Навушники впливають на сон та успішність дитини - невтішні висновки педіатрів
Наше життя без навушників тепер уже важко уявити. У них працюють, навчаються, займаються спортом, там у нас музика, книги, лекції, розмови. І щоб дізнатися, як пройти на Дерибасівську чи передати за проїзд, вже недостатньо просто вимовити слова – тебе, швидше за все, не почують.
Діти, які “зчитують” і копіюють нашу поведінку, природно, поводяться так само, тільки поринають у цей автономний звуковий світ ще сильніше, ніж дорослі. На жаль, батьки недооцінюють потенційну шкоду від надмірного використання аудіопристроїв, повідомляє Science Daily.
Ще б пак - дитину тепер не треба розважати, вигляд у неї весь час зайнятий, а що вона там слухає, і з якою гучністю - до цього у дорослих не доходять руки. А дарма, педіатри попереджають, що тривалий чи надмірний вплив великого шуму може призвести до довгострокових проблем зі здоров'ям, зокрема втрати слуху чи шуму у вухах. Особливо небезпечно це для маленьких дітей, а судячи з тенденції, у навушниках скоро будуть і ті, хто ще їздить у візочках.
Американська академія педіатрії, провівши національне опитування, жахнулася: двоє із трьох батьків підтверджують, що їхня дитина віком 5–12 років користується навушниками, а серед тих, у кого дітям від 5 до 8 років, це підтверджує кожен другий.
Що стосується тривалості використання, половина із загальної кількості говорить про годину на день, кожен шостий - про мінімум дві години. І це лише те, що вони бачать!
Найпопулярніші місця для перебування у навушниках – будинок, школа, машина, рідше – вулиця, автобус, літак і навіть ліжко.
Педіатри, звичайно, зажадали від батьків стежити за частотою використання аудіопристроїв та гучністю в них. Але хто в цей час стежитиме за батьками?
Цікаво, що опитування показало: що більше дитина перебуває у навушниках, то рідше дорослі в це втручаються.
Тим часом, за словами педіатра та магістра охорони здоров'я Сьюзан Вулфорд, маленькі діти вразливіші до потенційної шкоди від впливу шуму. Слухова система дитини ще не розвинена, вушні канали маленькі, а це посилює сприйманий рівень звуку.
Шум впливає як на слух, так і на сон, успішність, рівень стресу і навіть тиск. Тому експерти радять батькам кілька способів, як зменшити шкідливий вплив навушників.
Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.