Причин відчуття втоми може бути кілька.
Можливо, ви помічали, що як тільки геть відмовились від фаст-фуду та алкоголю й почали займатися спортом і харчуватись правильно, тобто здебільшого зеленню і не перед сном, стан здоров'я попри очікування чомусь погіршився. Лікарка-дієтолог та гастроентеролог Марта Лісевич пояснила, чому так відбувається, і хто в цьому винен. Адже режим сну, харчування та робочих навантажень зрештою впливають на наше самопочуття.
Виявляється серед причин того, що із вами почало відбуватися, як правило, зниження калоражу їжі, вжитої протягом доби. Тобто, якщо ви стали їсти менше, або ж знизилась калорійність харчів, це призводить до відчуття втоми. Лікарка радить додавати до їжі бобові - квасолю, сочевицю тощо. За її словами, плюс одна-дві порції на день - додасть вам більше енергії.
Також можна додати до раціону жир - рослинну олію чи вершкове масло. Додайте кашу, крім обіду - на сніданок.
Ще одна проблема - відчуття голоду. Його наявність також означає, що ви замало їсте. Влаштуйте собі перекуси, навіть якщо ви харчуєтесь за певною схемою, що включає обмеження в їжі чи прийоми їжі тричі на день, переконана лікарка. За її словами, це можуть бути фрукти та горіхи, наприклад, банан та жменя грецьких горіхів або ягоди та мигдаль.
Не бійтеся вуглеводів, радить медикиня, не виключайте з раціону макарони та картоплю, адже саме вони на довгий час забезпечують організм енергією. Проте їх в раціоні не має бути забагато, себто раціон не має будуватися виключно на цих продуктах.
Лікарка радить разом з терапевтом чи дієтологом контролювати вміст заліза в організмі, оскільки у веганів може виникати його дефіцит.
Нормою рахується 150 хвилин або 2,5 години на тиждень, проведених у спортзалі, для дорослих. При цьому слід знову ж таки достатньо їсти. Варто знайти комфортний для себе спорт, без високоінтервальних навантажень. Не забувайте також про необхідність висипатися.
Якщо серед симптомів ви маєте неконтрольовану втрату ваги та втому, зверніться до лікаря за чек-апом організму. Жінкам варто пройти гінекологічний огляд, зробити ПАП-тест, відвідати мамолога.
Сьогодні серед українців емоційний стан стресу часто є причиною втрати енергії. Прояви депресії може помітити терапевт, але діагностує та лікує цю хворобу психотерапевт. Ніколи не бійтеся поспілкуватися зі спеціалістами та попросити про допомогу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.