Тільки не голодувати: їжа, яка врятує при розладі шлунка

Учені розвінчали міф щодо необхідності голодувати при діареї: названо продукти-рятівники

діарея нудота розлад шлунка дівчина хвороба
При проблемах з кишківником голодування ніяк не є лікувальним.

Кожен з нас хоч раз у житті стикався із цією неприємністю, що не дозволяє відходити далеко від туалету і пов'язана з огидними відчуттями. Зазвичай, при розладі шлунка їсти не хочеться, та й страшно, до того ж, всі знають, що найкраща дієта у такій ситуації – повна відсутність їжі.

Декілька поколінь виросло на рекомендації, що максимум, який можна собі дозволити при діареї – це рис, банан, яблучне пюре та сухий хліб чи бублики. Але потім схаменулися педіатри – де ж корисна в такій ситуації клітковина, білок, жир, кальцій та вітамін В12? І все перегралося - тепер нещасним з блювотою та діареєю навіть рекомендується їсти певні продукти, щоб не лише зменшити неприємні симптоми, а й відновити роботу кишківника, повідомляє Health. usnews.

Супи на бульйоні

Так, можете забути "зміїні супчики", в яких тільки вода, рис і ваша туга за втраченим здоров'ям. У кістковому бульйоні є все, що потрібно змученому організму – білок, колаген та вітаміни. Він легко перетравлюється і рятує від зневоднення, підтримуючи водний баланс.

Курка, індичка чи риба

Звісно,  приготовлені без шкіри і без приправ, відварені чи запечені, можна навіть на грилі. Це джерела нежирного білка, який не тільки легко перетравлюється, насичуює і дає сили, але і регулює травлення та відновлює мікрофлору кишківника. І білок – це те, що потрібно для одужання.

Яйця

При розладі шлунка їсти їх можна і потрібно, але тільки у вигляді яйця-пашот або банального некрутого. Легко засвоюються, повні білка, амінокислот і корисних жирів, які при діареї допоможуть швидше прийти до тями.

Якщо їсти не хочеться, доведеться себе змусити - інакше одужання може затягнутися.
Якщо їсти не хочеться, доведеться змусити себе - інакше одужання може затягтися.

Вівсянка

Без добавок, не швидкого приготування, а класична з цілісних зерен. Є джерелом розчинної клітковини, що нормалізує роботу кишківника і допомагає травленню.

Тільки треба не забувати пити багато води, інакше діарея може перетворитися на закреп.

Імбир

Прямо скажемо, несподіваний продукт для лікування розладу шлунка, але він більше працює проти нудоти та блювання. А його протизапальні та антиоксидантні властивості захищають від ушкоджень здорові клітини.

Якщо зжувати шматочок імбиру не виходить, можна обмежитись чаєм на його основі.

Трави та спеції

Це може бути м'ята, ромашка, солодка.

М'ята допоможе зменшити спазми та біль у животі, газоутворення та здуття. Полегшити нудоту та блювання, заспокоїти кишківник та нормалізувати роботу травної системи.

Ромашка має протиблювотні та протизапальні властивості і допомагає зменшити гази. Солодка має протизапальний ефект. Крім того, при зневодненні, яке супроводжує діарею та блювання, трав'яні чаї підтримають і нормальну гідратацію.

Трав'яний чай зніме запалення та підтримає водний баланс.
Трав'яний чай зніме запалення та підтримає водний баланс.

Яблучне пюре

Те, що залишилося нам у спадок від попередніх поколінь, чудово перетравлюється і містить пектин. Це ще один різновид розчинної клітковини, яка допоможе налагодити травлення.

Грецький йогурт

Бажано знежирений і, звісно, ​​без жодних добавок. Джерело білка,  кальцію та корисних для кишківника пробіотиків.

Важливо: судячи з цього списку, решту продуктів при розладі шлунка краще не їсти, але є окремий перелік продуктів, які категорично неприпустимі. Це гостра, жирна та смажена їжа, молоко, сир та морозиво, алкоголь та напої, що містять кофеїн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube