Навіщо котам лисина біля вух і під хвостом: у левів такого немає

Читать на русском

Така особливість притаманна не лише домашнім котам

Читать на русском
Тварини, природа, котики, наука, вчені
Вчені планують знайти котів з різним ступенем облисіння,

Така особливість притаманна не лише домашнім котам

Коти відомі своєю вибагливістю у догляді. Їхня м'яка, густа шерсть, здається, вимагає постійної уваги. Але навколо вух їхня шерсть набагато рідша. Чому ж у деяких котів там не так багато шерсті, й чи нормально для котів бути трохи лисими навколо вух. Вчені відповіли на це питання. 

На думку експертів, це не просто нормально, але, можливо, навіть необхідно для еволюції котів, йдеться в публікації LIVEScience. Шерсть котів відіграє важливу роль у захисті шкіри від розчісування - вона захищає від подряпин кігтями чи щіткою та гріє, проте вона не однакова по всьому тілу пухнастиків.

Шерсть більшості котів складається з двох шарів: більш тонкого підшерстя, що забезпечує тепло і стоншується влітку, і грубого покриву з остевих волосків, який забезпечує основний захист. Цей подвійний покрив вкриває майже все тіло котів, за кількома ключовими винятками.

На подушечках лап немає шерсті - шерсть між пальцями збирала б бруд і вологу, тож це було б не в інтересах хвостатих. Навколо перианальної області шерсть також трохи рідша, і це допомагає тримати її в чистоті, пояснюють науковці-котолюби та зоозахисники.

В левів - лисини немає 

Зона навколо вух - ще один особливий випадок. Більш рідка шерсть на морді кота - цілком нормальне явище. Ця особливість зовнішності притаманна не лише домашнім котам. Вона поширена серед дрібних видів котів, таких як африканські дикі коти, оцелоти й рисі, які належать до підродини котячих. Великі коти, такі як тигри, леви й ягуари, що належать до підродини пантерових, не мають такої лисини.

Біолог-еволюціоніст й автор книги "Котяче нявкання: як коти еволюціонували від савани до вашого дивану" схиляється до думки, що така лисина буквально "вигідна" маленьким котам. Перевага може полягати в тому, як ці різні види котів полюють.

Коти чують ультразвук, а гризуни спілкуються у цьому слуховому діапазоні. Можливо, відсутність шерсті допомагає сфокусувати звукові хвилі у вусі або зорієнтуватися, звідки йде звук, припускають вчені.

Хоча відомо, що дрібні види котів полюють на всі види здобичі, від птахів до змій, дослідження показали, що більшу частину їхнього раціону складають гризуни. Це робить будь-які пристосування для виявлення цих тварин цінною перевагою.

Залисини виникають у дорослих котиків, які полюють.
Залисини виникають у дорослих котиків, які можуть полювати.

Для великих котів, які полюють на більших тварин, таких як антилопи або дикі кабани, виявлення ультразвукових частот є менш важливим для виживання - можливо, саме тому у них не розвинувся такий же чіткий візерунок шерсті. Завжди можливо, що ознака розвивається з однієї причини і лише випадково виявляється корисною для іншої, додають вчені. 

Вчені збираються перевірити цю гіпотезу за допомогою детального акустичного аналізу котячого слуху. Вони також планують знайти котів з різним ступенем облисіння, щоб порівняти їхню здатність виявляти гризунів або успішність полювання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.