Яке сьогодні, 23 вересня, свято: День шашок та зачаття Іоанна Предтечі

В цей день народилися українська дизайнерка Любов Чернікова та іспанський співак Хуліо Іглесіас - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 23 вересня, свято: День шашок та зачаття Іоанна Предтечі
А ще 23 вересня День освітніх технологій та Тиждень приручення тварин, яких складніше приручити

У понеділок, 23 вересня, Україна відзначає День міста Полтави, а православна церква шанує пам'ять Зачаття Іоанна Предтечі. Іменини сьогодні святкують Андрій, Іван, Інокентій, Микола, Петро, Ян, Іраїда, Раїса.

23 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

У шашки грають на тій самій дошці, що й у шахи
У шашки грають на тій самій дошці, що й у шахи

23 вересня проводиться День шашок. Дату обрано на честь знаменитої промови про "шашки", виголошеної Річардом Ніксоном 1952 року під час виборів 1952 року. Це сталося після того, як він отримав у подарунок чудового кокер-спанієля і його запідозрили в корупції.

Історики вважають, що шашки сягають 3000 року до нашої ери. Назва "шашки" ("draughts") походить від дієслова, що означає малювати або рухатися. 

Зелені кавові зерна можна заварювати як звичайну каву, але смак буде зовсім іншим. Аромат м’якший і більш трав’яний, і йому бракує насичених, обсмажених ноток традиційної кави
Зелені кавові зерна можна заварювати як звичайну каву, але смак буде зовсім іншим. Аромат м’якший і більш трав’яний, і йому бракує насичених, обсмажених ноток традиційної кави

23 вересня відзначають День зеленої кави. Цю подію відзначають в Італії й вона не про необсмажені кавові зерна, а скоріше про екологічні та прородохоронні ініціативи виробників кави. Зокрема, спрямовані на підтримку навколишнього середовища та скорочення викидів вуглецю, сприяння відновленню лісів у Танзанії, одній з країн походження кави.

Компанія Co.ind s.c., яка на сьогодні є однією з найбільших італійських кавоварень і лідером у виробництві кави під власною торговою маркою, організувала 23 вересня 2009 року "День зеленої кави" - зустріч, відкриту для основних постачальників зеленої кави та супутніх послуг, щоб обмінятися думками про світ кави, а також презентувати нову структуру закупівель та руху зеленої кави.

Ми ж споживачі й поціновувачі кавових напоїв, можемо зробити свій "зелений" внесок, відмовляючись від одноразового посуду, купуючи каву, підвищуючи свій рівень екологічної свідомості усіма способами: свідоме споживання будь-яких товарів та послуг, відмова від пластику, сортування сміття тощо. Власне, будь-яка кава спочатку є зеленою. Хай же її виготовлення і споживання буде максимально екологічним!

Зелена кава - це кавові зерна, які ще не були обсмажені. На відміну від коричневих кавових зерен, які знайомі більшості людей, зелені кавові зерна зберігають свій природний, блідо-зелений колір. Зелені кавові зерна багаті на хлорогенові кислоти, які, як вважається, корисні для здоров’я. Деякі дослідження припускають, що хлорогенові кислоти можуть мати антиоксидантні властивості, сприяти схудненню та покращувати контроль рівня цукру в крові, хоча для підтвердження цих ефектів потрібні додаткові дослідження.

Процес обсмажування розвиває аромати, які ми асоціюємо з кавою, викликаючи складні хімічні зміни в зернах. Зелені кавові зерна можна обсмажувати в домашніх умовах до різних ступенів, що дозволяє отримати бажаний свій смак.

Домашні коти з’явилися майже 10000 років тому. Процес приручення відбувався завдяки лівійській породі на Близькому Сході. Зараз в світі налічується більше ніж 600 млн. домашніх котів
Домашні коти з’явилися майже 10000 років тому. Процес приручення відбувався завдяки лівійській породі на Близькому Сході. Зараз у світі налічується більше ніж 600 млн домашніх котів

Щорічно в останній повний тиждень вересня у світі відзначають Тиждень приручення тварин, яких складніше приручити. Щоб приручити чотириногого товариша, потрібно докласти багато зусиль, часу та витримки. Адже страх бути біля людини - головна перепона для більшої частини біологічних видів. Одомашнення диких тварин почали ще первісні люди.

Першою одомашненою твариною був вовк, якого, за даними археологів, зміг приручити мешканець з Південної Азії. Ця подія відбулася приблизно 15 000 років тому. Саме завдяки вовкам зараз майже в кожній оселі є чудова тварина - собака. 

В Міжнародний день жестових мов ми отримуємо більше інформації про них як про цікавий феномен
В Міжнародний день жестових мов ми отримуємо більше інформації про них як про цікавий феномен

Зазвичай здатність чути звуки, зокрема й людську мову, сприймається нами як належне, і саме завдяки слуху люди вчаться говорити ще в ранньому дитинстві.  Проте поруч завжди є ті, хто позбавлений цієї можливості з різних причин, тому спілкуватися звичайним чином для людей з порушеннями слуху або голосових зв’язок буває проблематично або взагалі неможливо. Найкращим рішенням в такому випадку є вивчення та використання жестової мови - це надає можливість людям з вадами слуху або голосових зв’язок адаптуватися в суспільстві та жити повноцінним життям. Великого значення цьому способу спілкування надає ООН - вона встановила Міжнародний день жестових мов, який світ щороку відзначає 23 вересня. 

Використання жестів для спілкування настільки давнє явище, як і звичайна мова. Припускають, що таким способом подавали один одному знаки мисливці на відкритих рівнинах - це водночас зберігало тишу та координувало процес. Складну систему жестів мали індіанські племена, адже кожне з них говорило на своєму наріччі. Щоб налагодити комунікацію з сусідами, стандартизована і зрозуміла для всіх мова знаків була незамінною. Пізніше вона згодилася для контактів з європейцями - так розмовляли  між собою аборигени та члени експедиції Христофора Колумба.

Перші згадки про використання жестової мови людьми, які мають вади слуху або мовлення, прийшли з Давньої Греції. Трактат Платона "Кратил", написаний в V столітті до нашої ери,  свідчить про те, що в ті часи люди з подібними обмеженнями вже користувалися жестами замість слів. Згодом Арістотель висловив думку, що глухих неможливо чомусь навчити саме тому, що вони не чують мови. 

День освітніх технологій – це не просто святкування технологічного прогресу, а визнання того, як ці інновації сформували сучасний освітній простір
День освітніх технологій - це не просто святкування технологічного прогресу, а визнання того, як ці інновації сформували сучасний освітній простір

23 вересня відзначають День освітніх технологій - це день, коли ми визнаємо і цінуємо вплив технологій на освіту. Від перших слайд - проекторів до сучасної ери онлайн-навчання і квантових обчислень, технології зробили революцію в тому, як ми викладаємо і вчимося.

День освітніх технологій - це час відзначити вплив технологій на те, як ми викладаємо і вчимося. Технології зробили освіту більш доступною, цікавою та ефективною. Від слайд - проекторів 1950-х років до ноутбуків і квантових обчислень сьогодення, від перших копіювальних машин до віртуальних класів, технології завжди були рушійною силою в освіті. Святкування поширюється на визнання наполегливої праці викладачів і співробітників у підготовці до дистанційного навчання, особливо в такі складні часи, як пандемія COVID-19 та під час війни в Україні.

23 вересня - яке сьогодні церковне свято

Цього дня зазвичай утеплюють хату на зиму, протоплюють її, якщо хто топить дровами - то заготовляють дрова і вугілля на зиму
Цього дня зазвичай утеплюють хату на зиму, протоплюють її, якщо хто топить дровами - то заготовляють дрова і вугілля на зиму

Сьогодні, 23 вересня, православна церква вшановує пам'ять Зачаття Іоанна Предтечі. Іоанн Предтеча - найшанованіший святий у християнстві після Богородиці. Він народився в сім'ї літньої пари - священика Захарії та його дружини Єлисавети, які довгий час були бездітними. Молитвами вони вимолили собі сина, про появу якого Захарії сповістив архангел Гавриїл. Тоді Захарія засумнівався в словах ангела, за що був позбавлений дару мови. Утім, цей дар повернувся, коли потрібно було назвати народжене немовля. Назвали його Іоанном, а батько став говорити про нього, як про Предтечу Господа.

Іоанн Хреститель народився на пів року раніше за Ісуса. Його мати, Єлисавета, будучи вагітною, прийшла до своєї сестри, Діви Марії - та щойно отримала благу звістку про народження Спасителя. Єлисавета сказала сестрі: "Благословенна Ти між жінками, і благословенний плід утроби Твоєї!".

Про народження Царя Юдейського від волхвів дізнався цар Ірод і велів убити всіх немовлят. До Захарія увірвалися прямо в храм і зажадали віддати сина. Чоловік відмовився і його вбили, а Єлисавета встигла втекти з маленьким Іоанном у пустелю. Через 40 днів померла і Єлисавета, а Іоанн сам ріс у пустелі до моменту, поки не з'явився перед ізраїльським народом, щоб сповістити про пришестя Месії.

На церковне свято моляться про лікування від хвороб, особливо від головного болю, позбавлення від шкідливих і страшних звичок, заспокоєння душі. А також просять про народження дитини.

Хто народився 23 вересня

23 вересня 1943 р. - Хуліо Хосе Іглесіас де ла Куева - іспанський співак, який продав понад 300 мільйонів своїх платівок і став комерційно успішнішим іспаномовним виконавцем.

Хуліо Хосе Іглесіас де ла Куева
Хуліо Хосе Іглесіас де ла Куева

23 вересня 1973 р. - Йоргос Лантімос - грецький актор, режисер театру і кіно, сценарист, продюсер і монтажер, фотограф. 2024 року став лауреатом премії "Золотий глобус" у категорії "Найкращий фільм - комедія або мюзикл" за продюсування фільму "Бідні-нещасні".

Йоргос Лантімос
Йоргос Лантімос

23 вересня 1978 р. - Ентоні Дуейн Макі - американський актор. Головну роль він отримав 2003 року в драмі Родні Еванса "Як брат братові". Іншою його помітною роллю стала роль Джона Армстронга у фільмі Спайка Лі "Вона ненавидить мене".

Ентоні Дуейн Макі
Ентоні Дуейн Макі

23 вересня 1986 р. - Чернікова Любов Олександрівна - українська дизайнерка одягу, засновниця, власниця та дизайнерка однойменного бренду "CHERNIKOVA".

Чернікова Любов Олександрівна
Чернікова Любов Олександрівна

23 вересня 1990 р. - Чагатай Улусой - турецький актор і модель. Улусой знявся в серіалі Netflix "Захисник", який тривав 4 сезони та 32 серій, де зіграв роль Хакана Деміра. У 2021 році знявся в серіалі "Йешілчам" у ролі Семіха Атеша. В той самий час зіграв головну роль у фільмі "Паперові життя" (Мехмед).

Чагатай Улусой
Чагатай Улусой

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube