ТОПТЕМА:

Запаморочливий інтим буває тільки у нещасних людей

15 цікавих фактів про гормон радості та щастя

Серотонін, мозок, психіка, лікар Комаровський, здоров'я, корисні поради
Які продукти містять серотонін

Цікаві факти про нейромедіатор серотонін, нестача якого в мозку людини призводить до депресії й тривожності, розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Його часто описують як гормон радості та щастя. Втім його реальна біологічна функція складніша: він забезпечує пізнання, нагороду, навчання, пам'ять та численні фізіологічні процеси, навіть блювання й звуження судин.

15 цікавих фактів про серотонін

Серотонін присутній в організмі 99% тварин, в рослинах та грибах, насінні та бактеріях, а не тільки в організмі людини. 

Серотонін є регулятором. Його головна задача – передавати інформацію від однієї нервової клітини до іншої, тобто регулювати передачу нервових імпульсів. Тому таке велике значення має кількість серотоніну в організмі. Серотонін зазвичай працює в парі з іншим нейромедіатором – дофаміном.

Серотонін також є тканинним гормоном, який впливає на тонус судин, кишечника, матки тощо. 

Серотонін має властивість контролювати негативні емоції й впливати на настрій. Він протидіє сенсорній перегрузці. 

Серотонін тісно пов'язаний з мелатоніном, тому впливає на сон. Саме серотонін перетворюється на мелатонін, який забезпечує нам здоровий сон, а нестача серотоніну – майже завжди гарантія безсоння.

Високий рівень серотоніну зменшує сексуальний потяг, а низький – стимулює. Виходить, запаморочливий секс буває тільки у нещасних людей.

Серотонін суттєво впливає на травлення, викликаючи збільшення або зменшення апетиту. 

Серотонін різко підвищує скорочення судин та зменшення кровотечі. 

Високий рівень серотоніну зменшує щільність кісток. 

Серотонін забезпечує чутливість до болю: якщо його багато – біль переноситься легше.

90% серотоніну виробляється та зберігається в клітинах шлунково-кишкового тракту, ще 8% – у тромбоцитах, і 2% – в мозку.

Серотонін виробляється з амінокислоти триптофану. Та міститься у молоці, м'ясі курки та індички, в рибі, в горіхах, у вівсянці та темно-зелених овочах.

Фізична активність та сонячне світло підвищують рівень серотоніну. 

Наш спосіб мислити впливає на кількість серотоніну. Медитації й дихальні практики позитивно впливають на це. Для декого вони можуть цілком замінити антидепресанти, направлені на додаткове вироблення серотоніну в організмі. 

Небезпечним є надлишок серотоніну, як от серотоніновий синдром та карциноїдна пухлина (серед симптомів: нудота, блювання, ускладнене дихання, задишка, часте серцебиття, високий артеріальний тиск, почервоніння обличчя та шиї тощо). Але трапляється все це, за словами лікаря, дуже рідко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube