Яке сьогодні, 29 червня, свято: День Петра і Павла та Міжнародний день бруду

Читать на русском

В цей день народилися українська акторка Ольга Гришина та український співак VAHA - свята, церковні та народні традиції на суботу, 29 червня

Читать на русском
колаж
А ще 29 червня Міжнародний день тропіків та амброзії

В цей день народилися українська акторка Ольга Гришина та український співак VAHA - свята, церковні та народні традиції на суботу, 29 червня

У суботу, 29 червня, православна церква шанує пам'ять святих первоверховних апостолів Петра та ПавлаІменини сьогодні святкують Павло, Петро, ​​Симон.

29 червня - яке сьогодні церковне свято

У це народне свято рибалки моляться святому Петру про успіх у риболовлі
У це народне свято рибалки моляться святому Петру про успіх у риболовлі

29 червня у православній церкві згадують святих апостолів Петра та Павла. Симон (так звали апостола Петра до хрещення) народився у родині рибалки. Він займався промислом доти, доки брат Андрій не познайомив його з Ісусом. Після цього Симон прийняв хрещення. Він провів життя у настанові людей на справжній шлях. У 67 році Петро прийшов до Риму, де його засудили до смерті через розп'яття за поширення вчення, відмінного від язичницького. Крім можливим прийняти смерть, як і Вчитель, апостол попросив повісити його головою вниз.

Савл (так звали апостола Павла до хрещення) спочатку був язичником. Він виступав проти християнської релігії, доки сам Бог не звернувся до нього. По дорозі в Дамаск його засліпило яскраве світло. Савл почув голос, який спитав, чому той відкидає Бога. Він не знайшов відповіді, покаявся і повірив у Ісуса Христа. У місті засліплений чоловік став вивчати віру, і під час хрещення новоявлений християнин чудесним чином набув зору. Юдеї переслідували Павла, і коли він у 67 році прибув до Риму, стратили його усікненням голови.

Святим Петру та Павлу можна молитися разом і окремо. У них просять про зцілення від хвороб, хороший урожай, фінансовий добробут. Святий Петро вважається покровителем рибалок, до святого Павла звертаються за допомогою у навчанні.

29 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Міжнародний день рибалки не тільки вшановує важку працю рибалок, але й виступає за їхні права та пропагує відповідальні методи рибальства, які забезпечують довгострокову життєздатність цієї життєво важливої галузі
Міжнародний день рибалки не тільки вшановує важку працю рибалок, але й виступає за їхні права та пропагує відповідальні методи рибальства, які забезпечують довгострокову життєздатність цієї життєво важливої галузі

Міжнародний день рибалки - це щорічне свято, яке відзначається 29 червня, щоб визнати та оцінити працю рибалок у всьому світі. Цей день віддає належне наполегливій праці, майстерності та самовідданості цих людей, які сміливо борються з морями та річками, щоб забезпечити нас основним джерелом їжі та підтримати місцеву економіку, залежну від рибної промисловості.

У Міжнародний день рибалки проводять культурні та освітні заходи, що демонструють морські традиції, семінари, присвячені екологічним методам рибальства, і навіть спеціальні страви зі свіжого улову з місцевих вод. Це також день подяки рибалкам за їхні зусилля, щоб наші тарілки були наповнені смачними рибними та морепродуктами.

Цей день служить нагадуванням про те, що іноді найприємніші враження можна знайти в простоті, вони безкоштовні й доступні
Цей день служить нагадуванням про те, що іноді найприємніші враження можна знайти в простоті, вони безкоштовні й доступні

Міжнародний день бруду - це всесвітнє свято літніх розваг, дитинства та радості, яке проводиться 29 червня, яке заохочує дітей і дорослих отримати задоволення від ігор у грязі. Ця унікальна подія має на меті відновити зв’язок людей із природою, сприяти творчості та сприяти почуттю пригод і свободи через простий акт забруднення. Це день, коли люди з усіх верств суспільства можуть позбутися обмежень, засукати рукави та зануритися в безладний, тактильний досвід, який пропонує бруд.

У Міжнародний день бруду організовуються різноманітні заходи, щоб відзначити чудеса грязі. Діти можуть займатися грязюкою, будуючи скульптури, створюючи витвори мистецтва брудними руками або просто насолоджуючись чуттєвим досвідом хлюпання та формування мокрої землі. На відкритому повітрі часто проводяться заходи на тему бруду, як-от смуги перешкод, пошуки скарбів у брудних калюжах або навіть організовані грязюкові пробіжки для тих, хто хоче активніше брати участь.

Цей день підкреслює важливість неструктурованих ігор на свіжому повітрі та їх позитивний вплив на розвиток дитини. Подаруйте собі та дітям теплі радісні спогади, спогади про щасливі миті дитинства, без обмежень та заборон, про право на радість та веселощі. Заохочуючи дітей досліджувати природу та спілкуватися з нею за допомогою грязюки, Міжнародний день бруду сприяє фізичній активності, навичкам вирішення проблем, сенсорному розвитку та виховує цінування світу природи. 

Вчені стверджують, що проблеми зі здоров’ям через амброзію недооцінюються та довели, що швидке розповсюдження рослини може призвести до збільшення кількості людей, схильних до алергії. У Європі налічується 20% хворих цією хронічною недугою
Вчені стверджують, що проблеми зі здоров’ям через амброзію недооцінюються та довели, що швидке розповсюдження рослини може призвести до збільшення кількості людей, схильних до алергії. У Європі налічується 20% хворих цією хронічною недугою

Щороку в останню суботу червня у світі відзначається Міжнародний день амброзії. Цю подію проголосила Генеральна Асамблея ООН у 2011 році. Для багатьох мешканців планети пилок рослини в період цвітіння є дуже небезпечним. Він провокує виникнення алергічних реакцій у людей, які схильні до них, та приступи бронхіальної астми в астматиків. Амброзія спричиняє загрозу і господарській діяльності людини, особливо в сільському господарству. Якщо не будуть прийматися заходи щодо викорінення рослини, то до 2050 року концентрація її пилку в Європі збільшиться учетверо, а до 2025 року - у кожного другого європейця проявлятимуться різні алергічні реакції.

Відзначення Міжнародного дня амброзії - це заклик звернути увагу на глобальні проблеми, які спричиняє рослина та впровадити рішучі дії у боротьбі з нею. Згадки по всьому світу про амброзію саме в цей день допомагають ретельно підготуватись до боротьби з нею, адже початок цвітіння рослини припадає на середину липня.

День фотоапарата нагадує нам про довгий шлях розвитку цього дивовижного винаходу та його вплив на наше життя. Від перших експериментальних знімків до сучасних високотехнологічних камер – фотографія продовжує розвиватися та надихати мільйони людей у ​​всьому світі
День фотоапарата нагадує нам про довгий шлях розвитку цього дивовижного винаходу та його вплив на наше життя. Від перших експериментальних знімків до сучасних високотехнологічних камер - фотографія продовжує розвиватися та надихати мільйони людей у ​​всьому світі

День фотоапарату, що відзначається щорічно 29 червня, є особливим святом для всіх любителів та професіоналів фотографії. Це день, коли ми можемо віддати належне одному з найзначніших винаходів історії людства. Фотоапарат не тільки дозволяє відобразити миті нашого життя, а й служить інструментом для самовираження, творчості та комунікації.

Історія фотографії почалася з винаходу камери-обскури, принцип якої було описано ще V столітті до нашої ери китайським філософом Мо Цзи. Проте перші практичні кроки у створенні фотографії було зроблено лише на початку ХІХ століття. У 1826 році француз Жозеф Нісефор Ньєпс зробив першу фотографію, яка вимагала восьмигодинної експозиції. Це був історичний момент, що започаткував розвиток фотографічного мистецтва.

Значним проривом став винахід дагеротипії Луї Дагером у 1839 році. Цей метод дозволяв отримувати чіткіші зображення і значно скоротив час експозиції. Дагеротипи швидко здобули популярність і стали першим комерційно успішним процесом отримання фотографій.

Наступний важливий етап в історії фотографії стався наприкінці XIX століття з появою сухих фотопластинок та плівки. В 1888 Джордж Істман заснував компанію Kodak і випустив перший фотоапарат для масового споживача - Kodak No. 1. Цей фотоапарат був простий у використанні та дозволяв людям самостійно робити фотографії та відправляти плівку на прояв.

З розвитком технологій фотографії постійно вдосконалювалися. Поява кольорової фотографії, а потім і цифрових технологій наприкінці XX століття, повністю змінила спосіб створення та обробки зображень. Сучасні цифрові фотоапарати та смартфони з потужними камерами зробили фотографію доступною кожному.

рофесія промислового дизайнера полягає у тому, щоб зробити життя людей легшим, комфортнішим та безпечнішим
Професія промислового дизайнера полягає у тому, щоб зробити життя людей легшим, комфортнішим та безпечнішим

Міжнародний день промислового дизайну відзначають по всьому світі 29 червня. Саме 29 червня 1957 року було засновано Міжнародну організацію дизайну (WDO), що була зацікавлена у захисті промислового дизайну, поширенні знань у цій сфері. Після появи WDO було введено професійне свято для дизайнерів всього світу.

Промисловий дизайн пов’язаний із проектуванням. Усе, чим ми зараз користуємося у побуті, було розроблено дизайнерами минулого. Найголовніше у промисловому дизайні - багатофункціональність предметів, що створені для масового виробу. Це можуть бути побутові речі, транспорт, предмети інтер’єру. Промисловий дизайн може бути різним. До групи "А" входять проєкти із розробки транспортних засобів, до групи "Б" - предмети, які можуть бути корисними у побуті.

Мета цього дня полягає у зверненні уваги на проблеми, пов’язані із тропіками, які потребують якомога швидшого вирішення
Мета цього дня полягає у зверненні уваги на проблеми, пов’язані із тропіками, які потребують якомога швидшого вирішення

14 червня 2016 року ООН було прийнято рішення проголосити 29 червня Міжнародним днем тропіків. Дата визначення була обрана у зв’язку з річницею дебютної "Доповіді про стан тропіків".

Тропіки займають 40% всієї нашої планети. Вони є домівкою для 80% живих істот - рослин, тварин. На цій території проживає понад 800 млн людей. Близько 20% мешканців цього поясу не мають доступу до питної води. У цій зоні третина людей стикається із труднощами, пов’язаними з отриманням електроенергії. Через це діти не можуть навчатися, виконувати домашні завдання після настання темряви, сім’ї не мають безперешкодного доступу до інтернету, промисловість та крамниці не можуть вмикати охолоджувальні системи. На вирішення проблем, пов’язаних з інфраструктурою та екологією у зонах тропіків, необхідно постійно виділяти кошти. 

Хто народився 29 червня

29 червня 1947 р. - Михайло Герасимович Іллєнко - український кінорежисер, сценарист, актор. 19 січня 2012 року відбулася прем'єра фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь", у травні фільм вийшов на DVD, кінознавці називають його першим повністю українським фільмом, що вийшов у широкий прокат.

Михайло Герасимович Іллєнко
Михайло Герасимович Іллєнко

29 червня 1982 р. - Лілі Рейб - американська актриса. Номінантка на премію "Тоні". Найбільш відома за участю в серіалі "Американська історія жахів".

Лілі Рейб
Лілі Рейб

29 червня 1982 р. - Ольга Сергіївна Гришина - українська акторка театру і кіно. Дебютувала головною роллю в фільмі Анатолія Матешка "Критичний стан" (2002).

Ольга Сергіївна Гришина
Ольга Сергіївна Гришина

29 червня 1988 р. - Вахтанг Вахтангішвілі (псевдонім VAHA) - український співак, поет, і композитор грузинського походження. У 2020 році проходить до "Голосу країни-10". Впродовж проєкту пише альбом "Саме ти", куди входить сім пісень, але головним хітом альбому стає пісня - "Саме ти".

Вахтанг Вахтангішвілі
Вахтанг Вахтангішвілі

29 червня 1994 р. - Каміла Карраро Мендес - американська акторка, найбільш відома за роллю Вероніки Лодж у телесеріалі "Рівердейл".

Каміла Карраро Мендес
Каміла Карраро Мендес

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.