Крижана людина Вім Хоф: вчені ламають голову над його надлюдськими здібностями

За допомогою холодових процедур та концентрації дихання голландець Вім Хоф керує теплом в організмі, контролює нервову систему та покращує імунітет

холод сніг зима лід
Пів століття тренувань - і можна на снігу сидіти та світові рекорди встановлювати.

Поки що звичайні люди намагаються зберегти здоров'я за допомогою ненависних фізичних вправ і контролювати вагу дієтами , "Крижана людина", якій незабаром 65, продовжує перевіряти себе на міцність і демонструвати надлюдські здібності. Число фанатів холодового методу впливу на організм, який розробив Вім Хоф, зростає в усьому світі, але дотягтися до фанатастичного рівня свого гуру ніхто поки не зміг. І це, мабуть, непогано, адже оздоровлення організму холодом - задум доволі ризиковий, повідомляє The Guardian.

Хочеш - спалюй жир, хочеш - допомагай психіці

Хоф, прозваний "Крижаною людиною", експериментує над собою майже пів століття. Він офіційний володар 26 світових рекордів, серед яких дві години, проведені у скляному кубі з льодом, марафон за полярним колом, який він біг у одних шортах, підкорення Монблана у тому ж неодягненому вигляді, 66 метрів, подолані водою під льодом озера. І це не просто перемога над холодом, а приборкання та використання його для оздоровлення організму. Метод Хофа позиціонує свою ефективність для зменшення запалення, спалювання жиру, зміцнення імунітету, зниження стресу, поліпшення психічного здоров'я і навіть управління своєї нервовою системою.

Базується він на трьох напрямах - вплив холоду, дихальні вправи, які запускають антистресовий механізм та допомагають протистояти холоду, та медитація, спрямована на збільшення сили волі.

Звичайно, феномен Крижаної людини вчені вивчали вздовж і впоперек, проводячи тести, наукові досліди та дослідження. Однозначної відповіді на питання, як це може робити людина із плоті та крові, так і не отримали. Сам Хоф запевняє, що справа лише у безперервних тренуваннях та випробуваннях, пекельній праці та особливій методиці дихання. І на цьому Крижаній людині можна було б дати спокій, але є ще й адепти її методу. І добре, коли вони осягають приборкання холоду поступово та методично, але обов'язково знайдуться й ті, хто вирішить одним махом вирішити проблеми зі здоров'ям, пірнувши під кригу.

У Хофа безліч учнів та послідовників.
У Хофа безліч учнів та послідовників.

Пирнув під лід - і повеселішав

Тому вчені продовжують дослідження у пошуках доказів ефективності цього методу, його переваг та рівня безпеки для нетренованих фанатів Віма Хофа.

Щодо методики дихання та практики медитацій наука цілком підтримує метод Крижаної людини. Численні дослідження підтверджують їхню ефективність зі зняттям тривоги, зменшення стресу і депресії. І це обмежується не лише психологічним впливом, доведено також його фізіологічний ефект. Наприклад, дихальні техніки Хофа викликають великий викид адреналіну, який знімає запалення. А в комплексі з холодовими процедурами збільшується і рівень протизапальних цитокінів, при цьому знижується рівень поганих цитокінів, які, навпаки, провокують запалення.

Щодо найцікавішого - впливу холоду, робити глобальні висновки вчені поки що не можуть. Проведені дослідження торкалися невеликих груп людей, а ось великих клінічних випробувань не проводилося.

Так виглядають тренування 65-річного голландця.
Так виглядають тренування 65-річного голландця.

Хоча на захист лікування холодом свідчать такі результати:

  • холодні занурення разом із дихальними вправами здатні підвищувати больовий поріг,
  • вони покращують чутливість до інсуліну,
  • після занурення люди відчувають менше негативних емоцій,
  • вони послаблюють запалення у гострій ситуації,
  • покращують фізичну витривалість та настрій,
  • стрес після занурення, коли звужуються судини та частішає пульс, а потім відновлення від стресу позитивно діє на фізичний та психічний стан.

А поки вчені збирають докази ефективності методу Віма Хофа, лікарі попереджають про ризики, пов'язані з ним. Занурення в холодну воду - це, хоч як крути, шок, який може спричинити і гіпервентиляцію легень, і збій серцевого ритму, і холодову травму. І всім, хто вирішить відчути себе Крижаною людиною, потрібно почати з візиту до лікаря, який має підтвердити, що полярні занурення, якщо й не вилікують, то хоча б не вб'ють.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube