Збагаченій воднем воді приписують безліч корисних властивостей - висновок експертів
Бути здоровим, не докладаючи при цьому власних зусиль – схоже, лише під таким девізом людство хоче довго та якісно жити. Худнути просто від уколу або покращувати травлення за допомогою напою у бляшанці. Вірити, що навіть негативні наслідки шкідливих звичок можна зменшити, випивши чогось смачного чи покуривши чогось "не дуже шкідливого". Наразі на сцені нова "зірка" - збагачена воднем вода, якій приписується безліч корисних властивостей, і до якої скептично ставляться вчені, повідомляє The New York Times.
Поки тривають наукові суперечки, чи корисна воднева вода, виробники не зволікають і постачають її на ринок у різних формах. Це і пігулки, які просто кидаєш у воду, і паки з алюмінієвої фольги з краником, схожі на упаковки з вином, і портативні пляшки-генератори, і водяні кулери, і навіть бляшанки. Останні в Україні можна купити по 70 гривень за банку об'ємом 0,34 л. Водна пляшка із генератором об'ємом 400 мл коштує вже 4500 грн, а системи збагачення води воднем – близько 50 тисяч гривень. Одним словом, задоволення не з дешевих, але що не зробиш, аби просто пити воду та оздоровлюватися?
А реклама лікувальних властивостей води обіцяє нам справжні дива від виведення солей до покращення репродуктивної функції. Серед плюсів H2Plus нормалізація тиску та гормонального фону, покращення пам'яті, метаболізму та роботи сечостатевої системи, зменшення запалення та алергічних реакцій. Не кажучи вже про красу, здоров'я шкіри та волосся та уповільнення старіння - куди ж без нього.
І все це завдяки з'єднанню звичайної води і змішаних молекул газоподібного водню - або H2. Але навіщо воді, в якій вже є два атоми водню, ще трохи?
Справа в тому, що об'єднані в молекулу води атом кисню та атоми водню не використовуються людським організмом окремо. Тому при додаванні водню, які не пов'язані з киснем, він працює самостійно, надаючи антиоксидантну дію організму.
Доданий водень легко розчиняється у воді, не має "колючого" ефекту як мінералка і легко залишає воду. Тому у великій тарі водневу воду пакують в алюмінієві контейнери, а решта фасування передбачає, що вода повинна бути випита протягом 30 хвилин. Інакше – водень випарувався, і ніхто не встиг вилікуватися.
Щодо користі антиоксидантів, на думку професора геронтології в Університеті Південної Каліфорнії Генрі Формана, немає єдиної думки вчених щодо того, чи покращує здоров'я додавання до раціону додаткових антиоксидантів. А властивість газоподібного водню знижувати запалення зовсім не означає, що той самий ефект настає після водневої води.
Досліджень, які б захистили користь цієї води, поки проведено мало, і ті суперечливі. А люди, що "оздоровилися" від неї, як вважають експерти, просто результат ефекту плацебо - допомогло, тому що дуже вірили.
Тож пити можна, шкоди воднева вода не завдасть, щоправда, за однієї умови - молекули водню мають становити не більше 2,14% від обсягу напою. Цю інформацію потрібно шукати на етикетці, якщо, звичайно, виробники вважали за потрібне її вказати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.