Смартфон біля подушки зміг навчити людину контролювати свої сни

В Інтернеті є багато ресурсів, які стверджують, що можуть навчити людей усвідомленим сновидінням

Сни, кошмари, сон, вчені, дослідження, додаток, технології, Android
Усвідомлені сновидці здатні сприймати сон – як сон.

Дослідники розробили додаток, який пропонує тренування перед сном і підказки, щоб допомогти людям побачити усвідомлений сон. Вони переконані, що це можливо, навіть якщо до цього люди не бачили таких снів. В пригоді стануть декілька простих тренувань перед сном і програма для Android, котра подає певні підказки під час сну, повідомляє IFLScience.

Сни - це часто дивні місця й події. Яким би дивним і невідповідним не був зміст, більшість людей бачать сни, не усвідомлюючи, що вони уві сні. Однак це стосується не всіх, оскільки усвідомлені сновидці здатні сприймати сон – як сон. Це бажана навичка, особливо, якщо вам сняться жахіття. Відтепер доступні програми для усвідомлених снів, котрі допомагають людям оптимізувати свій сон, з різних причин. 

Нове дослідження, проведене нейробіологами з Північно-Західного університету, надало перші в історії докази того, що спеціальний метод, відомий як цілеспрямована реактивація усвідомлення TLR, може допомогти людям навчитися бачити усвідомлені сновидіння з мінімальними технічними вимогами.

Усвідомлені сновидіння – це суперсила, і люди хочуть використовувати їх для різних цілей. Наприклад, деякі прагнуть їх через те, що сни схожі на віртуальну реальність, щоб таким чином вирішувати проблеми або практикувати навички. Усвідомлені сновидіння використовувалися в терапевтичних цілях, щоб допомогти людям впоратися з кошмарами.

Але, попри свою привабливість, усвідомлені сновидіння зустрічаються рідко, раз на тиждень – це вже неймовірно часто. В одному дослідженні близько 50% опитаних ніколи в житті не бачили усвідомлених снів, а близько 20% повідомили, що бачили такий сон принаймні один раз на місяць.

Водночас в Інтернеті є багато ресурсів, які стверджують, що можуть навчити людей усвідомленим сновидінням, використовуючи:

  • ведення щоденника сновидінь,
  • пробудження на проміжок часу вночі,
  • прийом різноманітних добавок,
  • репетиція намірів перед сном,
  • перевірка реальності, поки ви не спите,
  • переносні пристрої з сенсорною стимуляцією під час сну. 

Важко сказати, чи працюють всі вони.

Експеримент спрацював 

Існує багато доступних варіантів, але мало досліджень з’ясовує, наскільки вони ефективні, особливо для людей вдома, яким бракує дорогих технологій. Тож вчені залучили 26 учасників, які мали Android, пам’ятали свої сни, спали щонайменше сім-вісім годин за ніч. Потім їм дали додаток для смартфонів, який використовував адаптовану версію вищезгаданого методу TLR.

Ця технологія поєднує аспекти відновлення пам’яті з сенсорними сигналами, щоб підвищити шанси мати усвідомлений сон. Техніка, як правило, передбачає використання тонких сенсорних подразників – звуків або м’яких вібрацій – під час фази швидкого сну, що відповідають сигналам, які відчуваються під час неспання.

Докази успіху

Перед тим, як лягти спати, учасники перевіряли гучність додатка, щоб переконатися, що він не розбудить їх повністю, але все одно може бути виявлений, якщо розташувати його біля подушки. Додаток навчав кожного учасника перед тим, як він заплющив очі, включно з інструкціями щодо того, як усвідомлювати свій фізичний, психічний та емоційний стан і деталі про те, що їх оточує.

Результати показали, що в першу ніч експерименту 17 % тих, хто отримав справжній додаток, бачили усвідомлені сни. Це повторилося й на другу ніч. Один учасник описав, як шукав джерело звуку уві сні, аж поки не усвідомив, що спить, після чого він прокинувся.

Так, в лабораторії усвідомлені сновидці змогли перевірити свою обізнаність про сон, передавши конкретні сигнали експериментаторам і відповідаючи на запитання, задані їм під час сну. Це дає вченим нові знання про людську свідомість.

Крім того, можливість налаштувати наш сон дає можливість більшій кількості людей змінити свої сновидіння. Усвідомлений сон може позитивно вплинути на настрій людини наступного дня. Дослідження показали, що наступного дня після того, як люди бачать усвідомлений сон, вони почуваються менш напруженими.

Наступним кроком у цьому дослідженні є вивчення варіантів, що дозволятимуть учасникам краще спати, не прокидаючись від вібрації пристрою. Це може дати підказку до усвідомленого сну, коли учасники перебувають у стані швидкого сну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube