загального наркозу, а також здійснюватись шляхом введення препарату через укол чи подачу в газоподібному вигляді. Питання лише в тому, з якою метою застосовується седація, підкреслює медик.

Довідка. Седація - зниження подразливості чи збудження шляхом застосування седативних медикаментів, переважно для полегшення проведення медичної процедури. Те саме, що знеболення.

Хто має робити анестезію

Якщо знеболення неглибоке, його може застосувати спеціально навчений для цьому стоматолог. За умови, якщо потрібний глибокий наркоз, діяти має анестезіолог. Річ у тім, що, за умови зупинки дихання, аби не втратити пацієнта, реанімувати дитину слід в середньому у 5 разів швидше, ніж дорослу людину, пояснив анестезіолог. 

"Дорослим перед наркозом через маску подають кисень, що підвищує його вміст у крові в 5 разів. Це формує запас часу на випадок ускладнень. Для дітей ця практика не застосовується, тож і втратити пацієнта можна вмить. Тому в стоматології повинен бути анестезіолог", - розповів спеціаліст.

Виходячи з цього, в клініці, куди звертаються батьки, має бути моніторингова апаратура, але що головніше, сертифіковані спеціалісти невідкладної допомоги, які пройшли курси для її надання як дітям, так і дорослим. Вони мають знати і вміти працювати з такими станами:

  • анафілактичний (алергічний) шок,
  • зупинка дихання,
  • зупинка серця.

Сертифікацію подібні спеціалісти мають проходити кожні два роки. При цьому моніторингова апарутура контролює:

  • сатурацію (рівень кисню в крові),
  • частоту дихання,
  • частоту серцевих скорочень - пульс,
  • артеріальний тиск.

 Що та хто мають бути в кабінеті стоматолога, який проводить анестезію

Перше - це диплом лікаря про відповідну сертифікацію, яка надає йому право проводити ті чи інші маніпуляції. 

Друге - це, звісно ж, самі спеціалісти. Лікарів має бути двоє - стоматолог та анестезіолог, медсестер також має бути дві. 

Крім того, в кабінеті анестезії обов'язково мають бути - монітор та апарат штучної вентиляції легень. 

Поради анестезіолога Бориса Бриля батькам та пацієнтам 

Якщо вам запропонували анестезію чи наркоз:

  • перевірте наявність анестезіолога та його доступність в кабінеті чи відділенні,
  • перевірте оновлену сертифікацію всіх медиків, які братимуть участь у маніпуляціях,
  • перевірте наявність апарату штучної вентиляції легень, дефібрилятора, мішка амбу та масок різних розмірів для подачі кисню, обладнання для інтубації.
  • перевірте наявність медикаментів для невідкладних станів: атропіну, інтерліпіду. 

Не соромтеся запитати про все це медиків, які мають намір вводити вас у наркоз. Не погоджуйтеся, якщо вам відмовили надати інформацію про наявність вищевказаних медичних апаратів і препаратів. А ще перед наркозом буде не зайвим зробити УЗД серця. Будьте пильні, бережіть себе та своїх близьких!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube