Огидний і небезпечний: лише найстійкіші готові скуштувати культовий сир касу марцу

Його створюють за допомогою личинок, які залишаються живими та вистрибують, коли сир їдять люди

Личинки та сир
Касу марцу готують з овечого молока

Сир - це молоко, яке було ферментоване та витримане, але цей процес є контрольованим, який забезпечує правильний баланс бактеріальної активності та смачного сирного смаку. Проте деякі традиційні підходи до виробництва сиру розсунули межі того, що безпечно для споживання людиною, і, мабуть, найбільш обговорюваною є касу марцу. Цей делікатес із острова Сардинія внесений до Книги рекордів Гіннеса як найнебезпечніший сир у світі.

Касу марцу за консистенцією трохи нагадує яєчню-бовтанню, і його створюють за допомогою личинок, які залишаються живими та вистрибують з сиру, коли його їдять люди, пише IFLScience. Личинки сирної мухи Piophila casei досить активні та здатні підстрибувати на висоту 15 сантиметрів. У харчовій промисловості личинки вважаються шкідливими, але, будучи детритофагом, вони може бути дуже корисним у судово-медичних розслідуваннях, а як любитель сиру мають вирішальне значення для створення касу марцу.

Касу марцу надто екзотичний
Касу марцу надто екзотичний

Личинки сирної мухи також відомі як шкіпер сиру або шкіпер шинки (вони також люблять шинку), вони отримали свою назву через свою неймовірну здатність переміщатися повітрям у вигляді личинок. Ці личинки, які стрибають, стають трохи небезпечними, коли справа доходить до їх проковтування - навмисно чи ні - оскільки, за даними Університету Флориди, їх часто називають причиною кишкового міазу. Цей неприємний стан виникає, коли личинки розбивають табір у вашій травній системі.

"Кишковий міаз виникає, коли яйця або личинки мух, які раніше потрапили в їжу, проковтуються і виживають у шлунково-кишковому тракті", - пояснюють Центри з контролю та профілактики захворювань. "У деяких пацієнтів зараження протікало безсимптомно, в інших були болі в животі, блювання та діарея".

З цієї причини про касу марцу, що містить личинки, часто говорять як про "найнебезпечніший сир у світі", проте на Сардинії цим делікатесом насолоджуються вже тисячі років.

"Смак дуже сильний, що трохи поколює. Він дуже смачний, як сир пармезан. Я взагалі не помітив личинок", - описав смак сиру кореспондент BBC Вів'єн Нуніс.

Виробництво сиру включає нагрівання молока і додавання бактеріальних культур і ферментів для ферментації молочних продуктів, але в касу марцу ферментації допомагають сирні шкіпери. Колесо сиру розрізають, щоб дати мухам можливість відкласти яйця, і коли з'являються личинки, вони починають звиватися всередині нього, ферментуючи його по ходу справи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube