Голод здатний змінювати мізки в кращий бік

Дослідження провели вчені Кембридзького університету у Великій Британії.

Голодування, дієта, мозок, запалення, здоров'я, медики, лікарі, вчені
Цілком вірогідно, голодування - захищає нас від запалення.

Вчені з'ясували, чому голодування захищає організм від небезпечного запалення. На жаль, цілий ряд факторів може спровокувати його, залишаючи в тканинах слід у вигляді колатеральних ушкоджень. Так, висококалорійне харчування, наприклад, може призвести до запального синдрому, який лежить в основі багатьох захворювань. Імунна ж система людини забезпечує необхідний захист, викликаючи хімічні агенти та клітинних вбивць до місць пошкоджень в точках запалення. 

Попередні дослідження показали, що голодування здатне допомогти захиститися від запалення, тому команда дослідників на чолі з вченими з Кембридзького університету уважніше вивчила цей зв'язок і те, як він може відбуватися, пише ScienceAlert з посиланням на Cell Reports.

Механізм голодування

Вивчаючи зразки крові 21 добровольця, яких попросили їсти калорійну їжу, утриматися від їжі протягом 24 годин, а потім знову з'їсти калорійну їжу, дослідники виявили підвищення рівня сполуки під назвою арахідонова кислота. Вона утворилася саме в результаті голодування  і здатна чинити терапевтичну дію.

Вчені встановили зв'язок між голодуванням, арахідоновою кислотою та запальною мембраною NLRP3. Арахідонова кислота - це жир, який і раніше був пов'язаний із запаленням, хоча вважалося, що вона збільшує, а не зменшує рівень запалення.

"Це дає потенційне пояснення того, як зміна нашого раціону - зокрема, голодування - захищає нас від запалення, особливо тієї його форми, що лежить в основі багатьох захворювань, пов'язаних із західною висококалорійною традицією харчування", - пояснили медики.

Команда дослідників провела тести на клітинах, вирощених у лабораторії, і виявила, що арахідонова кислота пригнічує активність білкового комплексу під назвою NLRP3 (це якраз механізми, що запускають запалення). 

Це підіймає ряд цікавих зв'язків, не в останню чергу тому, що NLRP3 взаємодіє з аспірином та є об'єктом дослідження вчених у зв'язку з хворобою Альцгеймера.

"За останні роки стало очевидним, що одна запальна мембрана, зокрема, NLRP3, відіграє дуже важливу роль у ряді основних захворювань, таких як ожиріння та атеросклероз, а також у таких хворобах, як хвороба Альцгеймера та хвороба Паркінсона", - уточнили науковці.

Поки що зарано говорити про те, чи захищає голодування від таких захворювань, як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона
Поки що зарано остаточно говорити про те, чи захищає голодування від таких захворювань, як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона.

Місія: врятувати мозок

Якщо скласти всі частини воєдино, то цілком можливо, що спосіб, яким голодування пригнічує запалення, може в кінцевому підсумку захистити від дегенерації мозку. Проте для підтвердження цього зв'язку знадобиться ще чимало досліджень.

"Наша робота доповнює кількість наукової літератури, яка вказує на користь обмеження калорій для здоров'я", - резюмували вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube