Одна з найпростіших та найпопулярніших страв є об'єктом для нескінченних суперечок
Що б ми не готували - пасту з овочами або вигадливі спагетті з фаршем, насамперед, макарони потрібні відварити. І на цей, здавалося б, банальний процес у всіх є власний погляд. Звідси й варіації: хтось вважає, що варити потрібно з додаванням оливкової олії, щоби не злиплися, хтось для цього просто промиває відварені макарони під проточною водою. Хтось солить воду тільки після закипання, хтось - коли заманеться. При цьому на будь-яку помилку є правильна відповідь, повідомляє The New York Times, і ось найпоширеніші з них.
У цій помилці здебільшого винні італійці та їхній спосіб приготування пасти, яка насправді готується двічі. Спочатку макарони відварюються - до ступеня "аль денте", тобто трохи недоварені, а потім ще готуються разом із соусом. Тому варити їх одразу до готовності означає отримати у фіналі розмазню.
А от якщо соус просто поливається зверху, тоді макарони одразу доводяться до кондиції. Хоча у кожного свій смак - хтось любить жувати з опором, а хтось вважає за краще, аби макарони "прослизали" непомітно.
Що точно пам'ятати при варінні: макарони продовжують готуватися, навіть коли ви злили з них воду. З огляду на це потрібно вчасно закінчити варіння, інакше в тарілці виявиться щось неприємно м'яке.
Немає різниці, кипить вода чи ні - після закипання макарони готуватимуться за будь-якої температури. Єдиний виняток – свіжі макарони, які роблять у ресторанах чи домашня локшина. У цьому випадку варити їх потрібно лише на повільному вогні, без вирування води.
Оливкова олія, додана у воду, зазвичай не справляється з цим завданням. Під час варіння макарони перемішуються і вільно переміщуються в окропі, тому навіть якщо додати масло, воно не зможе повністю захистити кожну макаронину.
До того ж, олія в цьому випадку не додає смаку, а ось зайвих калорій – обов'язково.
І олія, і промивання після варіння заважають прилипанню соусу до макаронів. Олія – за рахунок плівки, яку вона створює навколо макаронин, промивання – через видалення крохмалю, до якого соус відмінно прилипає, роблячи готову страву соковитішою.
З іншого боку, промивання робить макарони слизькими та липкими, не на краще змінює їхню текстуру, а також смак - внаслідок того, що вода, в якій вони варилися, теж має свої ароматичні сполуки, що надають смаку макаронам.
Тому найкраще, що можна зробити, щоб вони не злиплися – мішати і перемішувати, особливо за низької температури варіння. Так частинки крохмалю рівномірно розподіляться, а макарони не утворюватиму грудки.
Не має жодного значення, коли у воду буде додано сіль - цей міф тягнеться з часів алюмінієвого посуду, який міг зіпсуватися від нерозчиненої солі, що осіла на дно. Нинішнім каструлям однаково, як і макаронам, які можна посолити в середині варіння або навіть після нього.
Що стосується кількості солі, недосолені макарони в готовому вигляді дещо "втрачають обличчя", хоча сольові переваги у всіх різні. Середня порція -1 столова ложка на 2-2,5 л води.
А ось ідея додавати додаткову сіль, щоб прискорити приготування макаронів, однозначно погана. Так, сіль підвищує температуру кипіння води, але для цього доведеться додати її таку кількість, що навряд чи макарони можна буде їсти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.