Рецепт чаю з сіллю спричинив дипломатичний скандал: винна вчена хімік

Читать на русском

В США вибачились перед британцями і пообіцяли заварювати чай правильно

Читать на русском
Чай, напій, спосіб приготування, корисні поради, лайфхак
Секрет, за словами професора хімії Мішель Франкл, полягає в дрібці солі - і енергійному стисканні пакетика чаю.

В США вибачились перед британцями і пообіцяли заварювати чай правильно

Особливі відносини між двома країнами G7, а саме Великою Британією та США, буквально ледь не опинились під загрозою через заяву американської вченої про те, що улюблене британське питво - чорний чай - потребує дрібки солі. Міжнародний інцидент розгорівся після того, як вчена зі США заявила, що знайшла рецепт ідеального чаю. Секрет, за словами професора хімії Мішель Франкл, полягає в дрібці солі - і енергійному стисканні пакетика чаю.

Дипломати США урочисто заспокоїли "налякану" Велику Британію: "Ми хочемо запевнити добрий народ Великої Британії, що немислима ідея додавання солі до британського національного напою не є офіційною політикою Сполучених Штатів. І ніколи нею не буде". Однак на цьому заспокійливий допис закінчився: "Посольство США продовжуватиме готувати чай належним чином - у мікрохвильовій печі", пише The Guardian.

Вчена проаналізувала наукові праці та стародавні тексти, яким понад тисячу років, і задокументувала ці експерименти у своїй новій книзі "Заварений: Хімія чаю".

"У США - жахливий чай. Люди тут часто п'ють теплу воду прямо з-під крана", - також зізналася вона.

Як приготувати ідеальну чашку чаю

Що ж до порад вченої-хіміка, вона також пропонує використовувати невисокі, міцні горнятка, оскільки вони мають меншу площу поверхні, тому зберігають чай гарячим. За її словами, попереднє нагрівання чашки або чайника має вирішальне значення: тепло збільшує кількість кофеїну та антиоксидантів, що вивільняються, створюючи життєво важливі "ароматичні сполуки".

Молоко ж слід додавати після наливання чаю, щоб зменшити ймовірність того, що воно згорнеться. Крім того, воно не повинно бути холодним. Також ключем до ідеального чаю є використання більших пакетиків, які дозволяють чайному листю рухатися, підтримуючи контакт з водою - хоча в ідеалі слід використовувати розсипне листя.

Ще одна порада, яка, безумовно, не буде зайвою навіть для найпочатковіших шанувальників чаю, полягає в тому, що пакетики та розсипне листя слід використовувати лише один раз.

"Дослідження показують, що насправді має значення розмір пакетика, а не форма, але деякі форми дають більше простору", - пояснила вчена.

Заварити чай правильно - так просто!
Заварити чай правильно - так просто!

Поради хіміків для ідеального заварювання

  • Додайте дрібку солі - на кінчику ножа, не більше - іон натрію в солі блокує хімічний механізм, який робить чай гірким на смак. Солоний смак не має відчуватись!
  • Заварюйте пакетики швидко, але з великою кількістю занурень і віджимань - щоб зменшити кислуватий смак танінів, які утворюються через повільне розчинення кофеїну у воді.
  • Чай без кофеїну можна приготувати, замочивши пакетик на 30 секунд, вийнявши його і викинувши рідину, потім додавши свіжої води і заваривши повторно протягом п'яти хвилин.
  • Невеликий шматочок лимонного соку може видалити "накип", що іноді з'являється на поверхні напою, який утворюється з хімічних елементів, що містяться в чаї та воді.
  • Аромат чаю майже так само важливий, як і смак - тому, коли п'єте з чашки на винос, краще зняти кришку.
  • Остання порада професора хімії щодо чаювання - спробуйте грейпфрут. Вживання фруктів може подовжити приплив кофеїну з чашки.

"Якщо ви їсте багато грейпфрутів, ви можете збільшити час перебування кофеїну в організмі. А якщо ви додасте до свого раціону капусту, броколі та брюссельську капусту, то зможете швидше вивести кофеїн", - пояснила хімічні механізми вчена.

Жодного заварювання у мікрохвильовці!

Вчена не погоджується зі звичкою американців використовувати мікрохвильову піч для заварювання чаю. За її словами, такий підхід сприяє утворенню каламутного матеріалу, відомого як чайний накип, що складається з органічних речовин з карбонатами кальцію і магнію, додає The Guardian.

Важливо нагрівати чайник перед використанням, щоб вода не охолоджувалася при додаванні.

"При 60 градусах загальна кількість кофеїну, що екстрагується, приблизно вдвічі менша, ніж при 90 градусах. Якщо вода, яку ви використовуєте для приготування чаю, недостатньо гаряча, ви не отримаєте ту дозу кофеїну, на яку розраховуєте", - пише авторка книги про чай.

Для тих, хто полюбляє заспокійливий чай, найкраще підійде "Ерл Грей", оскільки в ньому міститься більше речовини під назвою ліналоол - через цитрусову олію, яку він містить.

"Виявляється, ліналоол активує ті ж самі шляхи знеболення, що й опіоїди. Вдихання цього аромату зменшує відчуття болю у мишей та тривожність у людей", - додає вчена.

Є ще один важливий інгредієнт чаю з ідеальним смаком: мікроби. Дослідники повідомили, що різні сорти чаю пов'язані з різними ґрунтовими мікробами, і що сорти, які беруть участь у метаболізмі азоту, містять вищий рівень амінокислоти теаніну - речовини, що формує смак напою.

"Результати показують, що на смак чаю можуть впливати ґрунтові мікроби. Однак мікроби навряд чи можуть впливати на типи чаю, які здебільшого визначаються сортами та процедурами обробки", - пояснили вже китайські вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.