Лікарі розповіли, що дійсно може допомогти
Застуда - ситуація, позбавлена радощів, але є способи зробити цей процес трохи терпимішим. Закладений ніс і відчуття постійної втоми - це неабиякий виклик. Тому медики розповіли, як допомогти собі в цьому стані.
Навіть при використанні простих методів профілактики, іноді застуда все ж прослизає до організму немов непрохана гостя. Тож як найкраще боротися з нею, коли ви все ж таки захворіли.
Як і у випадку з профілактичними методами, існує багато популярних методів лікування або так званих "чудодійних" ліків. Незважаючи на те, що вони поширені, багато з них мають суперечливі або недостатні наукові докази, наприклад, часник, ехінацея та цинкові добавки.
Антибіотики також не спрацюють, оскільки вони спрямовані на бактерії, а не на віруси, а їхній неправильний прийом може сприяти розвитку антибіотикорезистентності - стану за якого організм "звикає" до антибіотиків, і їхня ефективність знижується.
Хоча невелике дослідження 2002 року й припустило, що прийом їжі може позитивно впливати на адаптивну імунну систему, та це аж ніяк не є вагомим доказом, що вживання великої кількості їжі чарівним чином вас вилікує.
Але, залежно від вмісту води в їжі, вона може принаймні трохи покращити ваше самопочуття. Адже як лихоманка, так і застуда можуть спричинити зневоднення. У такому випадку, щось на кшталт чаю з лимоном та імбиром або тарілки курячого супу (інші рідкі супи також підійдуть!) може допомогти організму відновити водний баланс і отримати пристойну порцію поживних речовин на додачу.
Крім того, більше відпочивайте і пийте більше води. Знеболюючі препарати, такі як парацетамол, можуть допомогти від болю, а протинабрякові засоби - від закладеності носа.
Ну і знайдіть щось цікаве для перегляду, щоб розважити себе, поки ви будете переживати не найприємніші хвилини наодинці з застудою.
Застуда - це результат інфікування вірусами верхніх дихальних шляхів, які включають носові пазухи, ніс, горло й дихальні шляхи. Застуду можуть викликати безліч різних вірусів, від коронавірусів до найпоширенішого збудника - риновірусів, пише IFLScience.
Більшість симптомів, які ми відчуваємо, такі як біль у горлі, чхання та кашель, часто є результатом імунної відповіді організму на вторгнення цих вірусів. Хоча все це може здатися неприємним, враховуючи, як погано ми себе почуваємо, це означає, що імунна система виконує свою роботу.
На думку багатьох медиків, підкріплену дослідженнями, існує кілька досить простих способів уникнути застуди. Це миття рук теплою водою з милом, не торкання обличчя - особливо очей і носа - немитими руками, а також підтримання гарної фізичної форми та здоров'я в цілому.
Однак дослідники вивчають деякі фактори, здатні підвищити ризик застуди, що вказує на нові потенційні способи профілактики. Одне з таких досліджень пов'язане з переконанням, що холод підвищує ймовірність застуди.
Пік застудних захворювань, як правило, припадає на зимові місяці, але це пояснюється тим, що люди більше часу проводять у приміщеннях і перебувають ближче один до одного. Крім того, нове дослідження показало, що імунна відповідь у носовій порожнині дійсно послаблюється при низьких температурах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.