Яке сьогодні, 27 лютого, свято - День без мізків та Покемона

В цей день народилися українська режиссер-постановниця Катя Царик та китайська актриса Лі Бінбін - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 27 лютого

Яке сьогодні, 27 лютого, свято - День без мізків та Покемона
А ще 27 лютого Міжнародний день оптиміста та полярного ведмедя

У вівторок, 27 лютого, православна церква шанує пам'ять святого Прокопія ДекаполітаІменини сьогодні святкують Макар, Михайло, Петро, Степан, Тимофій, Юліан, Яків.

27 лютого - яке сьогодні церковне свято

На Прокопа Дорогорушника ходять на полювання та риболовлю. Цей день вважається вдалим для таких занять
На Прокопія Дорогорушника ходять на полювання та риболовлю. Цей день вважається вдалим для таких занять

У церковному календарі день присвячений пам'яті святого Прокопія Декаполіта. Назву "Дорогорушник" свято отримало за те, що в цей період починає активно танути санний шлях, тобто снігові накатані дороги.

Прокопій був родом із країни Декаполитської, яка знаходилася на сході від Галілейського озера. Він вирішив усунутись від усього мирського і пішов жити до монастиря. Там увесь час присвячував молитвам та посту. У ченців прославився чистотою душі та аскетичним способом життя.

У період боротьби імператора Льва Ісаврянина проти християнських ікон Прокопій з рештою священиків став на їхній захист і довів, що святі образи не є ідолами. За це правитель сильно розлютився на нього. За його наказом Прокопія схопили, катували, а потім кинули у брудну темну камеру. Після смерті імператора він отримав свободу і аж до смерті продовжував жити в монастирі.

У давні часи цього дня перед відправкою в дорогу перевіряли та "слухали" дорогу. Для цього проходили трохи пішки та перевіряли, чи не надто м'яка земля і чи не капає вода з дахів. Якщо підозрювали, що скоро буде відлига і річки розіллються, то в дорогу було вирушати небезпечно. А якщо земля була твердою та мерзлою, то мисливці вирушали на полювання.

27 лютого - яке сьогодні свято в різних країнах

Назва Pokemon – це скорочення від японського бренду Poketto Monsuta, або кишеньковий монстр
Назва Pokemon - це скорочення від японського бренду Poketto Monsuta, або кишеньковий монстр

27 лютого щорічно відзначають незвичайне та забавне свято - День Покемона, оскільки саме цього дня у 1996 році випущено перші медіа про Покемонів (Pokemon Red and Green, пара відеоігор для оригінального Game Boy).

Сатосі Тадзірі, винахідник Покемонів, народився 28 серпня 1965 року у Японії. Надпопулярна медіафраншиза, створена Сатосі Тадзірі в 1996 році, стала другою у світі за популярністю серією комп'ютерних ігор, поступившись лише іншою серією ігор "Mario". За мотивами ігор існує аніме, яке має колосальний успіх у світі, а також манга, колекційна карткова гра та інші супутні товари. З липня 2016 року з'явилася і набула найширшого поширення у світі, а також серйозний суспільний резонанс гра Pokémon Go для гаджетів. Це гра для інтерактивного лову Покемонів у реальному світі (на реальних об'єктах по всій території планети).

У вигаданій історії Покемона люди, які називають тренерами Покемонів, навчають їх для битв з Покемонами інших тренерів. Бої проходять до моменту, поки один із Покемонів не падає непритомний або його тренер не здається, - до смерті сутички не відбуваються ніколи. Як правило, сильні та досвідчені тренери Покемонів користуються повагою.

У січні 2018 року розпочалося виробництво першого ігрового фільму з улюбленим персонажем Покемонів - Пікачу. Він був випущений у травні 2019 року. У листопаді 2019 року було випущено Pokemon Sword та Shield for Switch, внаслідок чого загальна кількість Покемонів перевищила 875.

Оптиміст завжди фокусує свою увагу на найкращих моментах і робить все можливе, щоб їх ставало якомога більше
Оптиміст завжди фокусує свою увагу на найкращих моментах і робить все можливе, щоб їх ставало якомога більше

Місяць лютий подвійно оптимістичний, бо має два дні оптиміста - в перший четвер лютого та 27 лютого. Як так сталося, зараз вже ніхто точно сказати не може. Можливо комусь не вистачило позитивних емоцій, щоб дочекатися весни, а можливо просто сталась якась помилка, яку розтиражували ЗМІ, що і призвело до появи другого дня оптиміста. Так чи інакше, якщо ваша склянка наполовину повна, а з лимону ви  завжди зможете зробити лимонад або мохіто, сьогодні, 27 лютого, стовідсотково ваше свято - Міжнародний день оптиміста

Хто і коли став засновником свята саме в цей день достовірно невідомо, та, маючи позитивну енергетику і несучи радість навколишнім, воно стало невід’ємною частиною нашого календаря.

Більшість вважає, що ці люди просто носять "рожеві окуляри" та не розуміють реальності. Але це не завжди так. Оскільки, оптиміст - не просто людина, яка завжди тільки й те робить, що вірить у краще. А перш за все, це людина, для якої кожен день - це можливість. Можливість для покращення себе особисто, та шанс зробити щось важливе для навколишніх. Це реалісти з потужною радістю в серці. Це ті, хто надихають інших - своїм прикладом, добрим словом та підтримкою. 

 Це свято не тільки пропонує відпочити від розумових вимог щоденних завдань, але й підкреслює важливість психічного здоров’я та добробуту
Це свято не тільки пропонує відпочити від розумових вимог щоденних завдань, але й підкреслює важливість психічного здоров’я та добробуту

День без мізків або День без клопотівДень без роздумів, який відзначається щорічно 27 лютого, є чудовим нагадуванням про необхідність прийняття простоти в нашому повсякденному житті. Заснований Адрієнною Сіу Куперсміт (Adrienne Sioux Koopersmith), цей день заохочує нас зробити крок назад від складнощів життя і зайнятися діяльністю, яка є простою і не викликає стресу. Давайте зануримося в історію виникнення, значення та способи святкування цього унікального дня.

Термін "no-brainer" ("не мудрувати", "не потрібно думати", "не потрібно голову морочити") з’явився наприкінці 1950-х років, символізуючи рішення, які є простими і вимагають мінімальних роздумів.

Адрієнн Сіу Куперсміт, відома як провідний івентолог Америки, заснувала День без мізків у середині 1990-х років. Цей день був створений з метою популяризації спокійного і вільного від стресу підходу до вирішення проблем, пропагуючи рішення, які є очевидними і простими.

День без мізків - це не просто день для виконання простих завдань, це нагадування про важливість піклування про наше ментальне здоров’я. Займаючись діяльністю, яка вимагає мінімального мислення, ми даємо нашому мозку такий необхідний відпочинок, на який він заслуговує. Цей день нам нагадує про важливість відновлення своїх ментальних ресурсів. 

Білі ведмеді — дуже охайні тварини. Вони люблять бути чистими й сухими, тому що брудне та мокре хутро погано захищає від холоду
Білі ведмеді - дуже охайні тварини. Вони люблять бути чистими й сухими, тому що брудне та мокре хутро погано захищає від холоду

Для того, щоб люди могли більше дізнатися про цих цікавих тварин, про вплив кліматичних змін на життя білих ведмедів та можливі дії для збереження цього рідкісного виду, некомерційна організація Polar Bear International заснувала Міжнародний день полярного ведмедя або Міжнародний день білого ведмедя, який у всьому світі відзначають 27 лютого.

Білі ведмеді як вид відокремилися від загального ведмежого предка багато сотень тисяч років тому і пройшли через серйозні еволюційні зміни, щоб вижити в умовах Арктики. Полярний ведмідь - це найбільша наземна хижа тварина на планеті. Зріст цих велетнів - від 1,8 до 3 метрів. Самці набагато більші, ніж самки. Дорослий самець може важити до 450 кілограмів, а доросла самка - майже вдвічі менше, до 250 кілограмів. В кінці вдалого сезону полювання ведмеді набирають до 50% ваги.

В цей день варто поділитися своїми знаннями про білих ведмедів з друзями, близькими та дітьми. Корисно знати, що зміни клімату внаслідок людської діяльності можуть повністю зруйнувати життя цих тварин. Щоб долучитися до захисту білих ведмедів, необхідно боротися з глобальним потеплінням. Зазвичай здається, що окремі люди безсилі перед цією проблемою, але насправді це не зовсім так.

Всесвітній день неурядових організацій має за мету привернення уваги суспільства до результатів діяльності НУО та важливої ролі таких організацій для країни в цілому, подяку працівникам та вшанування пам’яті тих, хто пожертвував власним життям задля місії, що пов’язана з неурядовими організаціями
Всесвітній день неурядових організацій має за мету привернення уваги суспільства до результатів діяльності НУО та важливої ролі таких організацій для країни в цілому, подяку працівникам та вшанування пам’яті тих, хто пожертвував власним життям задля місії, що пов’язана з неурядовими організаціями

Щорічно 27 лютого відзначається Всесвітній день неурядових організацій. Ідея свята виникла у 2009 році за ініціативи студента Марціса Ліорса Скадманіса, проте Всесвітній день НУО офіційно затвердила Рада держав Балтійського моря 17 квітня 2010 року на Форумі неурядових організацій. Перше міжнародне святкування відбулося у 2014 році.

Неурядові організації не керуються державним чи комерційним секторами, вони є основою громадянського суспільства, які мають величезний вплив на більшість галузей людського життя. До недержавних організацій належать різноманітні громадські об’єднання, професійні спілки, творчі спілки, благодійні організації, підрозділи іноземних НУО тощо.

Хто народився 27 лютого

27 лютого 1962 р. - Адам Болдуін - американський актор, найбільш відомий за своїми ролями у фільмах "Цільнаметалева оболонка" у ролі рядового Звірюги, "Мій охоронець" у ролі Ріккі Ліндермана, а також у телевізійних серіалах "Секретні матеріали" у ролі Ноула Рорера , "Ангел" у ролі Маркуса Гамільтона, "Світлячок" у ролі Джейна.

Адам Болдуін
Адам Болдуін

27 лютого 1973 р. - Лі Бінбін - китайська актриса. Перший кінодебют був у фільмі Чжана Юаня "Сімнадцять років" у 1999 році. 26 серпня 2007 року отримала нагороду в номінації "Найкраща актриса" на найпрестижнішій китайській церемонії нагородження Хуабяо за роль у фільмі "Вузол".

Лі Бінбін
Лі Бінбін

27 лютого 1983 р. - Катя Царик - українська режиссер-постановниця музичних премій та шоу, сценаристка, кліпмейкерка та кінорежисерка.

 Катя Царик
Катя Царик

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube