З перших днів листопада очікується інтенсивний розвиток циклонічної діяльності над Скандинавським півостровом та країнами Балтії
Цього року перші місяці осені в Україні здивували аномальним теплом. Однак далі температура пішла на спад аж до заморозків. Та синоптики розповіли точніше, чого чекати від останнього місяця осені, і яким виявиться перехідний місяць від осені до зими у 2024 році.
Синоптики в Укргідрометцентрі повідомили, що листопад - пора передзим′я, що починається після переходу середньої добової температури через +5° у бік зниження - в основному в першій декаді листопада. У цьому місяці середня місячна температура повітря буде близько до норми, а кількість опадів буде в межах норми.
"Середня місячна температура повітря передбачається 1-8° тепла, що у більшості областей близько до норми, лише на сході та південному сході країни дещо вище за норму", - повідомили в Укргідрометцентрі.
За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 34-77 мм /в Карпатах місцями 100 мм/, що в межах норми. Згідно з багаторічними спостереженнями синоптиків за погодою в Україні, мінімальна температура у жовтні становила 15-24° морозу, у північних, Дніпропетровській, Запорізькій, східних областях та в Карпатах місцями 25-31° морозу, на півдні Криму та Одещини 8-13° морозу. А абсолютний максимум температури повітря складав 6-24° тепла, в Криму, Чернівецькій, центральних, південних областях, на Закарпатті місцями 25-29° тепла.
За словами завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віри Балабух, середня за листопад температура повітря в Україні може бути на 1-2° вищою за кліматичну норму. Водночас вона наголосила, коли буде потепління чи похолодання, сказати з такою завчасністю не можна. Пояснила, достовірно дізнатися, яких значень може сягати температура повітря, можна лише за 5 діб. Також Віра додала, що спрогнозувати зараз чи будуть у листопаді сильні та затяжні дощі неможливо.
А за інформацією синоптика Ігоря Кибальчича, з перших днів листопада очікується інтенсивний розвиток циклонічної діяльності над Скандинавським півостровом та країнами Балтії. Тому в першій декаді листопада по всій північній та східній Європі очікується примхлива погода, яка супроводжуватиметься випаданням опадів у вигляді дощу, снігу та снігової крупи, сильними поривами вітру та суттєвим зниженням температурного фону.
У другій декаді листопада погода очікується більш спокійною в регіоні, завдяки формуванню великої зони підвищеного тиску. Температура повітря коливатиметься в межах кліматичної норми. У третій декаді місяця відбудеться подальше зниження температури, яка місцями вдень вже зберігатиметься нижче 0°. Водночас відновиться й циклонічна діяльність. Як результат - опади у вигляді дощу та мокрого снігу пройдуть на більшій частині території України.
Стосовно снігового покриву, то він може формуватися плямисто і на короткий період часу, втім, далеко не по всій Україні. Хоча у високогірній частині Карпат снігонакопичення розпочнеться з початку місяця та проходитиме доволі впевненими темпами. У центральних та південних областях сніг малоймовірний. Натомість тут можуть спостерігатися окремі грози при розвитку південних процесів та надходження вологого і нестійкого повітря з Чорного моря.
А як показує узагальнений прогноз погодних сайтів, листопад почнеться однаково в усіх областях України, тобто тепло ще втримається. А ось триватиме місяць по-різному: що далі на північ і схід, то раніше прийде холод.
Також синоптик Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха розповіла, що на початку місяця спостерігатиметься певне зниження атмосферного тиску та надходження атмосферних фронтів з півночі, північного заходу. Вже з 2 листопада атмосферні фронти будуть більш відчутні. До 4 листопада включно атмосферні фронти ще можуть впливати на територію України, а починаючи з 5 листопада знову очікуємо поля високого тиску. І знову переважно буде погода без опадів. Але повноцінна осіння погода з листопада буде відчуватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.