Як виховати з дитини генія: 10 правил для батьків

Читать на русском

У формуванні інтелекту виховання набагато важливіше, ніж природа та спадковість

Читать на русском
діти, батькти
Спілкування та емоційна близькість важливі не менше, ніж навчання.

У формуванні інтелекту виховання набагато важливіше, ніж природа та спадковість

Геніями, як відомо, не народжуються, хоча вроджена схильність до обдарованості все ж таки існує. Але в більшості випадків високий інтелект - це “результат результату”, тобто того, наскільки у батьків вийшло правильно виховувати дитину. Існує безліч методів виховання дітей, які можна комбінувати, брати щось сподобалося, чергувати та інтерпретувати. У будь-якому випадку, виховати дитину - це пройти шлях проб, помилок, злетів і падінь, і вона не буває простою, зате нічого цікавішого в житті дорослого точно немає.

А для того, щоб створити сприятливі для виховання генія умови, важливо дотримуватися певних правил, які допоможуть розвинутися талантам малюка

Виховання дітей: почніть від народження

Мова не про англійський алфавіт з перших місяців життя і не про органні концерти Бетховена замість колискових. Для того, щоб правильно виховувати дитину з перших днів її життя, з нею потрібно спілкуватися. У немовлят це покращує слух і формує той словниковий запас, який буде у дитини, коли вона почне говорити. Це, до речі, одна з причин, через яку деякі діти починають розмовляти раніше своїх однолітків.

Як виховати генія: бути особистим прикладом

Це стосується й освіти батьків, та їхніх стосунків одне з одним. Наприклад, матері, які мають вищу освіту і постійно вдосконалюють свої знання та навички, чекають на те саме від своїх дітей. А діти, які виросли в сім'ї, де батьки добре ладнали один з одним, успішніші, ніж ті, у кого батьки були в поганих стосунках.

Виховання дітей - це виховання і себе, оскільки дорослі весь час повинні пам'ятати: на них дивляться, їхні слова вбирають, їхні навички та манери наслідують. І поки ти для дитини цілий всесвіт - будь добрий, відповідай.

 

Большое значение имеют и отношения между родителями.

Велике значення мають відносини між батьками.

.

Не “заражати” негативними емоціями

Згідно з дослідженнями, кількість часу, який дитина проводить зі своєю матір'ю до 11 років, впливає на її досягнення у дорослому житті. Адже не дарма Фрейд говорив: “Людина, яка була безперечним улюбленцем своєї матері, через все своє життя проносить почуття переможця та впевненості в успіх, які нерідко призводять до дійсного успіху”.

Але вплив на маленьку людину може бути і негативним, якщо мати перебуває у стресі, внаслідок чого відбувається емоційне зараження негативними емоціями. Не допускати цієї ланцюгової реакції - завдання дорослих і ефективний метод виховання дітей.

Проводити час разом

Спілкування в сім'ї створює корисне середовище для виховання розвиненої та розумної дитини. І якщо спілкування з немовлям формує його словниковий запас, то розмови з дошкільнятком стимулюють його допитливість, а з підлітком - здатність критично мислити, вміти шукати інформацію, відстоювати свою думку.

І, звичайно, виховання дітей за допомогою спілкування – це не лише розмови та відповіді на нескінченні питання. Це ігри, прогулянки, уроки, походи в кіно, подорожі, де ви не просто перебуваєте поряд, а разом приймаєте рішення, обговорюєте маршрути, враження, сумніви та все, що викликає інтерес у дитини під час спільного дозвілля.

Розвивати емоційний інтелект

І це дуже важливий момент для виховання інтелектуально розвиненої людини. Усвідомлюючи свої почуття та вміючи їх висловлювати, діти можуть регулювати свою поведінку, вибудовувати стосунки з іншими людьми, розвивати мотивацію та цілеспрямованість, вирішувати конфлікти.

Як виховати дитину з розвиненим емоційним інтелектом: називати та промовляти емоції, вчити співпереживати, читати з ним книги, моделювати ситуації, залучати до спілкування з людьми різного віку, допомагати розвивати соціальні навички.

 

Именно родители учат понимать и справляться с эмоциями.

Саме батьки вчать розуміти та справлятися з емоціями.

Дати можливість досліджувати світ

Щоб виховати генія, батьки мають лише шість років, і правильно виховувати дитину означає ще й дати їй можливість дізнаватися про все, що цікаво. Не обсмикуючи, не лякаючи, не кричачи, не забороняючи.

Чому це важливо? самостійне дослідження світу розвиває когнітивні функції – цікавість, критичне мислення, увага, пам'ять, творчість, вирішення проблем. Розвиває соціальні навички – спілкування, співробітництво, емпатію, впевненість у собі, самостійність. А ще емоційний інтелект, моторику, спрагу знань та відкритість новому.

Долучати до музики та мистецтва

Цей спосіб виховання дітей можна використовувати з раннього віку - 2-3 років. Дитина має чути найрізноманітнішу музику, яка може звучати в будинку тлом. Можна завести традицію слухати музику перед сном. Не слід побоюватися, що він не зрозуміє складних творів, краще навчити його розпізнавати звучання різних музичних інструментів.

Можна показувати репродукції відомих картин, зображення тварин та рослин, малювати разом. З дорослішими – влаштовувати виставки їхніх робіт, дивитися фільми про мистецтво, ходити на виставки. Головне – надати повну свободу творчості, забезпечити необхідними матеріалами та не критикувати.

Заохочувати фізичну активність

Виховати дитину розумною - значить не обмежувати її прагнення до руху. Здавалося б, який зв'язок, але він найпряміший.

 

Хаотическую активность можно возглавить и направить в полезное русло.

Хаотичну активність можна очолити та спрямувати у корисне русло.

Фізична активність  покращує кровообіг у головному мозку, стимулює нейрогенез – один із механізмів пластичності мозку, підвищує концентрацію уваги, покращує пам'ять, знижує рівень стресу, покращує настрій та підвищує мотивацію.

Правильно годувати

Їжа та виховання дітей інтелектуально розвиненими – чаші одних ваг. Мозок дитини – неймовірний складний орган, який потребує поживних речовин для роботи. Від того, що дитина їсть, залежить її пам'ять, здатність до навчання, концентрація уваги, здатність вирішувати проблеми. Правильне харчування впливає зниження тривожності і гіперактивності, підвищення мотивації і настрої, зміцнення імунітету.

У раціоні повинні бути білки, жири та вуглеводи.жирна риба, яйця, горіхи та насіння, ягоди, овочі, цільнозернові продукти. А ось споживання цукру, солі трансжирів потрібно обмежувати з раннього дитинства, поки дитина не зрозуміла, що шкідливе - це дуже смачно.

Стежити за сном

Контролювати тривалість та якість сну дитини вкрай важливо, оскільки повноцінний нічний відпочинок зміцнює пам'ять, відповідає за розвиток когнітивних функцій та регулювання емоцій, підвищує концентрацію уваги та настрій, знижує стрес.

Якщо говорити про тривалість сну, то новонароджені повинні спати 14-17 годин, немовлята – 12-16, дошкільнята – 10-13, школярі – 9-11, підлітки – 8-10 годин.

Щоб сон був якісним, створіть режим - той самий час, щоб лягати і вставати. Забезпечте комфортну атмосферу – темно, прохолодно та тихо. Уникайте стимуляторів перед сном, починаючи від їжі та напоїв і закінчуючи біганами та активними іграми. І, зрештою, будьте прикладом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.