Бігати швидко шкідливо, не треба поспішати: відкриття медиків

Ідеальний темп бігу повільніший, ніж ви думаєте: він допомагає схуднути

Зарядка, спорт, вчені, дослідження, здоров'я
Бігуни одержимі часом, та як показують дослідження - марно.

Для більшості завзятих бігунів метою є прискорення - вони постійно тренуються, щоб скоротити хоча б пару секунд від свого марафонського часу або темпу. Але в останні роки з'явився й почав набирати обертів новий напрямок бігу - так званий повільний біг. Виявилось, що найкращий спосіб спалити зайвий жир - це розмірено бігати.

Крім того, ідея такого бігу полягає в тому, що бігати може будь-хто - незалежно від здібностей та швидкості. Прихильники цього підходу стверджують, що такий біг має багато переваг - не лише для здоров'я, але й для того, щоб отримувати задоволення від щоденного спорту.

Дослідження також підтверджують, що повільний біг може бути більш корисним, ніж тренування з більшою інтенсивністю, зазначається в матеріалі ScienceAlert.

Про спорт

Професійні бігуни проводять близько 80% часу на тренуваннях у так званій зоні 2 - темпі бігу, який підвищує частоту серцебиття, але все ще достатньо повільному, щоб можна було вести розмову. Лише близько 20% їхніх тренувань проводяться в зонах більш високої інтенсивності, які наближаються до марафонського бігового темпу.

Причина цього пов'язана зі стресовим навантаженням на організм під час тренувань. Чим вище швидкість бігу, тим більше навантаження на організм. Чим більше навантаження на організм, тим більший ризик захворювання, інфекції та травм.

Про користь зниження темпу бігу для схуднення

Зниження темпу бігу має більше значення, ніж просто зменшення ризику травм і хвороб. Фундаментальним аспектом тренувань є розвиток так званої "бази". Для бігуна на витривалість це означає базову кардіо-респіраторну підготовку, на якій можуть бути побудовані адаптації до більш інтенсивних навантажень.

База розвивається під час повільного бігу - в зоні 2 - де фізіологічне навантаження відносно низьке. Розвиток сильної бази дозволяє доставляти більше кисню до працюючих м'язів за одне серцебиття, що має вирішальне значення для успіху в бігу.

Крім того, біг у повільному темпі змушує організм використовувати накопичений жир для отримання енергії - на противагу тому, щоб покладатися на запаси вуглеводів, які надходять з їжею. Тож, навіть якщо ви не спортсмен, прагнення до низької інтенсивності пробіжок все одно є оптимальним.

Повільно і рівномірно

Якщо ви хочете спробувати повільний біг, найважливіше - це темп. Це має бути швидкість, при якій ви ще можете підтримувати розмову, а ваш пульс все ще становить десь 90 ударів на хвилину. Якщо ви відчуваєте, що розмовляти стає важко, вам слід зменшити темп.

Якщо ви біжите самостійно, можете спробувати розмовний тест. Якщо  можете співати вголос про себе, не задихаючись, то знаходитесь у правильній зоні. Якщо дихати стає важко - біжите занадто швидко й матимете кріпатуру ніг. 

Повільний біг має багато переваг - як для тіла, так і для психічного здоров'я. Не соромтесь бігати підтюпцем - це корисно!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube