Важко зрозуміти жінок і дітей: як визначити, що ви почали глухнути

Читать на русском

Якість звуку в нашому вусі серйозно впливає на якість життя та загальний стан здоров'я

Читать на русском
слух навушники дівчина чоловік спить
Слух погіршується поступово і непомітно, і "помічників" для цього чимало.

Якість звуку в нашому вусі серйозно впливає на якість життя та загальний стан здоров'я

І не треба думати, що це доля пенсіонерів - проблеми зі слухом можуть ледь помітно розвиватися роками. І люди звертають на них увагу, коли часто стає пізно. Згідно з дослідженнями, в середньому проходить 10 років, перш ніж людина приходить за допомогою до лікаря. А вікова втрата слуху - це просто епідемія, від неї після 70 років страждає більше половини всього населення, повідомляє The New York Times.

Половину всіх порушень слуху можна запобігти 

Всесвітня організація охорони здоров'я відносить втрату слуху до однієї з найпоширеніших проблем у суспільстві. І це не дивно, адже тільки навушники, які, здається, зрослися з людьми, здатні завдати слуху непоправної шкоди. До того ж, за даними ВООЗ, понад мільярд молодих людей віком від 12 до 35 років ризикують втратити слух через вплив шуму у місцях відпочинку.

В Україні понад 15% населення страждають зниженням слуху - і це лише ті, хто дійшов до лікаря та отримав діагноз. При цьому половину всіх порушень можна запобігти. А для цього досить просто помітити, що зі слухом "щось не так".

Ось які ранні ознаки мають насторожити:

  • вам стало часто здаватися, що навколо люди говорять невиразно, ніби бурмочуть,
  • вашим співрозмовникам доводиться повторювати сказане,
  • вам важче сприймати високі голоси – дитячі чи жіночі,
  • вам складно стежити за розмовою, в якій беруть участь дві особи,
  • вам некомфортно слухати співрозмовника в галасливих місцях - у кафе, у парку, супермаркеті, на нараді,
  • ви помічаєте, що під час розмови уважно дивитесь в обличчя співрозмовнику,
  • ви чуєте дзвін у вухах,
  • ви піднімаєте рівень гучності у телевізорі чи навушниках,
  • ви стали відповідати невпопад.
Першими порушеннями слуху зазвичай помічають близькі.
Першими порушення слуху зазвичай помічають близькі.

Вуха плетуться у хвості організму

Оскільки проблеми зі слухом дуже впливають на ментальне здоров'я, а їхнє погіршення може спричинити депресію, “дзвіночком” можуть стати зміни і в емоційному стані. Тому потрібно перевірити слух, якщо ви помітили: 

  • ви напружуєтеся, намагаючись почути, що кажуть люди,
  • ви відчуваєте незручність при знайомстві з новими людьми або коли не розумієте звернених до вас слів,
  • ви злитесь на близьких, які "мямлять" і говорять не чітко,
  • ви нервуєте, напружуючи слух, щоб зрозуміти співрозмовника,
  • ви уникаєте навіть близьких компаній, тому що участь у розмовах вас втомлює.

Найчастіше проблеми зі слухом зауважують не ті, у кого вони виникли, а оточуючі. Тому, якщо близькі вважають, що ви погано чути - не злиться на них, а скажіть спасибі та йдіть до лікаря.

Для початку - просто до свого сімейного лікаря, старовинна перевірка "закрийте вухо і повторюйте за мною цифри", ви не повірите, все ще працює. У разі потреби вас направлять до вузького спеціаліста та на аудіограму, яку більшість населення не робила жодного разу у житті. Вуха в цьому сенсі взагалі плетуться у хвості всього організму – ми хоч один раз, але перевіряємо майже всі органи. На слух звертаємо увагу, тільки коли він "добігає кінця".

Навушники стали невід'ємним атрибутом і роботи, і дозвілля.
Навушники стали невід'ємним атрибутом і роботи, і дозвілля.

Шум - під суворий контроль

Але якась профілактика все ж таки існує. І насамперед це контроль рівня шуму. Основне правило при використанні навушників: якщо сім'я чує, як ваш директор лається у ваших вухах, це неприпустима гучність.

Шкодить слуху тривалий шум від 70 децибелів, для порівняння 30 децибелів - це шепіт, 120 - звук сирени. Оскільки звук тривоги ми чуємо регулярно, зважайте на це додатковий фактор ризику.

У смартфонах краще встановити обмеження гучності або сигнал попередження, що рівень шуму неприпустимий. Адже лише 5 хвилин перегляду відео на максимальній гучності в 105 децибелів може призвести до пошкодження слуху.

Беруші завжди повинні бути з собою і використовуватись у галасливих місцях. А якщо взялися за газонокосарку, дриль, електропилу та інші гучні інструменти – надягайте навушники.

До того ж, вуха не люблять, коли у них лізуть ватними паличками або того гірше - підручними предметами. І коли надягають чужі навушники чи вкладиші або дають користуватися своїми.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.