Людям зі зниженим тиском потрібно готуватися до температурних перепадів, аби уникнути ішемічних атак та інсульту
Зміна погоди взимку - справжня кара для гіпотоніків, які добре почуваються при показниках тиску 100/60 мм рт. ст. та нижче. І на відміну від гіпертоніків, які важко переносять морози, погано реагують на будь-які температурні гойдалки.
Гіпотоніки – зазвичай метеозалежні люди. Тому від погодних гойдалок, а особливо взимку, їм незмінно погано, в періоди зимового потепління ще гірше.
Найбільш негативно на них впливають:
Неприємність гіпотонії в тому, що при похолоданні та зниженні атмосферного тиску артеріальний тиск людини може ще сильніше як знижуватися, так і підвищуватися. А для цієї категорії нормальне 120 на 80 – вже погано, а 140 на 90 – гіпертонічний криз із сильним головним болем, нудотою та блюванням.
А загальні симптоми при падінні та підвищенні тиску у гіпотоніків приблизно однакові:
Якщо гіпертоніки знають, як і чим його "заспокоїти", для гіпотоніків чудо-пігулки поки не придумали.
Підвищити тиск можна в такий спосіб:
Знижувати тиск препаратами, якими користуються гіпертоніки, гіпотонікам потрібно дуже обережно. Є шанс непомітно та швидко знизити його до неможливості встати з ліжка. Якщо ж цифри піднялися до 140 на 90 і вище, рекомендується прийняти під язик препарат від тиску короткої та швидкої дії. За відсутності поліпшення – викликати швидку, ненадання допомоги загрожує ішемічними атаками чи інсультом.
Гіпотоніки в такі періоди повинні частіше вимірювати тиск, аби вчасно вжити заходів. Крім того, дотримуватися правил води, сну та рухів.
Вода: будь-які процедури - душ зі зміною температур, басейн, обливання, обтирання, контрастні ванни для ніг і рук.
Сон: спати не менше 9 годин, якщо є можливість – хоча б півгодини вдень. Підійматися повільно, поворухнувши спочатку ногами та руками. Сісти - покрутити головою та шиєю, і лише потім вставати з ліжка.
Рухи: обережна розминка навіть у в'ялому стані - гіпотоніку потрібна хоч якась рухова активність. Хоч сидячи, хоч лежачи, хоч стоячи. Від відсутності руху тонус судин знижується ще сильніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.