Діти не змогли приховати від дорослих секрет, чому вони такі задоволені - користуйтеся

Ці п'ять простих навичок із життя малюків допоможуть покращити психічне та фізичне здоров'я кожного

діти батьки дитина сміх
Сміятися і ставити питання - здавалося б, що може бути простіше та приємніше?

На жаль, нам доступні не всі корисні звички з дитячого арсеналу, хоча було б чудово лягати спати, тільки відчувши втому. Але щось ми все ж таки можемо запозичити, щоб хоча б наблизитися до стану, коли ти сповнений енергії, цікавості, щастя та благополуччя. На думку канадського педіатра Хасана Мералі, найкращий для цього вік – від 1 до 5 років, коли життя затьмарюють лише короткі істерики. Виходячи зі своїх спостережень за дітьми цього віку, лікар виділив п'ять поширених серед них звичок, які будуть корисні і дорослим, повідомляє The New York Times.

Говоріть із собою

Граючи та досліджуючи навколишнє середовище, маленькі діти часто розмовляють вголос самі з собою – ця практика називається приватною мовою. Діти використовують її, щоб спрямовувати та контролювати свою поведінку, а на основі приватної мови згодом формується складна розумова діяльність.

Незважаючи на те, що у дорослих вже все сформувалося, розмови із самим собою їм дуже корисні, оскільки допомагають прийняти рішення, знайти вихід із складної ситуації, відчути себе впевненіше та контролювати свої емоції.

Єдина умова - розмова має бути позитивною. І навіть якщо ви цим підштовхуєте себе до будь-якої дії, робіть це схвально і з вірою в себе.

Рухайтеся за будь-якої можливості

Звичайно, в цьому нам не наздогнати дітей - згідно з дослідженнями, наприклад, дворічні діти активно рухаються майже п'ять годин щодня. І не тому що це корисно, а інстинктивно та радісно.

Що можуть зробити дорослі - використовувати будь-яку, навіть трихвилинну можливість підвестися, пройтися, просто постояти. Полийте квіти, відкрийте вікно і трохи постійте біля нього, вийдіть на 10 хвилин на вулицю. Влаштуйте караоке для тіла - співайте та рухайтеся під улюблену пісню. Помахайте руками, погладьте кота - всі засоби годяться, адже короткі сплески активності до 10 хвилин на день  збільшують тривалість життя.

Задавати питання - справа не соромна, а корисна навіть у дорослому світі.
Задавати питання – справа не соромна, а корисна навіть у дорослому світі.

Не бійтеся ставити запитання

Як це роблять малі діти, що задають у середньому 107 питань на годину. Для них це рушійна сила когнітивного розвитку та інструмент, що дозволяє збирати інформацію про світ та вирішувати якісь проблеми у ньому.

На жаль, дорослі цим інструментом користуються мало, оскільки вважають, що про них якось не так подумають оточуючі. При цьому для нас це також важливий спосіб отримання інформації, до того ж, ефективний засіб комунікації та побудови відносин.

Дотримуйтесь графіка сну

Режим, який неухильно дотримується дітей, відсутній у більшості дорослих. І дуже дарма - для фізичного та психологічного здоров'я важливо лягати і вставати в один і той же час.

Якщо ж дозволяє графік, можна запозичити у малюків ще одну гарну звичку - денний сон. Щоправда, у дорослих він має бути коротким, до 30 хвилин. Найкращий час для цього – через 6-7 годин після пробудження вранці. І навіть якщо заснути не вийде, полежати із заплющеними очима теж корисно. Це покращує пам'ять, концентрацію уваги, швидкість реакцій.

Дорослі теж хотіли б бачити світ як комедійний клуб, але їм такого не показують.
Дорослі теж хотіли б бачити світ як комедійний клуб, але їм такого не показують.

Знаходьте можливість сміятися

Тут дорослим теж не наздогнати дітей: згідно з дослідженнями, малюки сміються у шість разів більше. Як зазначає доктор Мералі, просто вони бачать світ як комедійний клуб. А це недосяжний для дорослих рівень сприйняття дійсності.

Але можна відволікатися на смішні відео з дітьми чи тваринами, комедійні подкасти, зрештою, частіше розмовляти з друзями, адже найбільше ми сміємось у їхній компанії.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube