Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого та Міжнародний день анекдоту

Читать на русском

В цей день народилися американські актриси Памела Андерсон та Лів Тайлер - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 1 липня

Читать на русском
колаж
А ще 1 липня Міжнародний день курячих крилець та День архітектури України

В цей день народилися американські актриси Памела Андерсон та Лів Тайлер - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 1 липня

У понеділок, 1 липня, в Україні відзначають День архітектури, а православна церква шанує пам'ять мучеників-безсрібників Косми і Даміана РимськихІменини сьогодні святкують Олексій, Аркадій, Василь, Дем'ян, Іван, Костянтин, Кузьма, Лев, Павло, Петро, Ян, Ангеліна.

1 липня - яке сьогодні церковне свято

У це народне свято люди моляться Косме і Даміану про позбавлення від хвороб
У це народне свято люди моляться Косме і Даміану про позбавлення від хвороб

У церковному календарі дата присвячується мученикам-безсрібникам Косме і Даміану Римським. Святі Косма і Даміан жили в Римі в III-IV століттях. Вони були рідними братами. Мати виховала їх у християнському милосерді. Вони присвятили себе лікуванню. Причому за лікування ніколи не брали грошей, а просили своїх пацієнтів увірувати в Господа і прийти до Нього.

Коли слава про них дійшла до імператора, той наказав привести їх і судити як чародіїв. Але з волі Всевишнього правителю на процесі так звело шию, що він зміг поворухнути нею тільки після того, як визнав братів невинними і відпустив. Загинули вони від руки свого ж наставника-лікаря. Він у нападі заздрості до їхньої пошани і загальної любові заманив святих на скелі і вбив, а тіла скинув у річку.

Цього дня в давні часи в розпалі був сінокіс. Наші пращури намагалися до цієї дати зв'язати хоч один сніп сіна, щоб урожай пшениці та жита був хороший. Цей сніп клали в затишне місце і не чіпали до самого кінця сінокосу. Під час роботи в полі українці затикали собі за пояс кілька довгих колосків, щоб спина не боліла.

1 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Цей день важливий тим, що свідчить про державне визнання ролі архітектурних споруд в нашому житті, а отже й важливої ролі самих професіоналів, які створюють величну "музику в камені"
Цей день важливий тим, що свідчить про державне визнання ролі архітектурних споруд в нашому житті, а отже й важливої ролі самих професіоналів, які створюють величну "музику в камені"

В суто практичному розумінні робота архітекторів полягає в створенні середовища для проживання людей. Але насправді архітектура - це набагато більше, ніж просто будівлі, адже недарма професію архітектора вважають одночасно наукою та мистецтвом. Архітектурні об’єкти є важливою частиною історії та кожної з національних культур, тому що віддзеркалюють певні уявлення й цінності, свідчать про розквіт та занепад цивілізацій. Не є винятком і українська архітектура - самобутня, наповнена національними особливостями, вона робить нашу країну справжньою скарбницею архітектурних шедеврів. Вітчизняній архітектурі присвячено спеціальне свято - День архітектури України, який щорічно відзначають 1 липня.

Прийнято вважати, що архітектурне мистецтво на території України почало розвиватися в період Київської Русі. Тогочасні міста традиційно були укріплені оборонними спорудами, а в центрі поселення, який звався "дитинцем", розміщувалися тереми князів і житла городян. Основним будівельним матеріалом слугувало дерево, камінь використовували значно рідше. Вулиці зазвичай мали спрямування до міських воріт.

Найгарнішими будівлями Київської Русі були храми - в більшості пірамідальної форми, з гладкими стінами, прикрашеними цегляними або кам’яними деталями, що надавало споруді ошатності. Також в якості декору наші предки використовували живопис та мозаїку. Прикладом виразності силуету й декоративного оздоблення фасадів того часу може слугувати П’ятницька церква в Чернігові, яку було споруджено в кінці XII століття. Богоявленська церква в Острозі та Троїцька в селі Межиріч свідчать про те, що композиції храмів поступово набували більш струнких форм у вигляді куба, завершеного високою циліндричною основою купола.

На західних територіях України міські забудови вирізнялися чіткішим геометричним плануванням - мережі вулиць, площ та кварталів прагнули до прямокутної форми. Характерними архітектурними об’єктами були будівлі оборонного призначення, наприклад, замки Луцька, Кам’янця-Подільського та інших давніх міст, збудовані на протязі  XIII-XVI століть. В XVI столітті в українську архітектуру прийшов стиль європейського Відродження, який добре помітно, зокрема, в спорудах площі Ринок у Львові.

Це свято покликане вшановувати працю архітекторів, а також проектних установ та містобудівників. Крім цього, День архітектури України підкреслює важливість і цінність тих споруд, які на сьогоднішній день є гордістю й надбанням нашої країни.

Державні реєстратори відіграють важливу роль упобудові та у правовому регулюванні господарської діяльності
Державні реєстратори відіграють важливу роль упобудові та у правовому регулюванні господарської діяльності

Щорічно 1 липня відзначається День державного реєстратора в Україні - професійне свято реєстраторів, яке офіційно встановлене, відповідно до Наказу Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва від 30 червня 2009 року № 111.

Саме ці люди з аналітичним складом розуму, дедуктивними здібностями та вміннями ведуть розслідування та розплутують як прості, так і складні справи різного характеру
Саме ці люди з аналітичним складом розуму, дедуктивними здібностями та вміннями ведуть розслідування та розплутують як прості, так і складні справи різного характеру

1 липня Україна офіційно святкує День слідчого або День слідства - професійну дату працівників внутрішніх справ. Виникнення Дня слідчого як професійного свята дуже давнє. Ще у 1963 році МВС отримало право проводити попереднє слідство. З того часу слідчі отримали процесуальну самостійність. Указ набрав чинності 1 липня, тож професійне свято відзначають у цей день, починаючи з 1998 року.

Слідчі-фахівці працюють в усіх правоохоронних органах країни - прокуратурі, поліції, службі безпеки тощо. Вони збирають докази, проводять допити свідків та фігурантів по справах, ведуть досудове розслідування обставин. Слідчі дотримуються принципів презумпції невинуватості, затримують небезпечних злочинців, захищають громадян України від злодіїв, шахраїв, вбивць.

Цікаво, що саме американці щороку з’їдають близько 28 мільярдів крилець
Саме американці щороку з’їдають близько 28 мільярдів крилець

Досить незвичне свято, якому притаманний традиційний національний характер, відзначають 1 липня у Сполучених Штатах Америки. Це Міжнародний день курячих крилець. Ця святкова дата була започаткована за ініціативою мера Баффало Стена Маковські у 1977 році. Вперше страву з крилець створила у ресторані Anchor Bar and Grill 1964 року майже випадково Тереза Беллісіо. Жінка просто обсмажила продукт на сковороді та додала гострий соус. Страву вона подала на вечерю своєму синові Домініку та його друзям по коледжу. Хлопцям настільки сподобалася страва, що у ресторані стали часто готувати такі крильця. Пізніше рецепт набув популярності у США, а потім - в усьому світі.

Зараз приготування блюда має багато версій. Крильця смажать, запікають, готують на грилі. До страви додають блакитний сир або пармезан, лимонний перець, медову гірчицю, лайм, селеру, різні соуси та приправи.

На повну силу випускати ці потрібні аксесуари почали у 20-х роках минулого століття. Окуляри стали модними, їх почали стали з різних матеріалів та красиво оздоблювати
На повну силу випускати ці потрібні аксесуари почали у 20-х роках минулого століття. Окуляри стали модними, їх почали стали з різних матеріалів та красиво оздоблювати

1 липня - гарна нагода вдягти красиві та модні сонцезахисні окуляри. Адже саме у цей день винахід відзначає своє народження. За думкою науковців та вчених, перші окуляри для захисту від сонячних променів були зроблені ще у XVII столітті. Три століття тому сонцезахисні окуляри мали інший вигляд. На скельця наносили кольорову фарбу або лак. Це створювало ефект затемнення. Модниці тих часів оцінили винахід, тож полюбляли носити окуляри на прогулянках спекотної днини. Раніше окуляри для заможних людей виготовляли з дорогих матеріалів, а сама річ вважалася предметом розкоші.

Згідно з історичними відомостями, народи Крайньої Півночі (ескімоси, ненці) також користувалися окулярами, щоб не сліпнути від яскраво-білосніжних снігових просторів. Представники цих народів виготовляли аксесуари з кісток впольованих тварин або із дерева. Зазвичай ними користувалися мисливці, яким було треба знаходити здобич у місцевостях, вкритих льодом.

Також відомо, що окуляри носили у Китаї за давніх часів. Ними користувалися судді, аби приховати очі та свої думки й ставлення щодо справ, які розглядалися. Такі окуляри робили з димчастого кварцу.

Сміх, за науковими дослідженнями, подовжує життя та позбавляє від негативних емоцій
Сміх, за науковими дослідженнями, подовжує життя та позбавляє від негативних емоцій

Дуже веселе свято відзначають 1 липня - Міжнародний день анекдоту та жартів. Така цікава дата характеризується величезною кількістю смішних заходів. Жарти піднімають настрій та дарують багато позитивних емоцій. Ідея святкування International Joke Day належить американському письменнику та графіку Уейну Рейнагелю. Ця видатна людина відома у світі своїми фантастичними романами. Свято було започатковане у 1994 році, отримало популярність у різних країнах, адже від жартів та веселощів не відмовиться ніхто. 

Спочатку святкові заходи біли спрямовані на збільшення обсягу продажів двотомної збірки офісних анекдотів Рейнагеля, що включив у кожну книжку по 250 смішних жартів. 1 липня письменник обрав, бо цей день завершує половину року, і цієї ж дати стартував Міжнародний конкурс анекдотів.

У цей день можна доволі насміятися, слухати жарти або самому їх розповідати. Святкують День анекдоту по-різному - організують у місті комедійний клуб, розучують анекдоти та проводять конкурси на найсмішніший жарт, дивляться компанією друзів старі та нові комедії тощо. 

Хто народився 1 липня

1 липня 1967 р. - Памела Деніз Андерсон - американська актриса і фотомодель канадського походження. Найбільш відома роллю Сі Джей Паркер у телесеріалі "Рятувальники Малібу".

Памела Деніз Андерсон
Памела Деніз Андерсон

1 липня 1977 р. - Лів Рандгрен Тайлер - американська акторка, продюсерка і колишня модель. Дочка музиканта Стівена Тайлера і моделі Бібі Б'юелл. Світову популярність Тайлер принесла роль ельфійки Арвен Ундоміель у кінотрилогії "Володар перснів" (2001-2003). Тайлер також з'явилася з ролями в таких фільмах, як комедія "Дівчина з Джерсі" (2004), комедійна драма "Самотній Джим" (2005), драма "Спорожніле місто" (2007).

Лів Рандгрен Тайлер
Лів Рандгрен Тайлер

1 липня 1985 р. - Леа Сейду - французька кіноактриса і модель. У 2015 році акторка зіграла одразу в трьох екранізаціях: "Лобстер", "Щоденник покоївки" і у фільмі "007: Спектр", де Леа виконала роль нової дівчини Бонда. Востаннє вона повторно виконала роль у фільмі 2021 року "Не час помирати".

Леа Сейду
Леа Сейду

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.