Що краще: випити кисневий коктейль, чи відпочити від чоловіка і шефа - відповідь медицини

Читать на русском

Кисневий коктейль часто вводять до раціону пацієнтів в санаторіях.

Читать на русском
Здоров'я, харчування, медциина, лікар Комаровський, корисні поради
В основі такого призначення лежить любов людей до солодкого та грошей, - лікар Комаровський.

Кисневий коктейль часто вводять до раціону пацієнтів в санаторіях.

Всі ми чули про корисні властивості кисневого коктейлю, а декому з нас навіть приписували його вживання терапевти. У певний період часу таке лікування було модним трендом, та чи має воно під собою реальні медичні рекомендації. Світло на це питання пролив популярний український лікар Євген Комаровський

Для кисневого коктейлю потрібні три речі:

  • рідина з виключно цілющими властивостями (наприклад, настоянка шипшини чи апельсиновий сік),
  • медичний кисень,
  • стимулятор утворення піни. 

Насправді ж кисневий коктейль не має жодної терапевтичної дії! В основі такого призначення лежить любов пацієнтів до солодкого та любов до грошей у тих, хто організував такий бізнес, переконаний лікар Комаровський. Він навіть вбачає небезпеку в отриманні додаткового цукру під час споживання такої солодкої піни. 

"Ви можете скільки завгодно опонувати, мовляв, в санаторії вас нагодували кисневим коктейлем, і вам одразу стало легше жити. Насправді ж стало легше вам від того, що ви відпочили від чоловіка або шефа. Крім ефекту плацебо, жодного іншого ефекту у кисневого коктейлю - немає!" - резюмував лікар. 

Як виник кисневий коктейль

В середині минулого сторіччя проводилось багато дослідів, присвячених так званому ентеральному диханню. У вчених виникла ідея за умови пошкодження легенів та нестачі кисню насичувати ним організм через шлунок. Останній дійсно здатен всотувати кисень. 

Особливо ця тема була актуальна для підтримки життєдіяльності малюків, які народились раніше терміну. Згодом науковці зрозуміли, що в цілому мало що виходить. Адже для боротьби з гіпоксією кисень має потрапляти в еритроцити, натомість через шлунок він потрапляє лише в плазму крові.

Його висока концентрація там призводить до запалення судинних стінок. Тож від застосування ентерального дихання медики зрештою відмовились. Патофізіологи дійшли висновку, що принципово вплинути на рівень концентрації кисню в крові неможливо, проте якщо додати до компоту піноутворювач та кисень - шкоди не буде.

Багатьом такий винахід надзвичайно сподобався. А нині кисневий коктейль святкує свій ювілей - йому виповнюється 60 років!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.