Популярність нового напою з великою передісторією особливо поширена серед тих, хто контролює кількість кофеїну
Кавою з ожиною, ірландським кремом, кубинським ромом чи марципанами вже нікого не здивуєш - кавоманам є із чого вибирати. Але це все справа смаку, а новомодна кава з грибами, що захоплює світ, замахнулася на користь для здоров'я. Серед "бонусів" - менший вміст кофеїну та корисні властивості грибів, що дозволяють знизити стрес і навіть покращити імунітет. Зі свого боку дієтологи не вважають його стовідсотковою панацеєю, але і не заперечують користі, повідомляє Health.usnews.
Якщо ви уявили, що смак цього напою - це грибний відвар з кавовим запахом або кава, в яку кинули ложку смажених печериць, це не так. Ви п'єте звичайну каву, яка не віддає грибами, має більш “гладкий” смак та ледь вловимий горіховий присмак.
Всі дороги, як це часто буває, ведуть до китайської медицини, яка тисячі років використовує кавово-грибний порошок як стимулятор пам'яті та енергії, який здатний ще й боротися зі стресом, а також зі старінням.
На території Європи грибна “ерзац-кава” з'явилася за часів Другої світової війни на тлі нестачі звичайної кави. У Фінляндії її готували на основі замоченого гриба чага - гриб "викручували", а в отриману рідину додавали для аромату трохи справжньої кави.
Потім про грибну каву надовго забули і згадали лише кілька років тому, коли шанувальники здорового способу життя виявили ще не охоплений продукт, визнаний суперфудом.
Зараз він дуже популярний серед веганів та тих, хто дотримується кето-дієти, за відсутність глютену, лактози, цукру, сої та всяких ГМО. Його можна спробувати в розвинених кав'ярнях, що враховують різні примхи клієнтів. А можна замовити в інтернеті – 200-грамова пачка коштує, у середньому, 250 гривень.
Зазвичай грибний порошок та каву змішують у рівних пропорціях. Для грибного екстракту використовуються, звичайно, не печериці з гливами, а гриб чага, їжовик чи грива, рейші, кордицепс. Відповідно, кофеїну в такому напої вдвічі менше, ніж у звичайній каві.
З корисних властивостей грибній каві приписується поліпшення сну, зменшення запалень, оздоровлення кишківника. І вже згадані боротьба зі стресом та підтримка імунної системи.
На жаль, досліджень, що підтверджують користь від цього симбіозу, не проводилося, хоча окремо і кава, і грибний екстракт приносять безперечну користь організму.
Але на захист напою дієтологи все ж таки наводять деякі аргументи.
Тож, висновок дієтологів такий: пийте на здоров'я, тільки без цукру та вершків - як мінімум, зменшите кількість кофеїну. Обережність потрібна лише людям із хронічними захворюваннями нирок, оскільки гриби містять солі щавлевої кислоти, що провокують утворення каменів. Тим, хто постійно приймає якісь ліки, краще порадитися з лікарем, щоб препарати не вступили в протидію з лікарськими грибами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.