Правила чищення зубів, що виявилися неправдою: по-перше, не мочіть щітку

Стоматологи розповіли про 10 правильних способів догляду за порожниною рота

Стоматологія, зуби, здоров'я, корисні поради
Ось поради стоматологів, як уникнути болісного та дорогого лікування

Чи треба чистити язик. Як обрати зубну нитку. Коли найкраще використовувати ополіскувач для рота. Як довго варто чистити зуби, аби не нашкодити яснам. Інформатор зібрав відповіді на всі найбільш поширені запитання про здоров'я зубів в одному матеріалі.

Не чистіть зуби відразу після їжі

Зачекайте 30 хвилин після їжі, щоб почистити зуби. Вам потрібно обробити передню, середню, задню та бокові частини всіх зубів, особливо над лінією ясен, а не просто швидко почистити їхню верхню частину, кажуть лондонські стоматологги в публікації видання The Guardian.

Слина в роті справді корисна для очищення. В слині є такі речовини, як кальцій і фосфат, з яких зроблені зуби, через що зуби переходять у стан відновлення. Слині потрібно приблизно півгодини після їжі, щоб ремінералізувати зуби, тому відкладіть чищення до цього моменту, інакше ви можете зняти поверхню зубів. Якщо ви чистите зуби, як тільки поїсте, ви очищаєте розм’якшену емаль до того, як вона знову затвердіє.

Не потрібно чистити зуби щоразу, коли ви їсте – двох разів на день буде достатньо. В ідеалі, перш за все вранці, щоб отримати користь фтору від зубної пасти, яка захищає зуби протягом дня, а потім особливо добре ввечері, тому що під час сну рот стає набагато сухішим, і ми не маємо тієї ж кількості слини, яка виробляється протягом дня. Бактерії обожнюють такі умови.

Чистіть зуби протягом однієї-двох хвилин. Навіть люди, які користуються електричною зубною щіткою, часто не усвідомлюють, що більшість із них мають вбудований таймер. Він дзижчить через певні проміжки часу, а коли закінчуються повні дві хвилини, щітка дзижчить трохи інакше.

Чистіть зуби обережно. Цього не слід робити, поки ви ходите й одночасно робите інші справи: вам потрібно бути дуже присутнім у цей момент. Починайте з правого боку, а потім рухайтеся ліворуч. І навпаки для тих, хто лівша. Ну і не забудьте почистити обидві сторони!

Не мочіть зубну щітку

Стоматологи не радять мочити зубну щітку. Додавання води до зубної щітки розбавляє зубну пасту та сприяє більшому утворенню піни, тому ви випльовуєте більше зубної пасти, а не залишаєте її на зубах. Це стосується всіх, не лише дітей.

Не змивайте зубну пасту після чищення 

Виплюньте зубну пасту, але не змивайте її нічим після цього, щоб отримати максимальну користь від неї. Уникайте використання рідини для полоскання рота відразу після чищення зубів. Використовуйте ополіскувач перед чищенням зубів, або в будь-який інший час протягом дня, через півгодини після чищення.

Щітки, нитки, ополіскувачі: як правильно чистити зуби – ви цього це знали 1
Чистіть зуби двічі на день і раз на рік відвідуйте стоматолога.

Використовуйте зубну пасту з фтором

Фтор робить зуби приблизно в 10 разів більш стійкими до ерозії та гниття. Він також має антибактеріальні властивості, які допомагають захистити зуби. Концентрація фтору в зубній пасті не завдасть шкоди вашому здоров'ю, переконані стоматологи. 

Обмежте кількість перекусів 

Обмежте їжу та пиття солодкого не більше ніж чотири рази на день: сніданок, обід, вечеря та один перекус. Якщо ви плануєте пригостити себе шоколадом, зробіть це в час перекусу, а не псотійно – протягом усього дня. Якщо ви постійно купаєте зуби в їжі, ви постійно годуєте бактерії, які викликають карієс, наполягають стоматологи.

Полоскання ротової порожнини

Полоскання рота водою або використання жувальної гумки без цукру одразу після його прийому може допомогти зменшити кислотне навантаження на зуби.

Чищення язика та ясен

Щоденне чищення язика допоможе запобігти неприємному запаху з рота та зменшить кількість потенційно шкідливих мікробів. Дуже корисними інструментами для цього є скребки для язика або м’яка зубна щітка.

Також потрібно чистити ясна. Для цього нахиліть щетину вниз під кутом 45 градусів для нижніх зубів і вгору під кутом 45 градусів для верхніх зубів, щоб ви просто проводили під лінією ясен між зубом і яснами, тому що це область, яку часто пропускають і де накопичуються бактерії. 

Неодмінно використовуйте зубну нитку 

Золотим стандартом є міжзубні йоржики – крихітні силіконові щіточки, які проходять між зубами. Придбати набір таких можна в аптеці, 5 штук обійдеться вам десь в 150 гривень, а якщо замовити в мережі, вони обійдуться вдвічі дешевше, плюс доставка.

Якщо вам все ж незручно ними користуватися, стандартна нитка також підійде, але підберіть нетовсту і не надто налягайте, щоб не пошкодити ясна. Якщо ж зубна нитка викликає кровоточивість ясен, це не через надмірне чищення, як думають деякі люди.

Ясна кровоточать, тому що мають запалення. Це лише показує, що їх потрібно чистити частіше. Кровотеча припиниться приблизно через тиждень, якщо ви чистите міжзубні проміжки та постійно чиститимете ясна, кажуть лікарі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube