Хмари посиплять морською сіллю і це змінить погоду, зокрема й в Україні

Вчені хочуть застосовувати сонячну інженерію задля регіонального охолодження клімату

Зміна клімату, глобальне потепління, погодні умови, природні катаклізми, погода в Україна
Це матиме непередбачувані для Європи наслідки

На нашій планеті через активну промислову діяльність людини триває глобальна зміна клімату. Зміни стосуються всіх без винятку континентів - рекордні показники температур, лісові пожежі та урагани, - все це і наслідки того, що наша планета перегрівається через потужні викди СО2. Ці зміни відчувають на собі й українці. До літа додався ще один місяць, погода дивує рясними опадами й надто сильними й різкими поривами вітру тощо.

В США тим часом запланували вплинути на клімат, аби "зламати" наслідки глобального потепління. Однак вчені побооються, що це матиме непередбачувані для Європи наслідки. І так, як незщодавно українці в багатьох своїх містах спостерігали пилову бурю з Сахари, вони зможуть відчути всі принади такого кроку американського уряду. 

Американці задумали працювати з морськими хмарами, аби допомогти власному населенню переживати зміну клімату сьогодні. Проте, вже завтра матимуть місце наслідки, про які вчені говорять, що вони "нерегульовані", повідомляє IFLScience. Проте згідно з новим дослідженням, ефект від технологій освітлення хмар може зменшитися або навіть змінитися на протилежний, оскільки кліматичні умови продовжують надалі змінюватися через тривале використання викопного палива. Вчені побоюються "нелінійних кліматичних реакцій".

"Локальні кліматичні втручання, такі як освітлення морських хмар, можуть бути ефективними зараз, але їх нерегульоване використання в майбутньому може погіршити ситуацію", - застерігають фахівці.

Існує вірогідність, що окремі міста, компанії або навіть заможні люди можуть спробувати змінити місцевий клімат. Та ці зусилля найімовірніше принесуть лише тимчасові вигоди для певних груп населення. Проте інші частини світу матимуть серйозні проблеми.  

Сіль як спосіб охолодження 

Щоб досягти цілей, визначених Паризькою кліматичною угодою 2015 року щодо скорочення викидів та видалення з повітря вуглекислого газу, країнам світу, схоже, доведеться застосовувати сонячну геоінженерію. Цей підхід передбачає навмисне охолодження планети шляхом відбиття більшої кількості сонячного світла у космос. Так, метод, відомий як морське освітлення хмар, збільшує відбивну здатність певних хмар, щоб вони могли відбивати сонячне світло. 

Один із способів досягти цього - розкидати у хмари природну морську сіль, це можна зробити у нижній тропосфері над певною територією. І саме тут з'являється виклик. Адже цілеспрямоване втручання в одному місці може проявитись геть у іншому. Ситуація погіршується тим, що наразі існує дуже мало нормативних актів, які б контролювали регіональне застосування конкретних впливів.

Такі дії в одних регіонах можуть спровокувати ще більші урагани в інших.
Такі дії в одних регіонах можуть спровокувати ще більший перегрів, тотальні опади та урагани в інших.

Як це працює в реальності

Зростання хвиль спеки в усьому світі змусило дослідників вивчати можливості геоінженерії. Наприклад, протягом останніх чотирьох років Австралія випробовувала методику освітлення морських хмар, яка може допомогти охолодити Великий Бар'єрний риф, щоб сповільнивши знебарвлення коралів.

Моделювання дало тривожні результати й показало, що прояснення хмар поблизу Аляски, що знаходиться в середніх широтах, дещо знижує ризик небезпечної літньої спеки, в той час як в Каліфорнії, розташованої в субтропіках, температура значно підвищиться. Тобто результат буде точно протилежним. Моделювання також показало, що до середини поточного століття локальні спроби охолодити клімат деінде призведуть до підвищення температури в усьому світі, особливо в країнах ЄС. 

"Непередбачувані побічні ефекти сонячної інженерії залишаються однією з найбільших проблем, що викликають справжнє занепокоєння", - пояснюють дослідники.

А отже те, що сьогодні здається багатообіцяючим на місцевому рівні, може призвести до серйозних проблем в інших місцях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube