Як надурити дитину, щоб перевірити гучність її навушників

Читать на русском

Навушники впливають на сон та успішність дитини - невтішні висновки педіатрів

Читать на русском
дитина, навушники
Рухаємося до того, що колискові та казки будуть доноситися з навушників.

Навушники впливають на сон та успішність дитини - невтішні висновки педіатрів

Наше життя без навушників тепер уже важко уявити. У них працюють, навчаються, займаються спортом, там у нас музика, книги, лекції, розмови. І щоб дізнатися, як пройти на Дерибасівську чи передати за проїзд, вже недостатньо просто вимовити слова – тебе, швидше за все, не почують.

Діти, які “зчитують” і копіюють нашу поведінку, природно, поводяться так само, тільки поринають у цей автономний звуковий світ ще сильніше, ніж дорослі. На жаль, батьки недооцінюють потенційну шкоду від надмірного використання аудіопристроїв, повідомляє Science Daily.

І в школі, і в ліжку

Ще б пак - дитину тепер не треба розважати, вигляд у неї весь час зайнятий, а що вона там слухає, і з якою гучністю - до цього у дорослих не доходять руки. А дарма, педіатри попереджають, що тривалий чи надмірний вплив великого шуму може призвести до довгострокових проблем зі здоров'ям, зокрема втрати слуху чи шуму у вухах. Особливо небезпечно це для маленьких дітей, а судячи з тенденції, у навушниках скоро будуть і ті, хто ще їздить у візочках.

Американська академія педіатрії, провівши національне опитування, жахнулася: двоє із трьох батьків підтверджують, що їхня  дитина віком 5–12 років користується навушниками, а серед тих, у кого дітям від 5 до 8 років, це підтверджує кожен другий.

Що стосується тривалості використання, половина із загальної кількості говорить про годину на день, кожен шостий - про мінімум дві години. І це лише те, що вони бачать!

Найпопулярніші місця для перебування у навушниках – будинок, школа, машина, рідше – вулиця, автобус, літак і навіть ліжко.

Педіатри, звичайно, зажадали від батьків стежити за частотою використання аудіопристроїв та гучністю в них. Але хто в цей час стежитиме за батьками?

Цікаво, що опитування показало: що більше дитина перебуває у навушниках, то рідше дорослі в це втручаються.

Батьки повинні контролювати не тільки час використання навушників, але й гучність у них.
Батьки повинні контролювати як час використання навушників, так і гучність у них.

Дозвольте прогуляти школу - почує чи ні?

Тим часом, за словами педіатра та магістра охорони здоров'я Сьюзан Вулфорд, маленькі діти вразливіші до потенційної шкоди від впливу шуму. Слухова система дитини ще не розвинена, вушні канали маленькі, а це посилює сприйманий рівень звуку.

Шум впливає як на слух, так і на сон, успішність, рівень стресу і навіть тиск. Тому експерти радять батькам кілька способів, як зменшити шкідливий вплив навушників.

  • По-перше, відстежувати та регулювати гучність та час, проведений дитиною у навушниках. Тобто дотримуватися правила 60/60: 60 хвилин на день, на гучності не більше 60% від максимальної. Це той рівень звуку, який не зашкодить слуху. Простий спосіб перевірити гучність у дитячих навушниках – щось сказати, аби дізнатися, чи чує вас дитина, перебуваючи на відстані витягнутої руки. Тільки для об'єктивності експерименту не просіть винести сміття чи робити уроки, краще пообіцяйте щось чудове.
  • По-друге, купити навушники з шумоподавленням або обмеженням гучності. Але для вулиці, прогулянок, їзди велосипедом, коли від сприйняття звуків залежить безпека, такі пристрої не годяться - вони підходять лише для використання у приміщенні.
  • По-третє, завести години відпочинку від навушників, включати музику на низькій гучності на весь будинок, не користуватись пристроями перед сном.
  • По-четверте, розуміючи, що дитина все одно надто багато часу проводить у навушниках, проконсультуватися з педіатром чи отоларингологом. З 14 років підлітки щорічно мають проходити аудіограму, яка перевіряє слух. І, звичайно, потрібно реагувати на зовнішні ознаки його погіршення, коли дитина просить повторити сказане, починає голосніше розмовляти чи реагує із затримкою на гучні звуки.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.