Ложка, що замінює сіль надійшла в продаж: працює в чотирьох режимах

Читать на русском

Проблема надмірного споживання натрію вирішена за рахунок електричного струму

Читать на русском
Японія ложка палички суп місо їжа
Поки корисні палички у розробці, японцям доведеться перейти на ложки.

Проблема надмірного споживання натрію вирішена за рахунок електричного струму

Винаходи, які Японія невпинно демонструє світові, тягнуться від фантастичних на кшталт ліфта у космос до практичних, покликаних покращити здоров'я нації. Компанія Kirin Holdings вигадала свою солону ложку у відповідь на скарги японців, що вони б і хотіли їсти менше солі, але дуже вже прісними виходять улюблені суп місо і локшина рамен. А робити щось треба, оскільки жителі Японії не дуже поступаються українцям у своїй любові до солоненького. При рекомендованій ВООЗ дозі 5 г щодня, чоловіки споживають майже 11 г, жінки – понад 9 г. Тільки на відміну від українців, ця проблема дуже хвилює японців, які не хочуть ні хворіти, ні втратити статус нації довгожителів. 

Тому придумана 2022 року ложка, що підвищує солоність продуктів із низьким вмістом натрію, у червні почала продаватися у магазинах, повідомляє прес-служба компанії-розробника.  

Солена ложка здатна ще й загалом покращити смак страви.
Солона ложка здатна ще й загалом покращити смак страви.

Створити суспільство, де люди зможуть поліпшити свій спосіб життя смачними способами – так звучить амбітна мета Kirin Holdings. У компанії вважають, що якщо людям буде смачно їсти їжу з низьким вмістом натрію, це не тільки покращить їхнє здоров'я, але ще більше розширить ринок продуктів з низьким вмістом солі. А за цим у Японії дуже стежать: завдяки безперервній інформаційній кампанії про шкоду солі, з 2015 до 2020 року обсяг продажів недосолених продуктів зріс майже на третину.

Але зі стовпами національної кухні типу супу місо, який їдять все, виникла проблема - коли у ньому мало солі, він нікому не подобається. І ось тут на допомогу прийде електрична ложка, яка доведе страву до кондиції, не додаючи сіль.

Як це працює: пропускаючи слабкий електричний струм, ложка концентрує іони натрію на поверхні язика, і їжа здається солонішою, ніж вона є насправді. Максимальне посилення і смаку, і солі у цій ілюзії - у півтора рази більше від реальної страви.

Вмикаєш перемикач на ложці, вибираєш потрібний режим - всього їх чотири, а далі гаджет перетворюється на звичайну ложку. Хоча на електричну зубну щітку теж схоже.

Тепер локшина рамен точно не втратить звання однієї з найпопулярніших японських страв.
Тепер локшина рамен точно не втратить звання однієї з найпопулярніших японських страв.

Джерело живлення - літієва батарея, вага ложки – 60 г, вона розбирається, щоб можна було помити металеву лопатку, прикріплену до пластикової ручки. Ціна питання – 127 доларів.

У випробуваннях за участю 31 дорослої людини, які зараз намагаються скоротити споживання солі або робили це у минулому, 29 осіб констатували, що солоність страв збільшується.

Компанія попереджає, що заборона користування солоним девайсом поширюється на людей, які мають кардіостимулятор чи будь-який інший електричний медичний механізм. 

Після червня розпочнеться масовий продаж ложок японським споживачам, решті миру їх обіцяють 2025 року. А поки компанія розробляє інші столові прилади - палички для їжі та миски, які теж будуть підсолювати страви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.