Вітамін D відновлює наше ДНК, а не тільки кістки
У новому дослідженні італійські науковці розбиралися, як старіння виглядає на біологічному рівні. Ознаки старіння складають довгий список клітинних змін. Ці ознаки є дуже складними й пов'язаними процесами, які непросто виявити. Натомість в око при старінні впадає зовнішня малорухливість. То яким чином можна уникнути ранніх вікових змін на клітинномі рівні, розбирався Інформатор.
Вітамін D вже давно є улюбленцем дослідників, оскільки він важливий для побудови м'язів і кісток, які втрачаються й слабшають з віком. Якраз без достатньої кількості вітаміну D підвищується віковий ризик втрати м'язів і падінь, пише ScienceAlert.
Медики десятиліттями рекомендували добавки вітаміну D людям з остеопорозом та для профілактики переломів кісток, бо вітамін D допомагає засвоєнню кальцію.
Та виявляється, прийом вітаміну D також може допомогти зменшити пошкодження ДНК. Крім того, вітамін D сповільнює епігенетичне старіння, а люди з низьким рівнем вітаміну D - біологічно старші.
Однак, отримати достатню кількість ціього вітаміну тільки з харчування чи перебування на сонці може бути складно. Та все ж варто намагатись.
Адже дослідження показують, що прийом високих доз вітаміну D може бути шкідливим. Добавки вітаміну D здатні взаємодіяти з рецептурними ліками, наприклад, зі статинами, що знижують рівень холестерину.
Таким чином, хоч і може здатися логічним поповнити низький рівень вітаміну D, експерти кажуть, що споживання більшої кількості вітамінів у вигляді добавок не обов'язково краще для здоров'я, особливо у вікових пацієнтів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.