Як швидко свіжі овочі стають марними, й чи є користь у заморожених

Вітамін С може руйнуватися під впливом тепла.

Овочі, продукти, їжа, харчування, здоров'я, корисні поради, вітаміни
Будь-який овоч кращий, ніж відсутність овочів взагалі.

Зі зростанням вартості життя дехто з нас змінює власні звички в супермаркетах, щоб заощадити, особливо коли мова йде про овочі. Заморожені овочі часто дешевші, але дехто може вважати, що свіжі - корисніші. Тож що насправді містить більше поживних речовин, розбирався Інформатор.

Не можна заперечувати, що хрусткі свіжі овочі дуже смачні, але їхній рівень поживних речовин може бути не таким високим, як ви думаєте. Одразу після того, як їх зірвали, овочі починають втрачати свої поживні речовини. Це відбувається тому, що коли їх збирають, то відокремлюють від джерела поживних речовин. Щоб зберегти життя, клітини овочів дихають частіше, що, в свою чергу, може призвести до втрати поживних речовин. Це також може статися через окислення, коли овочі піддаються впливу кисню під час зберігання та переробки, йдеться в науково-популярному матеріалі IFLScience.

Свіжі овочі VS заморожені: де більше вітамінів 

Але в цьому і полягає велике застереження щодо поживності свіжих овочів - все залежить від того, як швидко після збору врожаю ви їх з'їсте. В ідеалі, щоб отримати максимальну користь від свіжих овочів, їх потрібно з'їсти протягом кількох днів. Після того, як їм виповниться чотири, п'ять або сім днів, це вже зовсім інші овочі, наполягають вчені.

Заморожені ж овочі, як правило, мають більший вміст поживних речовин, оскільки вони швидко заморожуються після того, як були зібрані. Проте є припущення, що в заморожених овочах може бути менше вітаміну С, який виконує безліч корисних функцій в організмі і, як відомо, запобігає цинзі. Це тому, що заморожені овочі бланшують - процес, який передбачає швидке ошпарювання овочів у киплячій воді або парі, а потім їх швидке охолодження.

Вважається, що бланшування допомагає запобігти втраті смаку й кольору, який іноді з'являється у заморожених продуктах. Це відбувається шляхом інактивації ферментів в овочах, чого не можна досягти лише заморожуванням. Однак вітамін С також може руйнуватися під впливом тепла, а значить зникати зі свіжих овочей. Після заморожування подальших втрат може і не бути.

Заморозка зберігає вітамін С

Дослідження 2015 року, що вивчало збереження вітамінів у восьми різних фруктах і овочах, не виявило суттєвих відмінностей у вмісті вітаміну С між свіжими та замороженими шпинатом, морквою, горохом і броколі. Заморожені кукурудза та стручкова квасоля навіть мали вищий рівень вітаміну С, ніж їхні свіжі аналоги. Це, на думку авторів, пояснюється швидшим руйнуванням вітаміну у свіжих овочах.

Вищезгадане дослідження показало, що в цілому вміст вітамінів у заморожених овочах порівнянний, а іноді навіть вищий, ніж у свіжих. Проте в загальній схемі речей будь-які відмінності не мають значення: жоден продукт не є кращим за інший, а будь-який овоч кращий, ніж відсутність овочів взагалі.

Овочі = здоровий раціон 

Овочі багаті на клітковину, вітаміни та мінерали, вони покращують травлення, підтримують імунну систему та заряджають енергією. Тож, якщо ви вагаєтесь між свіжими та замороженими овочами, обирайте те, що найкраще підходить для вас - з фінансової точки зору, з міркувань зручності чи просто для задоволення ваших смакових рецепторів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube