Експерти діляться порадами щодо полегшення дискомфорту очей
Сьогодні багато хто проводить більшу частину свого часу за комп'ютером або мобільними пристроями. І очі відчувають значне навантаження. Однак це хворобливе, втомлене відчуття виникає не лише через екранний час. Тому експерти діляться порадами щодо полегшення дискомфорту.
Ці поширені, неприємні відчуття є ознаками напруження очей, узагальнювального терміна для таких симптомів, як сухість або сльозотеча очей, тимчасове нечітке бачення, почервоніння очей, болючість і головні болі, пише The New York Times. Синдром комп'ютерного зору або цифрове напруження очей також потрапляють під це визначення. Але час, проведений за екраном, - не єдине, що може втомити ваші очі. Такі дії, як читання, письмо та рукоділля, також можуть спричиняти біль в очах. Часто саме студенти з купою завдань із читання відвідують кабінет докторів із напруженням очей.
За словами експертів, зверніться до окуліста, якщо ви помітили нові симптоми. Лікар може визначити основні захворювання або порекомендувати ліки та рецептурні лінзи. А якщо вас просто турбує перенапруження очей, у експертів є поради, як звести його до мінімуму самостійно.
Якщо ви плануєте деякий час дивитися на екран або читати книжку, робіть перерву кожні 20 хвилин, дивлячись на щось на відстані щонайменше 6 метрів. Робіть це протягом 20 секунд або довше.
Якщо ваші очі сухі, розгляньте одноразові штучні сльози, які не містять консервантів, що можуть викликати подразнення. Перевірте етикетку зі складом і вибирайте штучні сльози, на упаковці яких є фрази на кшталт "без консервантів".
Думати про моргання може здатися дурним, але це чудовий спосіб запобігти висиханню очей і дискомфорту. Подумайте про те, щоб покласти записку з нагадуванням поруч із комп'ютером або книгою, яку ви читаєте, кажуть експерти.
Змочіть мочалку теплою водою й акуратно покладіть її на повіки приблизно на 10 хвилин один або два рази на день. Компрес стимулює залози, які виділяють жир, запобігаючи занадто швидкому випаровуванню сліз. Проте повіки тонкі й чутливі - тому, щоб запобігти опікам, не натискайте компресом на очі.
Сидіти нерухомо з тканиною на очах може здатися занадто великою проблемою, коли ви зайняті. Але ви можете використовувати цей час, щоб розслабитися: зробити кілька глибоких вдихів або влаштуйте собі невеликий день спа.
Існує кілька причин напруження очей. По-перше, люди часто кліпають менше, коли дивляться на екрани або уважно читають. Моргання підтримує зволоженість очей, а якщо робити це нечасто, очі висихають, що призводить до розмитості зору, печіння або відчуття піску. Також перерва в діяльності, що викликає напруження, або використання штучних слізних крапель може допомогти. Але якщо ви стикаєтеся із сухістю щодня, прокидаєтеся зі слизом в очах або помічаєте, що симптоми не поліпшуються після відпочинку, зверніться до окуліста. Він може перевірити наявність таких станів, як хронічна сухість очей, яка може потребувати лікування за допомогою рецептурних препаратів.
Напруга очей також виникає, коли циліарний м'яз, який допомагає кришталику ока фокусуватися, втомлюється. Ми ніколи не будемо сумніватися в тому, що нашим ногам потрібен відпочинок після марафону і коли ми довго дивимося на щось, то теж "бігаємо марафони очима". Скорочення циліарного м'яза природним чином змінює форму кришталика ока. Однак з віком кришталик твердне і не так легко згинається, що ускладнює чіткий зір поблизу. Цей стан, пресбіопія, є причиною того, що людям у віці 40 років і старше частіше потрібні окуляри для читання, хоча циліарний м'яз може стомлюватися, і очі можуть перенапружуватися в будь-якому віці.
Ваші очі також можуть боліти, якщо ви використовуєте окуляри з неправильним рецептом або якщо ви не носите окуляри, коли вони вам потрібні. Простіше кажучи, це як якщо б ви носили неправильне взуття, а ваша нога виросла. Тому, якщо ви відчуваєте напругу під час носіння окулярів або контактних лінз, або якщо з моменту вашого останнього огляду очей минуло більше року, пройдіть огляд у окуліста.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.