Смачний спосіб спалити зайві калорії: їж морозиво взимку на вулиці

Читать на русском

Страшилки з дитинства про небезпеку негайно захворіти - не більше ніж батьківський міф

Читать на русском
морожене
Між застудою та морозивом на вулиці немає жодного зв'язку.

Страшилки з дитинства про небезпеку негайно захворіти - не більше ніж батьківський міф

На щастя, ми виросли і не збираємося чекати до літа, щоб насолодитися прохолодними ласощами. Тим більше, що лікарі не забороняють їсти морозиво в мороз, якщо ви не мерзнете і не боїтеся холоду. До того ж, з'їдений на вулиці пломбір може принести користь.

Спалити калорії та загартувати горло

Отже, морозиво можна їсти в холод на вулиці - ризики для здоров'я мінімальні. Щодо користі, вона досить різноманітна: 

Спалювання калорій. На нагрівання холодної їжі або напою до температури тіла організм витрачає певну кількість енергії. Цей процес називається термогенезом, тобто виробництво тепла у відповідь на вплив холоду або прийом холодної їжі. Коли ви їмо чи п'ємо щось холодне, тіло активує свої термогенні механізми підтримки нормальної температури. Зокрема, збільшення обміну речовин та спалювання додаткових калорій. Звичайно, це не означає, що ви схуднете, з'ївши три порції на морозі - кількість калорій, що витрачаються на нагрівання холодної їжі, зазвичай невелика. Але хоча б “відмінусуєте” те, що з'їли.

Регулювання температурного дисбалансу. Для цього в Туреччині п'ють гарячий чай влітку, а ми взимку можемо їсти морозиво. І таким чином врівноважуємо баланс між температурою на вулиці та в організмі. Якщо у нас 36,6, а зовні 10 градусів морозу, з'їдене морозиво трохи знизить температуру всередині.

Процедура загартовування. Якщо їсти повільно і маленькими порціями, це загартовує горло і робить організм менш схильним до застуд. Крім того, холод від морозива зменшує набряк і знижує біль у горлі, оскільки на поверхні слизової оболонки після їжі утворюється плівка, що обволікає.

Морозиво - одна з головних асоціацій з дитинством.
Морозиво – одна з головних асоціацій із дитинством.

Шматок щастя у вафельному стаканчику

Морозиво - джерело радощів, тому що містить дофамін, який називають гормоном задоволення та гарного настрою. Тому все просто: з'їв – отримав позитивні емоції.

До того ж, при потраплянні солодкого та молочного в наш організм виробляється серотонін, який відповідає за радість і регулює тривожність. І це особливо важливо в холодну пору року, коли поганий настрій трапляється набагато частіше, ніж влітку.

Окрім фізіологічних ефектів, морозиво може мати психологічний ефект. По-перше, це продукт, нерозривно пов'язаний із дитинством - іншої такої асоціації, пов'язаної з їжею, просто немає. По-друге, для багатьох тільки погляд на морозиво викликає задоволення і радість. А це може покращити настрій ще до покупки чи навіть замість неї.

Кому краще відмовитись від холодного?

І річ тут не в мінусовій вуличній температурі - деяким холодні напої та їжа протипоказані навіть у теплій квартирі. Противниками холоду є:

  • чутливі зуби: буде боляче - недовго, але яскраво,
  • хронічні хвороби, пов'язані з горлом: при тонзиліті або фарингіті холод може посилити хворобливий стан і викликати дискомфорт,
  • проблеми зі шлунком: холодні продукти стимулюють вироблення шлункової кислоти, що може призвести до болю. Уповільнюють травлення, викликаючи тяжкість, дратують нервові закінчення у шлунку, 
  • хвороби дихальних шляхів: наприклад, при бронхіті холодні продукти та напої можуть спричиняти кашель або погіршити симптоми.

Окрема категорія противників холодного - оперні співаки, їхньому голосу шкодить усе, що вище за середнє - гаряче, холодне і гостре.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.