Створили 3D-принтер, здатний створювати багатошаровий пристрій з пластику та металу

Створено унікальний 3D-принтер, який може створювати складні та функціональні структури

3D-принтер
Новий метод 3D-друку зможе прокласти шлях до нового покоління пристроїв, таких як друковані плати та тканини

Вчені Університету Міссурі створили 3D-принтер, який працює за допомогою лазерів та поєднує різні матеріали. Цей пристрій здатен створювати складні структури. При цьому машина може створити багатошарові пристрої, використовуючи комбінацію різних матеріалів. Наприклад, пластик, метал або інші. 

Як передає видання Engineering, створений вченими 3D-принтер має три насадки: одна створює базову структуру за допомогою звичайної нитки для 3D-друку, друга - використовує лазер для вирізання форм та деталей, а третя - забезпечує функціонування продукту. 

Зазначається, що притер має різні програми. Таким чином, пристрій здатен друкувати навіть датчики прямо на скелях і мушлях. Завдяки цьому дослідники зможуть проводити екологічні досліди. Наприклад, вимірювати потоки води або перевіряти "рівень здоров'я океану".     

При цьому машина може бути корисна й для повсякденного користування. Наприклад, створювати датчики, вбудовані в одяг, щоб люди могли відстежувати артеріальний тиск або серцеві скорочення. Завдяки цьому можна обійтися без інших пристроїв, які займають більше місця.     

"Це відкриває можливості для абсолютно нових ринків", - зазначив доцент кафедри механічної та аерокосмічної інженерії в Університеті Міссурі Цзянь Джавен Лін.

В Україні зареєстрували перший автомобіль, надрукований на 3D-принтері     

На початку 2024 року в Україні зареєстрували перший автомобіль, який було надруковано на 3D-принтері. Невідомий покупець привіз та зареєстрував в Україні свій Urbee 2S, як квадроцикл 2018 року випуску. Однак історія виявилася складнішою.   

Зазначається, що  функціональний автомобіль створений за допомогою 3D-друку виник у співпраці трьох компаній: KOR EcoLogic, RedEye On Demand і Stratsys. Urbee став функціональним концептом, який зміг долати понад 300 кілометрів шляху з витратою 3,8 літра пального, однак, на жаль, у зв’язку з тим, що кузов був занадто крихким, реалізацію проєкту серійного виробництва автомобіля Urbee довелося відкласти.   

Цей автомобіль доволі легкий - 550 кілограмів. Транспорт має три колеса, два сидіння. При підключенні до побутової розетки відновлення заряду акумуляторів займає близько шести годин. Крім того, чотиритактний двигун внутрішнього згоряння потужністю 10 к.с. працює як генератор. Завдяки цьому можна підтримувати постійну швидкість у 110 км/год.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube