Галюцинації наяву - це не завжди страшно, але це симптом хвороби, пояснили учасники експерименту
Нічні кошмари, тривожні сни та денні галюцинації можуть бути раннім сигналом про наближення загострення такого захворювання, як вовчак. Згідно з новим дослідженням, нічні кошмари і денні жахи можуть бути раннім попереджувальним знаком цього аутоімунного захворювання, йдеться в матеріалі IFLScience.
В ході дослідження було обстежено 676 людей з вовчаком, проведено бесіди з 400 лікарями та опитано 69 осіб про їхній досвід життя з системними аутоімунними ревматичними захворюваннями, до яких відноситься вовчак. Вовчак - це хронічне аутоімунне захворювання, яке може викликати біль у суглобах, висип і втому. Наразі він не виліковний, але його симптоми можна контролювати за допомогою ліків.
Численні обговорення виявили загальний симптом, який відчувають троє з п'яти пацієнтів перед початком вовчака: порушення сну. Про галюцинації повідомляв майже кожен четвертий пацієнт - часто з яскравими жахливими кошмарами як передвісниками.
Ці кошмари часто пов'язані з нападом, пасткою, розчавлюванням або падінням. Вчені назвали денні галюцинацій "денними кошмарами". Це допомогло пацієнтам реєструвати свої симптоми без остраху щодо стигми.
"Це не обов'язково страшно, це просто як якщо б вам приснився сон, а ви сидите без сну в саду. Я бачу різні речі, це схоже на те, коли ви прокидаєтеся і не можете згадати свій сон, чи коли ви десь там, але вас там немає... це схоже на відчуття повної дезорієнтації, найближче, що я можу пригадати, це те, що я відчуваю себе Алісою в Країні чудес", - розповів пацієнт з Англії.
Давно відомо, що зміни у сновидіннях можуть означати зміни у фізичному, неврологічному та психічному здоров'ї, та можуть виступати ранніми індикаторами захворювання. З огляду на це клініцисти, які брали участь у дослідженні, погодилися, що нічні та денні кошмари можуть бути корисною "системою раннього попередження" про наближення спалаху аутоімунного захворювання.
"Симптоми сну можуть свідчити про наближення рецидиву", - пояснили медики.
Якщо пацієнти будуть краще поінформовані про те, що можуть означати ці симптоми, вони зможуть працювати над тим, аби контролювати загострення до серйозних проявів хвороби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.