Дорослим повернулася підліткова проблема шкіри: врятують п'ять кроків

Читать на русском

Хоча універсального методу лікування прищів поки не винайшли, послідовний догляд допоможе забути про проблему

Читать на русском
шкіра прищі косметологія
Для виникнення прищів достатньо перевантаження сальних залоз.

Хоча універсального методу лікування прищів поки не винайшли, послідовний догляд допоможе забути про проблему

Один із небагатьох приємних наслідків зрілого віку - відсутність проблем зі шкірою, звичайно, крім того, що насуваються зморшок. Але якщо з ними всі якось навчилися розбиратися, то що робити з прищами, що виникли з небуття, і яких ніхто не бачив 20 років - велике питання. Дерматологи з цього приводу нічого втішного не кажуть, їхня відповідь - вік на шкірні проблеми не впливає. Понад те, додаються нові тригери на кшталт гормональних змін, стресу, стану здоров'я, дієти, особливостей довкілля. Окремо або разом ці фактори можуть призвести до перевантаження сальних залоз, накопичення шкірного сала і омертвілої шкіри. Все це ідеальне середовище для бактерій, які не забаряться з'явитися. Особливо, якщо чіпати обличчя руками, не регулярно міняти постіль та використовувати для обличчя рушник, яким вся сім'я витирає руки.

І якщо ця неприємність все ж таки трапилася, дерматологи та косметологи радять щодня дотримуватися доглядового ритуалу за шкірою, що складається з п'яти етапів, повідомляє The New York Times.

На жаль, прищі з'являються незалежно від віку.
На жаль, прищі виникають незалежно від віку.

Крок перший - очищення

Дерматологи радять робити це вранці та ввечері, використовуючи засоби із заспокійливими інгредієнтами - гліцерином, алантоїном, керамідами. Це важливий етап, який готує шкіру на лікування.

Експерти рекомендують очищувальні засоби, що не піняться, оскільки вони менше видаляють вологу. Тим, хто має волосся на обличчі, краще користуватися засобами з перекисом бензоїлу, щоб уникнути запалень, які можуть утворитися у волосяних фолікулах. Досить робити це 2-3 рази на тиждень, увечері.

Крок другий - тонік+сироватка

І не треба думати, що прищі - це наслідок жирної шкіри, яка зволоження не потребує. Найчастіше, коли їй не вистачає вологи, вона починає у великих кількостях виробляти сало.

До того ж, дерматологи рекомендують на цьому етапі використовувати два засоби: спочатку легкий тонік, потім сироватку, що містить гіалуронову кислоту, бета-глюкан, гліцерин, вітамін Е та ніацинамід. Вони укріплюють зовнішній захисний шар шкіри.

Брак вологи теж може бути причиною появи прищів.
Нестача вологи також може бути причиною появи прищів.

Крок третій – формула проти прищів

З цього приводу косметологи розробили такі правила:

  • починати застосування засобу від прищів один раз на тиждень протягом двох тижнів, а потім поступово збільшувати частоту використання,
  • застосовувати не більше одного засобу вранці та одного ввечері,
  • не проводити відлущування частіше за три рази на тиждень,
  • використовувати м'які відлущувальні засоби,
  • у разі печіння, поколювання або стягнутості шкіри застосовувати їх рідше.

Крок четвертий - зволоження

Воно необхідне і для жирної, і для схильної до акне шкіри. Просто у цьому випадку потрібно використовувати безмасляний варіант крему на водяній основі.

Для власників сухої шкіри найкращий вибір – крем з керамідами та жирними кислотами.

Крок п'ятий - сонцезахисний крем

При прищах він стає вдвічі потрібнішим, оскільки всі відлущувальні засоби та будь-які креми від прищів підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. До того ж, сонцезахисний крем убереже від темних плям, що залишилися на місці прищів. А якщо вибрати зволожуючий сонцезахисний крем із SPF 50, можна одним засобом зробити одразу два кроки у боротьбі з прищами.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.