Якість звуку в нашому вусі серйозно впливає на якість життя та загальний стан здоров'я
І не треба думати, що це доля пенсіонерів - проблеми зі слухом можуть ледь помітно розвиватися роками. І люди звертають на них увагу, коли часто стає пізно. Згідно з дослідженнями, в середньому проходить 10 років, перш ніж людина приходить за допомогою до лікаря. А вікова втрата слуху - це просто епідемія, від неї після 70 років страждає більше половини всього населення, повідомляє The New York Times.
Всесвітня організація охорони здоров'я відносить втрату слуху до однієї з найпоширеніших проблем у суспільстві. І це не дивно, адже тільки навушники, які, здається, зрослися з людьми, здатні завдати слуху непоправної шкоди. До того ж, за даними ВООЗ, понад мільярд молодих людей віком від 12 до 35 років ризикують втратити слух через вплив шуму у місцях відпочинку.
В Україні понад 15% населення страждають зниженням слуху - і це лише ті, хто дійшов до лікаря та отримав діагноз. При цьому половину всіх порушень можна запобігти. А для цього досить просто помітити, що зі слухом "щось не так".
Ось які ранні ознаки мають насторожити:
Оскільки проблеми зі слухом дуже впливають на ментальне здоров'я, а їхнє погіршення може спричинити депресію, “дзвіночком” можуть стати зміни і в емоційному стані. Тому потрібно перевірити слух, якщо ви помітили:
Найчастіше проблеми зі слухом зауважують не ті, у кого вони виникли, а оточуючі. Тому, якщо близькі вважають, що ви погано чути - не злиться на них, а скажіть спасибі та йдіть до лікаря.
Для початку - просто до свого сімейного лікаря, старовинна перевірка "закрийте вухо і повторюйте за мною цифри", ви не повірите, все ще працює. У разі потреби вас направлять до вузького спеціаліста та на аудіограму, яку більшість населення не робила жодного разу у житті. Вуха в цьому сенсі взагалі плетуться у хвості всього організму – ми хоч один раз, але перевіряємо майже всі органи. На слух звертаємо увагу, тільки коли він "добігає кінця".
Але якась профілактика все ж таки існує. І насамперед це контроль рівня шуму. Основне правило при використанні навушників: якщо сім'я чує, як ваш директор лається у ваших вухах, це неприпустима гучність.
Шкодить слуху тривалий шум від 70 децибелів, для порівняння 30 децибелів - це шепіт, 120 - звук сирени. Оскільки звук тривоги ми чуємо регулярно, зважайте на це додатковий фактор ризику.
У смартфонах краще встановити обмеження гучності або сигнал попередження, що рівень шуму неприпустимий. Адже лише 5 хвилин перегляду відео на максимальній гучності в 105 децибелів може призвести до пошкодження слуху.
Беруші завжди повинні бути з собою і використовуватись у галасливих місцях. А якщо взялися за газонокосарку, дриль, електропилу та інші гучні інструменти – надягайте навушники.
До того ж, вуха не люблять, коли у них лізуть ватними паличками або того гірше - підручними предметами. І коли надягають чужі навушники чи вкладиші або дають користуватися своїми.
Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.