Не лягайте на бочок: зморшки на обличчі залежать від пози сну

Читать на русском

Зморшки нічного відпочинку мають неприємну здатність посилюватися, але з ними можна поборотися

Читать на русском
сон подушка постіль
Несправедливо відпочивати й одночасно старіти.

Зморшки нічного відпочинку мають неприємну здатність посилюватися, але з ними можна поборотися

Наш найбільший орган є, мабуть, і найвибагливішим: він видає, що ми їмо, чим хворіємо, які у нас шкідливі звички і, звичайно, як ми спимо. І справа не тільки в нестачі сну або його поганій якості, від якої шкіра стає тьмяною, блідою та прикрашеною темними колами під очима. Навіть якщо ви спите як немовля, для шкіри важливо ще й те, в якій позі ви при цьому знаходитеся.

Нечисленні любителі та умільці вісім годин пролежати на спині можуть не турбуватися, решті доведеться зіткнутися зі зморшками сну, повідомляє ScienceAlert.

У подушку втискає сила тяжіння

"Помічників" зморшок і так більше, ніж потрібно - сонце, куріння, недостатнє споживання води, погане зволоження шкіри, особливості неспокійної міміки і, звісно, ​​старіння. Поза під час сну доповнює цей неприємний список, діючи швидко, але неухильно. Поки людина молода, пом'яте ранкове обличчя здатне розгладитися протягом кількох годин після сну. Але що вона старше, тим процес повільніше, а потім зморшки сну стають постійними.

Що відбувається уві сні: коли ми спимо на животі і навіть на боці, на обличчя діє сила стиску, зсуву і напруги. Все це призводить до деформації шкіри та спотворення обличчя у вигляді зморшок.

Стрімке та максимальне спотворення забезпечує сон обличчям у подушку.
Стрімку та максимальну деформацію шкіри  забезпечує сон обличчям у подушку.

Від мімічних зморшки сну відрізняються, по-перше, механізмом виникнення - сила тяжіння притискає обличчя до подушки, а шкіра обличчя рухається у всіх напрямках, коли ми повертаємось уві сні. По-друге, розташуванням - це щоки, очі та рот і, по-третє, направленістю - в основному, перпендикулярно одна одній.

З віком наростає втома шкіри, що втрачає еластичність, тобто здатність відновлюватися після розтягування. А під час сну ми, на жаль, розтягуємо її нещадним чином. І якщо в 25 років "роз'їхане" обличчя швидко повертається на місце, то в 40 лінії розломів, що утворилися під час сну, не зникають остаточно, а починають посилюватися, перетворюючись з тимчасових на постійні зморшки.

Чим менше крутишся уві сні, тим сильніше тиснеш обличчя

На думку експертів, улюблені пози для сну легко визначаються обличчям, наприклад, у тих, хто спить на одному боці, обличчя з цього боку більш плоске, а зморшки - помітніші. Має значення і кількість сну, отже любителі спати по 10-12 годин швидше зіпсують обличчя. І якість подушки: як мінімум, від її м'якості залежить сила тиску на шкіру, і чим м'якше - тим вона менша. І те, скільки разів за ніч ми повертаємось: з віком кількість обертань зменшується з 27 до 16 за ніч. Отже людина довше лежить в одній позі, що зморшкам теж допомагає.

І, як свідчать експерименти вчених, всю ніч у одній позі люди проводять дуже рідко, загалом, 65% на боці, 30% на спині та 5% - на животі.

З найправильнішою позою для сну ми чомусь розлучаємось у міру дорослішання.
З найправильнішою позою для сну ми чомусь розлучаємось у міру дорослішання.

До речі, дослідження виявили, що "передбачити" зморшки на старості досить легко - вони утворюються на тому самому місці, де в молодості були легко зникаючі зморшки сну.

Все це, звичайно, прикро і несправедливо і потребує якогось втручання. Дерматологи радять комплексний підхід до боротьби зі зморшками сну.

  1. По-перше, догляд перед сном, і це не просто вмивання та очищення. За еластичність шкіри відповідають колаген та еластин, тому вечірні процедури повинні містити гіалуронову кислоту. Це і зволоження, і вироблення колагену, і утримання еластину.
  2. По-друге, подушки. Однієї м'якості тут недостатньо, вона має забезпечувати підтримку для шиї та голови. Існують спеціальні подушки для зменшення механічної напруги під час сну. За результатами дослідження, за 28 днів сну на такій подушці 12% зморшок зникає.
  3. По-третє, всім допоможе шовкова наволочка, ще краще - вся постільна білизна з шовку. З цією тканиною шкіра ковзає і рухається, а не треться і давиться в одному місці.

Зрештою, можна спробувати хоча б засипати на спині, але тут може виявитися, що простіше купити шовкову постіль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.